Badek15

Mieszanka Jara (owies+jęczmień)

Polecane posty

Badek15    6

Witam.

Planuję na wiosnę zasiać mieszankę zbożową jarą składającą się z owsa i jęczmienia.

Myślałem o jęczmieniu Rubaszek oraz owsie Bingo lub Harnaś. Pytanie jak z dojrzewaniem tych odmian czy dojrzewają w miarę w jednakowym terminie ? chce uniknąć opsypywania się jednej odmiany gdy druga będzie nie dojrzała.

ktoś ma doświadczenie  z tymi odmianami ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2483
Badek15 napisał:

Witam.

Planuję na wiosnę zasiać mieszankę zbożową jarą składającą się z owsa i jęczmienia.

Myślałem o jęczmieniu Rubaszek oraz owsie Bingo lub Harnaś. Pytanie jak z dojrzewaniem tych odmian czy dojrzewają w miarę w jednakowym terminie ? chce uniknąć opsypywania się jednej odmiany gdy druga będzie nie dojrzała.

ktoś ma doświadczenie  z tymi odmianami ? 

Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aś mu doradził, owies się osypie a jęczmień jeszcze zielony będzie.

16 minut temu, wicia433 napisał:

szukaj późnego jęczmienia i wczesnego owsa. może być bingo i np kws vermont.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6
JarekBazydlo napisał:

Badek15 napisał:

Witam.

Planuję na wiosnę zasiać mieszankę zbożową jarą składającą się z owsa i jęczmienia.

Myślałem o jęczmieniu Rubaszek oraz owsie Bingo lub Harnaś. Pytanie jak z dojrzewaniem tych odmian czy dojrzewają w miarę w jednakowym terminie ? chce uniknąć opsypywania się jednej odmiany gdy druga będzie nie dojrzała.

ktoś ma doświadczenie  z tymi odmianami ? 

Skąd jesteś?

łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    74

u mnie zawsze owies dużo później dojrzewa od jęczmienia, różnica około tygodnia dlatego takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

do bingo i kozaka mam dojście A jeczmien jaki do tego ?


JarekBazydlo napisał:

To za daleko bo bym Ci sprzedał gotowa mieszankę

jakie odmiany w mieszance ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
    • Przez youngrolnik69
      Siema, sprawa jest taka że sieje zboże pierwszy raz w swoim życiu, radziłem się w kilku źródłach i już głupieje bo nie wiem co robić. Stanowisko, o powierzchni 3,25ha, raczej słabe (4a/b oraz górkami 5 klasa), stanowisko po kukurydzy(kukurydza zebrana na kiszonke) pod kukurydze na hektar było dane:
      -30 ton obornika
      -100 kg mocznika 
      -170 kg fosforanu amonu 10-46
      -150 kg soli potasowej
      Teraz pod jęczmień poszło również 30 ton obornika/ha(z tym akurat byli wszyscy zgodni) i dalej zaczynają się problemy. Jedna osoba kazała mi nie sypać nawozów, bo dałem obornik i że jest zasucho na nawozy, druga kazała sypnąć 1/4 zapotrzebowania na 6 ton plonu i to przyorać na 10-12 cm z potalerzownym obornikem, a 3 osoba która jest doradcą w miejscowej centrali nasiennej kazała mi sypnąć min. 300kg polifoski 6 i płytko wymięszać po orce. Odrazu mówie że stanowisko nie ma uregulowanego ph( z braku czasu po zbieraniu kukurydzy stwierdziłem że najlepiej będzie to zrobić pogłównie, na wyrośniętym już jęczmieniu, jest to druga i ostatnia rzecz którą poradzili mi wspólnie wszyscy 3 panowie) Dodam jeszcze że jest dosyć sucho, w ostatnich tygodniach spadło pewno max. 10mm deszczu. Z góry dzięki 
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. Wziąłem 10 hektarów w dzierżawę trochę słabej gleby bo 4/5/6 klasa - piasczysta. Rok temu był tam zasiany łubin a w tym roku jest ugór (perz, różne chwasty itd.) chciałbym tam zasiać jęczmień ozimy i pszenżyto i zastanawiam się jakie odmiany polecacie na piaski? teraz pójdzie roundup i talerzówka a pózniej obornik oraz jakiś nawóz wieloskładnikowy typu polifoska i być może wapno - wszystko zależy od próbek gleby. zależy mi na ziarnie i słomie do bydła i trzody.
    • Przez ketlin23
      Miałem na polu w pierwszym roku łubin po nim posiałem Jeczmień ozimy i teraz zastanawiam się co po nim najlepiej by pasowało mi jakąś pszenicę ewentualnie pszenżyto ale czy to będzie dobry płodozmian odrazu uprzedzam nie sieje rzepaku bo nie wychodzi i nie chcę go siać zawsze w plecy jestem na nim
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj