slawekr6

Jaki rozrzutnik wybrać? Jeantil 13-10, pichon m954, Euromilk, Unia apollo 11 lub tytan 11

Polecane posty

slawekr6    28

Witam. Stoję przed wyborem rozrzutnika obornika. Rocznie wywoże ok 170- 190 kursów 8 t rozrzutnikiem obornika bydlęcego. Proszę o  opinie  uzytkowników wyzej wymienionych rozrzutnikow . Pichon jest ocynkowany i szczerze mówiac  to ocynk nie przemawia do mnie  i na dodatek jest skrecany, jeanil  przegladam uzywane ogłoszenia i widze mocno sa skorodowane,  euromilk  znów daleko do producenta.

Prosze o opinie o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Ja kupiłem rok temu używanego Tytana 12 z 2003 roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Chyba Unia dość dobrze maluje rozrzutniki bo rama nie niest wcale zardzewiała, w skrzyni jakieś tam małe ogniska rudej się pojawiają ale sprzęt ma 17 lat, widziałem zachodnie sprzęty które przywożą do nas w podobnych latach i miały już przepruchniałe skrzynki. Jedyne co mi się zepsuło przez ten rok użytkowania to regulacja przepływu oleju odpowiedzialnego za posuw taśmy, ale wywaliłem to co było na rozrzutniku a na ciągniku mam regulację i tam sobie ustawiam.


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393

Starsze jeantile właśnie dobrze się trzymają a mój hmmm jak się myje to farba się trzyma ale ze dwa razy postał ugnojony to trochę farby już na nim nie ma....ważne że robotę super robi 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

Czemu tylko 11-13m3 jeżeli rocznie robisz koło 200 kursów 8 tonowych ? Szukałbym przynajmniej coś 18-20 m3 jak na taką ilość . No chyba że cię ogranicza moc ciągnika .  A tak do tematu to jak mieliśmy hodowle to 7 lat annaburger robił konkretną robote z resztą we wsi są  annaburger 4 rozrzutniki teraz . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma3ciej    3

Ja posiadam Apollo 11 od 2012 roku rocznie rozwoze ok 60 przyczep (8t)obornik kurzego od brojlerów oraz 70 takich samych przyczep bydlęcego. Awaria jedna skończyły się łożyska na przednim wałku co taśmy chodzą. Farba trochę odchodzi jak myje kercherem lecz nie jest myty za każdym rozwożeniem zawsze jak skończę na wiosnę i  w listopadzie . Nie zastanawiałeś się nad joskinem ?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

danielhaker- ocynk jak dla mnie to w przypadku beczki ok bo wtedy  mamy całą bryłe  a nie składane z kawałków. Czy przy łaczeniach tam gdzie skręcane sa burty z podłogą nie bedzie korodować pomimo mycia to  zawsze w zakamarkach  zostaną jakieś pozostałości  i  od tego bedzie korodować . Poza tym  ocynk sie utlenia  i pomimo garazowania  maszyna po kilku miesiącach z ładnej świecącej sie  zamieni sie w szarą matową  powierzchnie . Kolejna  sprawa  to taka ze ocynk jest bardziej chropowaty i trudniej bedzie sie go myło niż powierzchnie malowaną.  Poza tym ocynk tak samo jest scieralny jak i farba  , ciekawe  dlaczego  ślimaki rozrzucające nie sa też ocynkowane tylko malowane.

 Mówisz że obracają  to w atut, owszem był u mnie niedawno gościu z Pichona  i mówił mi własnie że to że skręcany to plus bo jak  zachaczysz i uszkodzisz   burte to wymieniasz jeden element a nie całą skorupe , to ja go pytam ile miał takich  przypadkow a on ze żadnego to go wyśmiałem.😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

DanielFarmer- napisz coś wiecej na temat Jeantila masz jakieś porównanie do pichona? Jakie masz wyposazenie, łańcuchy masz 14 czy 16  adapter 1,8 czy 2 m . No i jak to jest z tym lakierem w jakich miejscach odchodzi i czy rdzewieje. 

damianzetor9540- nowego kupiłeś,  czym go ciągasz bo to jednak kawalek maszyny już , ja tez z początku chciałem tandema ale mi odradzaja że cięzko idzie i na mokro nie uciągne i najwazniejsze ze na łakch bedzie zrywał darń na zakrętach.

5544332211- moj najwiekszy koń ma 100 kucy  a pola mam pagórkowate  niektóre dość  mocno nawet więc wiekszy gównomiot odpada, na moje potrzeby wystarczy taki.

Ma3ciej- nad  Joskinem nie myślałem jakoś ,a wart uwagi? A jak to jest z myciem Apollo bo podobno dużo ciężej się go myje niż  Jeantila  bo ma dużo zakamarków.

Radek Gawryluk- A  co to to  Auto - agro   bo pierwsze słysze.....

danielhaker- sam widzisz,żeby było mało to gość od pichona pyta sie mnie  czy w oborze mam wygrodzenia ocynkowane a ja do niego ze nie rura grobościenna nowa, odtłuszczona  , podkład i na to lakier  bo sam sobie robiłem i rdzy po 3 latach póki co nie ma za to drzwi robiła firma i od srodka ocynkowane to juz ruda do  polowy je wpier...... to  juz nic więcej nie powiedział😁

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
11 godzin temu, slawekr6 napisał:

 

damianzetor9540- nowego kupiłeś,  czym go ciągasz bo to jednak kawalek maszyny już , ja tez z początku chciałem tandema ale mi odradzaja że cięzko idzie i na mokro nie uciągne i najwazniejsze ze na łakch bedzie zrywał darń na zakrętach

😁

NH 100 km 4 cyl.  Na zdj rozrzutnik ma zdjęte nadstawki. 

Duże koło to w mokrym idzie ale jak piszesz masz pagórki to taki ciągnik mało...

IMG_20201026_131700.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Czyli jak zdjąłeś nadstawki to tak jak tytan 11 td.  Koła masz widze standard a nie pchają się w mokrym? No i jak to jest na uwrociach  mocno zdziera np. darń na łakach. Szkoda że nie ma możliwości wzięcia osi skrętnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1393
21 godzin temu, slawekr6 napisał:

 

DanielFarmer- napisz coś wiecej na temat Jeantila masz jakieś porównanie do pichona? Jakie masz wyposazenie, łańcuchy masz 14 czy 16  adapter 1,8 czy 2 m . No i jak to jest z tym lakierem w jakich miejscach odchodzi i czy rdzewieje. 

damianzetor9540- nowego kupiłeś,  czym go ciągasz bo to jednak kawalek maszyny już , ja tez z początku chciałem tandema ale mi odradzaja że cięzko idzie i na mokro nie uciągne i najwazniejsze ze na łakch bedzie zrywał darń na zakrętach.

5544332211- moj najwiekszy koń ma 100 kucy  a pola mam pagórkowate  niektóre dość  mocno nawet więc wiekszy gównomiot odpada, na moje potrzeby wystarczy taki.

Ma3ciej- nad  Joskinem nie myślałem jakoś ,a wart uwagi? A jak to jest z myciem Apollo bo podobno dużo ciężej się go myje niż  Jeantila  bo ma dużo zakamarków.

Radek Gawryluk- A  co to to  Auto - agro   bo pierwsze słysze.....

danielhaker- sam widzisz,żeby było mało to gość od pichona pyta sie mnie  czy w oborze mam wygrodzenia ocynkowane a ja do niego ze nie rura grobościenna nowa, odtłuszczona  , podkład i na to lakier  bo sam sobie robiłem i rdzy po 3 latach póki co nie ma za to drzwi robiła firma i od srodka ocynkowane to juz ruda do  polowy je wpier...... to  juz nic więcej nie powiedział😁

 

 

 

 

 

Porównanie z pichonem mam takie że miałem pichona na testy 2 dni już dawno temu i napewno jest sporo cięższy więc bujało chyba bardziej ale ja miałem m12 odpowiednik chyba teraz 1350 czy jakoś tak a on ma potężny adapter.Jeantil rozrzuca fajnie drobno bardzo i lekko idzie, adapter 2m , łańcuch 16,odchodzi farba w zakamarch j tam gdzie obornik zalega,ruda jest wiadomo ale nie że jakieś tam wzery,teraz staram się myć 2x w roku i ropować ale nie zawsze jest czas,poniżej fota wagonu,nic sobie Jasiu z tym nie robi,powiem więcej jeśli jakoś grząsko nie bd i nie po oranym to na wolnym posuwie 100km i mojemu zaradzi,lekko nie bd ale pójdzie.

IMG_20210118_213604.jpg

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Koledzy  potrzebuje porady. Co Waszym zdaniem lepiej wybrać Jeantil czy em. Musze szybko podjąc decyzje . Cena obydwu taka sama. Em  ma dodatkowo wskażnik otwarcia  gilotyny i amortyzacje dyszla hydrauliczna noi blacha 6mm, no i co za tym idzie masa prawie 6 ton a jeantil 4,5t.  Mam obawy troche o ciągnik  bo to  tylko 100 km i masa ciagnika 4,3 t i na dodatek nie mam piton fixa tylko belke  zaczepową. Jeantil podobno lżej idzie i lepiej rozrzuca, na dodatek dostałem 3 lata gwarancji na niego , a em woła 3900 zł za każdy dodatkowy rok gwarancji😲😱. Em robi teraz podobno tez model z blachy 4mm ale nie ma w nim drabinki, cieńsza oś  ,adapter nie ma uchwytów  do ściągnięcia , stopka podporowa słabsza itp. Jest troche tańszy  ale nie sprawdzony i nie wiem co wybrac. w jeantilu brakuje mi sciąganego adapteru , ale podobno idzie odkręcic  górna część adapteru i wyjmuje sie wałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kaczorek
      tak się teoretycznie zastanawiam jaki rozrzutnik byłby lepszy
      np. zakładając do ciągnika ok. 80km warfama 6t (tandem) czy tytan8 (jedna oś)
    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj