Godzio

Rsm

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Godzio    17

Witam czy aplikowal ktoś rsm opryskiwaczem biarskim z dysza taka jak na zdjęciu i kryza 0.8 ciagnik c330 i mam pytanie jakie cisnienie jaki bieg i ile obrotów, żeby wylać około 200l

unnamed.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

wejdz na strone agroplastu tam jest fajna tabela wydajności. i radzę zmienic kryze na 1.2 bo duże cisnienie powiduje poparzenia roślin a 2 terenowa nie chce ci sie pewnie jeździć


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

Rsm ciężko jest ustawić bo inaczej wychodzi zimny i inaczej jak jest cieplej i z tego powodu ja się wyleczyłem z rsm 


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

kryza 1.2, bieg 4, ciśnienie 2bar i powinno Ci wyjść ok 200l.


Ale jeszcze zależy jaka długość lanc opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godzio    17
51 minut temu, Grzechooo napisał:

kryza 1.2, bieg 4, ciśnienie 2bar i powinno Ci wyjść ok 200l.

 

Ale jeszcze zależy jaka długość lanc opryskiwacza.

 

12m A jak myślisz ile obrotów?

1 godzinę temu, robi57362 napisał:

wejdz na strone agroplastu tam jest fajna tabela wydajności. i radzę zmienic kryze na 1.2 bo duże cisnienie powiduje poparzenia roślin a 2 terenowa nie chce ci sie pewnie jeździć

Nie potrafię znaleźć tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Ja pryskam przy obrotach ok 2000 i też mam 12m i wychodzi mi ok 200l/ha. Tylko dysze mam inne ale mój pierwszy raz był na takich jak zdjęcie w pierwszym poście ale przewierciłem te otworki w nich wiertełkiem 3mm bo w każdej dyszy miałem inne rozmiary. Jak te otwory są za małe to będzie sikać a to ma dawać duże krople. A! i jeszcze podnoszę wysoko lance tak aby krople rsm z większą siłą spadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

Lanc się nie podnosi za wysoko żeby wiatr nie rozbijał kropel na drobne 


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godzio    17
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

Ja pryskam przy obrotach ok 2000 i też mam 12m i wychodzi mi ok 200l/ha. Tylko dysze mam inne ale mój pierwszy raz był na takich jak zdjęcie w pierwszym poście ale przewierciłem te otworki w nich wiertełkiem 3mm bo w każdej dyszy miałem inne rozmiary. Jak te otwory są za małe to będzie sikać a to ma dawać duże krople. A! i jeszcze podnoszę wysoko lance tak aby krople rsm z większą siłą spadały.

Tez 30 pyrskales? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
4 godziny temu, Grzechooo napisał:

Ale jeszcze zależy jaka długość lanc opryskiwacza.

 

No akurat szerokość  nie ma tu nic do rzeczy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788
marekc napisał:

Lanc się nie podnosi za wysoko żeby wiatr nie rozbijał kropel na drobne 

Ekspertem nie jestem, ale na szkoleniach ludzie z grupy azoty mówili że jak kropla będzie miała większą prędkość to spłynie z rośliny. Ja podnoszę wysoko i jest ok, ale zaznaczam jestem hobbystą.

Godzio napisał:

Tez 30 pyrskales?

Tak, i używam rsm od 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

ciapkiem pryskam 5 ciśnienie 2 bar kryza 1 mm =200kg na ha .pierwszy raz najlepiej zalać wodą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekc    65

woda ma inną gęstość i tak nie wyjdzie jak rsm


Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godzio    17
35 minut temu, Grzechooo napisał:

Ekspertem nie jestem, ale na szkoleniach ludzie z grupy azoty mówili że jak kropla będzie miała większą prędkość to spłynie z rośliny. Ja podnoszę wysoko i jest ok, ale zaznaczam jestem hobbystą.

Tak, i używam rsm od 5 lat.

Ja pierwszy raz jest duża różnica?

36 minut temu, tomek1974 napisał:

ciapkiem pryskam 5 ciśnienie 2 bar kryza 1 mm =200kg na ha .pierwszy raz najlepiej zalać wodą 

Tez o wodzie słyszałem 

Ja mam kryza 0.8 i nie wiem czy nie za mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Ja to trochę kombinuję, nie używam tylko rsm, testuję na różne sposoby. Rsm działa szybko efekt jest widoczny po paru dniach. Przy kryzie 0,8 wylejesz o 1/3mniej niż przy 1,2. Czyli z kryzą 0,8 wyjdzie Ci ok 140l.


I jeszcze jedno, jak pierwszy raz będziesz używał rsm to miej na uwadze że 200l rsm32 to tak jakbyś rozsiał 250kg saletry puławskiej jeżeli chodzi o czysty składnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
50 minut temu, Godzio napisał:

Ja pierwszy raz jest duża różnica?

Tez o wodzie słyszałem 

Ja mam kryza 0.8 i nie wiem czy nie za mala

to podnieś ciśnienie spróbuj na 3 bar i jak pisali wcześniej przy rsm przestaw się na kg to nie będziesz się mylił   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godzio    17
7 godzin temu, Grzechooo napisał:

Ja to trochę kombinuję, nie używam tylko rsm, testuję na różne sposoby. Rsm działa szybko efekt jest widoczny po paru dniach. Przy kryzie 0,8 wylejesz o 1/3mniej niż przy 1,2. Czyli z kryzą 0,8 wyjdzie Ci ok 140l.

 

I jeszcze jedno, jak pierwszy raz będziesz używał rsm to miej na uwadze że 200l rsm32 to tak jakbyś rozsiał 250kg saletry puławskiej jeżeli chodzi o czysty składnik.

 

Ja będę 27 dawal

7 godzin temu, tomek1974 napisał:

to podnieś ciśnienie spróbuj na 3 bar i jak pisali wcześniej przy rsm przestaw się na kg to nie będziesz się mylił   

Nie rozumiem  dlaczego na kg A nie na litry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Nie ma rsm27 tylko jak już 28 chyba że sobie sam rozcieńczysz. I teraz tak jak masz rsm 28 to 100l rozrworu waży 128kg i z tej wagi liczysz 28% to wychodzi 35,84 kg czystego składnika. Jednakże jak nie masz doświadczenia to jednak radziłbym zastosować 32.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godzio    17
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

ale nie 27 jest 26N+3s, 28n, 30n i 32n

Źle  przyciskiem 28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godzio    17

Mam jeszcze pytanie jak kupię rsm  32 i chce żeby był 28 to wychodzi około 18litrow wody na 100litrow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Grupa Azoty PUŁAWY poleca wykorzystać do tego celu prostą metodę i prosty wzór. Ilość wody (Lw) w litrach potrzebną do rozcieńczenia RSM 32 proc. N i 30 proc. N do zawartości 28 proc. N, a więc do gęstości 1,28 kg/dm3, oblicza się w sposób następujący: Lw = RSM 32 proc. N (w litrach) x 0,189 Lw = RSM 30 proc. N (w litrach) x 0,091


czyli tak jak piszesz ok 18l. Aczkolwiek ja bym więcej jak 15l nie dawał. I pamiętaj żrby najpierw nalać wody a potem roztwór. Też kiedyś rozcieńczałem ale juz jakiś czas nie rozcieńczam, stoi sobie w garażu i nic mu się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj