dwaa9

John Deere 1640 -Rozrusznik nie działa

Polecane posty

dwaa9    0

Witam

 

Mój 1640 ma problem z odpalaniem. Po przekręceniu startera gasna kontrolki a rozrusznik nie kręci. Na krótko bez problemu. Słychać też przy tym pykniecie tak jakby jakiś stycznik ale nie mogę go namierzyć. 

Może być to wina jakiegoś przekaźnika? Jeśli tak to gdzie on się znajduje? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18127    6

U mnie był elektro magnes  i też mam 1640. Może że stacyjki prąd nie dochodzi do rozrusznika popatrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwaa9    0

Jak to mogę sprawdzić? 

2 godziny temu, damian19321 napisał:

może spróbuj to co na filmiku https://youtu.be/37koBR6Ublw

Próbowałem już. Nie pomogło. Chyba że mam coś z gniazdem od przekaźnika 

40 minut temu, adam18127 napisał:

U mnie był elektro magnes  i też mam 1640. Może że stacyjki prąd nie dochodzi do rozrusznika popatrz.

Jaki elektromagnes? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18127    6
9 godzin temu, dwaa9 napisał:

Jak to mogę sprawdzić? 

Próbowałem już. Nie pomogło. Chyba że mam coś z gniazdem od przekaźnika 

Jaki elektromagnes? 

U mnie też tak pstyka kilka razy zrobi i zapali elektro magnes ten który jest nad rozrusznikiem. Ale u CB prąd nie dochodzi czyli zobacz stacyjkę i ten pod nią przelacznik od odpalenia możliwe że przewód się upalić lub zrób nowy przewód w wiązkę zobacz czy od stacyjki  dochodzi prąd do rozrusznika ten mały  lub masz pozuzowany w cewce przewód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwaa9    0
3 godziny temu, adam18127 napisał:

U mnie też tak pstyka kilka razy zrobi i zapali elektro magnes ten który jest nad rozrusznikiem. Ale u CB prąd nie dochodzi czyli zobacz stacyjkę i ten pod nią przelacznik od odpalenia możliwe że przewód się upalić lub zrób nowy przewód w wiązkę zobacz czy od stacyjki  dochodzi prąd do rozrusznika ten mały  lub masz pozuzowany w cewce przewód

Przełącznik do odpalania kupiłem nowy więc to nie jego wina. Gdzie miałbym podpiąć ten kabel bezpośrednio? 

Te 2 kable czerwone są dopięte i jak się je złączy to odpala

A to pykanie tak jakby od spodu skrzyni słychać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18127    6

Mowilem że coś  z elektroniką wiesz co jutro podejrze w siebie i dam znac a nie masz wolnego miejsca do tego przewodu elektrycznego

Edytowano przez adam18127

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwaa9    0

Nie mam. Jest 5 przewodów. 2 grubsze i 3 cieńsze. Między grubszymi leci od kluczyka cienki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwaa9    0

A w jakiej pozycji kluczyka jest podgrzewanie świec? I co jest po przekręceniu tego przełącznika w lewo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano009    9

mi to wygląda na czujnik który odpowiada za to żeby na biegu go nie odpalić. pod nogami w kabinie jest zaślepka. pod tą zaślepka jest ten czujnik. wykręć go, wciśnij kulkę która tam jest i spróbuj odpalić. jeśli odpali to może się trochę popuścił i wystarczy go dokręcić. albo zrób mostek na tych kablach o spróbuj czy zakręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwaa9    0
Dnia 15.01.2021 o 22:03, damiano009 napisał:

mi to wygląda na czujnik który odpowiada za to żeby na biegu go nie odpalić. pod nogami w kabinie jest zaślepka. pod tą zaślepka jest ten czujnik. wykręć go, wciśnij kulkę która tam jest i spróbuj odpalić. jeśli odpali to może się trochę popuścił i wystarczy go dokręcić. albo zrób mostek na tych kablach o spróbuj czy zakręci.

Zgadza się. To była tego wina. Kostka od tego czujnika była odpięta. Po zmostkowaniu działa ale gdzie się znajduje ten czujnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj