Polecane posty

Gość   
Gość

ale żeś tego pewny. tylko podjudzasz. kij im w oko. nawet połowy sprzedaży na Polskę w tym sezonie nie osiągną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1565
27 minut temu, FarmerDyzio napisał:

xtro to nie Ty się zarzekales jakiś miesiąc temu że więcej niż 2 tys za rsm nie dasz ?😮

Ja, ale patrząc na to wszystko to marne szanse ze stanieje do 2 tys. A coś muszę dać na pole bo samo nie urośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

Ktoś zamawiał saletrę sierpień/wrzesień, kiedy to później "anulowali" zamówienia, czy tam "zawiesili"? Coś ruszyło się od tamtego czasu, czy nie ma szans na tamten azot? Macie jakieś informacje? To jest niemożliwe jak taka wielka firma, państwowa, może jawnie dymać mimo opłaconych samochodów, bo za tanio zaczęli sprzedawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1565
43 minuty temu, Florek93 napisał:

Sobianek ? Ja mam ofertę 2670 brutto za 32 w Agrocentrum

 Będziesz rozcieńczał ?

Zwoleń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, maciej napisał:

Nie byłbym taki pewny. Ostatnio jak rozmawiałem z panią przy zamówieniu paliwa zapytałem czy cena będzie rosnąć to odpowiada... Oczywiście cena juz nie spadanie tylko będzie ciągle rosnąć na 7 zł. No to się skusiłem kupiłem po 6 zł i co? Teraz 5,80 i tanieje... Także jeszcze się okaże na wiosnę

po 5,99zł to kupi jeszcze na nie któtych stacjach. na orlenach już nawet bywa 6,25

nie wiem gdzie ci ta cena spadła 😄 co to za hurt płacić po 6zł jak po tyle to było i na stacjach 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Śledź giełdę to sie dowiesz jak to działa. Cena za b0. Kupowałem jak była górna cena na giełdzie


Co z tego ze kupisz po 5. 99 jak to jest z margaryna kup jakieś premium za tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, HF86 napisał:

ale żeś tego pewny. tylko podjudzasz. kij im w oko. nawet połowy sprzedaży na Polskę w tym sezonie nie osiągną. 

a kto nie kupi nawozu ? 😄 pewnie tacy co ledwo zbierają na koszty 😂

no to taki z ciebie śledczy jak dałeś się zrobić 😂. na stacjach nie ma przesłanek żeby paliwo taniało no chyba że zmniejszą akcyzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A np ja. azotowe na kukurydze i ziarko kupie.trawom niech motylkowate produkują i z naturalnych niech ciągną. Z resztą kiszonki tego roczne zacznę może w marcu albo w kwietniu to po uja to produkować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Takie życie tez się można było śmiać z tych co drogo azot zamawiali w czerwcu, teraz jest drożej 1000 albo i więcej 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kupiłem 2/3. Na rzepak i pierwsza dawkę w zboża mam, resztę w kwietniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5325
51 minut temu, krilan06 napisał:

Widzę że ludzie powoli się wyłamują i po trochu kupują  

Bo raczej taniej nie będzie, albo te pieniądze które teraz są będą nic nie warte. Można się pobawić w jasnowidza i po przewidywać coraz to nowsze kryzysy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cały kryzys to na wiejskiej. tam bez nawozów gigantyczne głąby rosną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
1 godzinę temu, Marekk91 napisał:

Ktoś zamawiał saletrę sierpień/wrzesień, kiedy to później "anulowali" zamówienia, czy tam "zawiesili"? Coś ruszyło się od tamtego czasu, czy nie ma szans na tamten azot? Macie jakieś informacje? To jest niemożliwe jak taka wielka firma, państwowa, może jawnie dymać mimo opłaconych samochodów, bo za tanio zaczęli sprzedawać...

dzisiaj przywiezli saletrosan zamawiany jakoś końcem sierpnia ale to tez z wielkimi perturbacjami. zamawiałem jeszcze 6 ton saletry ale tego to już chyba nie uda się wyrwać w starej cenie


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2253
11 godzin temu, radekz200 napisał:

Aaa niech stracę zaraz przywiozą nawozy 😂

dużo kupiłeś i na ile ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Rolnictwo to jak choroba alkoholowa (byle się napić za wszelką cenę) a rolnik byle nasypać też za wszelką cenę-a sens w tym żeby nie produkować dużo a produkować tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5325

@RU68 jak wszędzie. Kto więcej naprodukuje za mniej, ten więcej zarobi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
2 godziny temu, Marekk91 napisał:

Ktoś zamawiał saletrę sierpień/wrzesień, kiedy to później "anulowali" zamówienia, czy tam "zawiesili"? Coś ruszyło się od tamtego czasu, czy nie ma szans na tamten azot? Macie jakieś informacje? To jest niemożliwe jak taka wielka firma, państwowa, może jawnie dymać mimo opłaconych samochodów, bo za tanio zaczęli sprzedawać...

Ja mam zamówione przez rolę Człuchów samochód saletry po 1440 netto. Niby do stycznia ma dojechać... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

 @Leszy Chyba ekonomiczniej ale jak czytam to żadnej ekonomii we wpisach nie widzę .Ale jest wielka pociecha zerknąłem na forum o świnkach tam jest walka  o to kto więcej straci tak się zastanawiam jakim trzeba być fanatykiem hobbystom żeby przez lata za***rdalać za darmo a teraz dopłacać -( jakie zasoby finansowe mają że jeszcze mają ochotę na produkcję) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10217
2 godziny temu, Marekk91 napisał:

Ktoś zamawiał saletrę sierpień/wrzesień, kiedy to później "anulowali" zamówienia, czy tam "zawiesili"? Coś ruszyło się od tamtego czasu, czy nie ma szans na tamten azot? Macie jakieś informacje? To jest niemożliwe jak taka wielka firma, państwowa, może jawnie dymać mimo opłaconych samochodów, bo za tanio zaczęli sprzedawać...

Nie ma takiej możliwości, żeby Ci nie wydali towaru, skoro masz opłacaną fakturę. Rozmawiałem na ten temat z gościem z firmy zajmującej się wierzytelnościami i ściąganiem długów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
4 minuty temu, Dawid727 napisał:

Ja mam zamówione przez rolę Człuchów samochód saletry po 1440 netto. Niby do stycznia ma dojechać... 

Oj jesteś człowiekiem wielkiej wiary (chyba że masz umowę na piśmie) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

OOOOOOOOOOOOOOOOOOO tak za lata współpracy dopłacą ci ponad 20 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Coś mylisz pojęcia. To bezpośrednio z grupy azotu ma przyjechać, nie z placu. Zamówienie złożone na początku września. Czeka na realizację. Były komplikacje i konflikt roli z grupą azoty ale niby się dogadali. 

Agrochem przywiózł w połowie października salmag po 1200 netto zamawiany dużo wcześniej także i tu jestem dobrej myśli. Jak nie to kupię po normalnej cenie. Życie. 

Edytowano przez Dawid727

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj