Polecane posty

tommy66692    2284
1 minutę temu, Janusz napisał:

Dzierżawy pewnie tańsze będą...

No nie wiem, ja nic nie płacę to przecież teraz nikt mi dokładal nie będzie 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7687
7 minut temu, Takeda napisał:

ale ty tak poważnie? jesteś tak stary, że zapomniałeś, czy tak młody,że nie pamiętasz jak wyglądała wieś polska przed wejściem do ue, bo ja tak i nie było wesoło. oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że kiedyś drzewa były wyższe a trawa bardziej zielona, no ale bez przesady. w tym kraju zawsze wszyscy byli winni tej gimeli tylko nie my, a przy obecnej władzy to już to doszło do absurdu. nastał kapitalizm potem ue i każdy rozsądny człowiek wiedział w jakim kierunku zmierza rolnictwo wystarczyło się przyjrzeć jak wygląda to na zachodzie. sukcesywnie mali wypadają, duzi rosną w siłę o ile trochę myślą  i liczą wszystko z ołówkiem w ręku. do tego jak to u nas świniarzom źle krowiarze mają na to wy....ne, krowiarzom źle zbożowcy leją na to ciekłym moczem, ten co ma 100 krów lub 500 ha nie gada z tym co ma 10 sztuk lub 30ha, a zachód silnie siedzi we  wzajemnej współpracy, tylko u nas w przeliczeniu na ha mamy najwięcej sprzętu który pracuje na pół gwizdka bo się jeden z drugim dogadać nie potrafi. a ta wredna unia nic nam nie zniszczyła, przecież nikt nas nie przymuszał do sprzedaży i zamykania zakładów,( a że były stare niewydajne to by nie wytrzymały konkurencji zwłaszcza, że działania sld, po, pis, aws, uw były jakie były i tylko psl wchodzą z każdym w koalicję starał się jakos kombinowac coś dla rolników). to tak jak był wielki krzyk że niemcy wpadną i wykupią ziemę i trzeba tego zakazać, no przecież jak nie chcemy sprzedać to żadne miliony nie pomogą proste.

do tego wieś rolnicza gremialnie opowiedziała się za partią która przez lata była przeciwna dopłatom, ochronie rolnika, była za uzusowieniem każdego 'chłopa', tyle że by zdobyć władzę trzeba było zmienić retorykę, ciemny lud kupił jak przewidział kurski, no ale ciemny lud zapomniał jak potoczyły się losy judasza i co mu dało te 30 srebrników. teraz jeśli niemcy z francją lub usa w końcu stracą cierpliwość i machną ręką na swoje bezpieczeństwo lub wygodę, bo teraz to my jesteśmy na pierwszej linii ue i nato to leżymy i kwiczymy, i witaj przyjacielu putinie, bo niestety historycznie prawica w tym kraju zawsze była prorosyjska i w tym kontekscie działania partii i rządu nabierają sensu.

Komuna nie była całkiem zła w rolnictwie było dobrze 1 ha buraka traktor można było kupić za 1 ha lnu materiał na dom kupić . I tak dużo można wymieniać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    320

Mój dziadek zawsze mówił że wolny rynek wam bokiem wyjdzie i wątrobę roz..li. I taka jest prawda. Komuna - gospodarka centralnie sterowana(cena minimalna, wyrównania itp.)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2383

kurna az mi wlos sue jeży zwykle na nawozy na wiosne wydawalem ok 15 tys a teraz za ta sama ilosc 40 może byc mało


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    501

Zaryzykowalem i kupiłem dziś 5 ton saletra po 2400zł brutto na jednym składzie i 5 salmagu na drugim składzie po 2350zł brutto . Niech się dzieje co chce . Nawozy na podwórku przykryte . Niby stare ceny . Już na składach dostali nowe cenniki i nikt nic nie zamawia tylko to co jest na placu i koniec A ruch spory z tego co wiem . Będę w plecy trudno i tak polifoski i soli nie kupiłem ( jeszcze ) . Może na wiosnę stanieje A może będzie trudno dostać.  Jest chodowla  krów obornika pod zboża jak pod kukurydzę poszło teraz na trawy do grudnia na grubo ale i tak trzeba po chociaż 100 kg polifoski dać żeby mchy nie rosły 😂. Pod kukurydzę pójdzie zamiast mocznika salmag z polidapu i soli rezygnuje też kupię trochę polifoski i obornik na grubo.

Tylko to nie jeden problem bo i inne produkty poszły do góry typu folia A grom wie co do wiosny będzie z SOR. Mam nadzieję że mleko będzie po 2.5-3 zł za litr do wiosny

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
migacz napisał:

To będzie program azot+ 😁

no dopłaca może 500 zł to tony saletry albo rsmu. Kosztuje 2500 to bedzie kosztowała 2000 haha

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336

 

16 minut temu, galan99 napisał:

Komuna nie była całkiem zła w rolnictwie było dobrze 1 ha buraka traktor można było kupić za 1 ha lnu materiał na dom kupić . I tak dużo można wymieniać .

no masz racje, by kupic wegiel trzeba było oddac określoną ilośc świń i kij że masz tylko łąki bo masz taki teren. ja też mogę się śmiać na 1,2,3 klasie ziemi. ja byłem chory jak mi kumpel mówił że 5 ton z ha to kij nie gospodarka gdzie u mnie cud to było 3,5t a jak nie padało jak ostatnie lata to tylko pług zamiast kombajnu, a on był chory jak pojechał za leszno i chłopaki mieli 6t rzepaku i beczeli gdzie on jak miał 4t to było super, relatywizm panie.  za komuny było wielkie g... koniki w polu i całe rodziny zwłaszcza do 10ha i słabej klasie ziem jeszcze o niekorzystnych warunkach wodnych. dzisiaj rolnicy wożą się ciągnikami za gruby hajs, autami za troche mniejszy i na wszelkich protestach nie widzę tych co się męczą na paru hektarach gdzie żona chodzi do pracy bo rodziny nie wyżywi. gdyby za komuny było tak pięknie to by nie padła i nie byłoby tych rzeszy tzw chłoporobotników.

Edytowano przez Takeda
poprawka
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    285

ehh przy tych cenach nie ma w ogóle opłacalności w uprawie lekkich ziem. A Ci co wzięli piachy w dzierżawy za dopłatę to dopiero będą w plecy. 

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Jak się utrzyma taki stosunek cen nawozów, paliwa do cen płodów rolnych to tylko czekać aż komornik zapuka do drzwi co niektórych. 

Ciekawe co zrobią ci co mają dzierżawy, oddają dopłaty i jeszcze płacą nawet 2 tys za ha 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    332

PSL to tylko o stołki w ministerstwie i agencji się martwil, a przed UE rozwój tez był, może trochę mniejszy, ale i zajebanie w bankach było mniejsze

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Jak słoma ścięta i na to zasiane poplon rzodkiew wyka saladera facelia to uleci owsa ze 3 tony na samym saletrzaku?😃

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takeda    336
11 minut temu, vodz napisał:

PSL to tylko o stołki w ministerstwie i agencji się martwil, a przed UE rozwój tez był, może trochę mniejszy, ale i zajebanie w bankach było mniejsze

nie tylko, zwrot akcyzy masz dzięki psl, do tego parokrotnie blokowali zniesienie ceł na import. podobnie z reformą krusu, chociaż tutaj zrobili źle bo to że gośc mający x hektarów i zatrudniający ludzi płaci krus to pomyłka, podobnie każdy vatowiec powinien być na zusie, sory chcesz mieć prawa przedsiębiorcy, miej też jego obowiązki. pomijając cwaniactwo że tato na ryczałcie, synek na vacie i oszukujemy ile się da jeden tylko kupuje, drugi tylko sprzedaje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1993
13 minut temu, karolr2 napisał:

Jak słoma ścięta i na to zasiane poplon rzodkiew wyka saladera facelia to uleci owsa ze 3 tony na samym saletrzaku?😃

Przy takich cenach nawozu to lepiej ten owies tylko odchwaścić... Tę seradelę to zacznij lepiej siać na rozmnozenie na poplony, będziesz miał lepszą monetę jak z owsa i do tego dobre stanowisko pod roślinę następczą.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2210
6 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

No i wapno wychodzi najtaniej... 😁😁😁😁😁

Jutro zawita u mnie cała "łódka" i będziemy zaczynać z tym przygodę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

a kto rolnikom z zachodniopomorskiego bronił kupować nawozy w czerwcu lipcu, sierpniu? Kupować maszyny za miliony to było za co, dobierać hektary to było za co a zapewnić sobie środki produkcji to już nie i wielki płacz. I wkuu...a mnie te gadanie że kasy nie mnieli, a na hektary to było za co

Edytowano przez staszek1234
błąd słowny
  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25920
3 minuty temu, Bercik92 napisał:

Jutro zawita u mnie cała "łódka" i będziemy zaczynać z tym przygodę 😉

Kurtyny przeciw wiatrowe masz?🤭

 

5 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Przy takich cenach nawozu to lepiej ten owies tylko odchwaścić... Tę seradelę to zacznij lepiej siać na rozmnozenie na poplony i będziesz miał lepszą monetę jak z owsa.

Nie podpowiadaj , bo biznes mi psujesz. 14 t łubinu kupca szuka😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2210

Na koniec tygodnia wiatr się uspokoi. Wtedy można działać 😁 najpierw swoje pola później notarialne dzierżawy a na dzierżawy na "gębę" mam wywalone 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5600
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Komuna nie była całkiem zła w rolnictwie było dobrze 1 ha buraka traktor można było kupić za 1 ha lnu materiał na dom kupić . I tak dużo można wymieniać .

To była patologia w najczystszej postaci . Nigdzie na świecie , w żadnym zdrowym systemie  ekonomicznym  nie jest mozliwe żeby za 1 ha prymitywnej rośliny kupić traktor jaki by on nie był. To był chory system ekonomiczny który musiał upaść. Teraz elektorat PIS za tym bardzo teskni mimo że podobno komuny szczerze nienawidzi.

  • Like 1
  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, Takeda napisał:

nie tylko, zwrot akcyzy masz dzięki psl, do tego parokrotnie blokowali zniesienie ceł na import. podobnie z reformą krusu, chociaż tutaj zrobili źle bo to że gośc mający x hektarów i zatrudniający ludzi płaci krus to pomyłka, podobnie każdy vatowiec powinien być na zusie, sory chcesz mieć prawa przedsiębiorcy, miej też jego obowiązki. pomijając cwaniactwo że tato na ryczałcie, synek na vacie i oszukujemy ile się da jeden tylko kupuje, drugi tylko sprzedaje

zwrot akcyzy to chyba śp. lepper załatwił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj