yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
camo    103

Ja myślałem że to od oprysku ale tam gdzie opryskane nie było jest tak samo. Jedynie pszenica żółknie od dołu a żyto nwm co z nim.

zyto zoltwe.jpg

zyto zoltwe 2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1
14 minut temu, camo napisał:

 

Ja myślałem że to od oprysku ale tam gdzie opryskane nie było jest tak samo. Jedynie pszenica żółknie od dołu a żyto nwm co z nim.

zyto zoltwe.jpg

zyto zoltwe 2.jpg

Mam podobne zjawisko i mówicie ze jest to przez stres przymrozków? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Co na T2 zastosować jeśli na t1 poszło 450 Prochlorazu + około 375 g fenpropidyny? Co polecacie na odżywienie pszenicy po tych przymrozkach? Dostała troche zółtych końcówek bo z grzybówką poszedł trineksapak etylu. Pszenica rokuje podobnie jak w zeszłym roku około 8 t. Gęsta, 150 kg N. Jaką ochronę t2 wybrać? Bez t3, taki jest plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
36 minut temu, camo napisał:

 

Ja myślałem że to od oprysku ale tam gdzie opryskane nie było jest tak samo. Jedynie pszenica żółknie od dołu a żyto nwm co z nim.

zyto zoltwe.jpg

zyto zoltwe 2.jpg

Mam to samo co robić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Co na T2 zastosować jeśli na t1 poszło 450 Prochlorazu + około 375 g fenpropidyny? Co polecacie na odżywienie pszenicy po tych przymrozkach? Dostała troche zółtych końcówek bo z grzybówką poszedł trineksapak etylu. Pszenica rokuje podobnie jak w zeszłym roku około 8 t. Gęsta, 150 kg N. Jaką ochronę t2 wybrać? Bez t3, taki jest plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26095
5 godzin temu, Daro20 napisał:

 

@Agrestw jakich godzinach pryskałeś i ile dawałeś siarczanu?

Zawsze przed południem.

Siarczan zawsze 5% czyli 10kg/ha

42 minuty temu, camo napisał:

 

Ja myślałem że to od oprysku ale tam gdzie opryskane nie było jest tak samo. Jedynie pszenica żółknie od dołu a żyto nwm co z nim.

zyto zoltwe.jpg

zyto zoltwe 2.jpg

Czy to nie będzie dość ostry niedobór miedzi?

Poszukaj opisów i zdjęć w Google i porównaj.

Chlomazon od sąsiada wykluczasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    331

To od przymrozków u nas z miesiąc temu było tak samo .Żyto wyglądało jak usychające i długo się regenerowało ale było zimno .Teraz deszcz i cieplej to i szybciej dojdzie do siebie .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Co na T2 zastosować jeśli na t1 poszło 450 Prochlorazu + około 375 g fenpropidyny? Co polecacie na odżywienie pszenicy po tych przymrozkach? Dostała troche zółtych końcówek bo z grzybówką poszedł trineksapak etylu. Pszenica rokuje podobnie jak w zeszłym roku około 8 t. Gęsta, 150 kg N. Jaką ochronę t2 wybrać? Bez t3, taki jest plan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jak rok temu było 8 ton to daj to samo co rok temu, po co kombinować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Czy to nie będzie dość ostry niedobór miedzi?

Poszukaj opisów i zdjęć w Google i porównaj.

Chlomazon od sąsiada wykluczasz?

Hmmm, to tak zaczęło się robić od kilku dni, do oprysków dawałem troszkę mikroelementów ale teraz jest zimno i wydaje mi się że to właśnie przez te przymrozki, tym bardziej że pszenica też zaczyna żółknąć i to żyto jest na wszystkich polach takie same, chyba że coś ogranicza pobieranie składników pokarmowych. Jak przejeżdzam to widzę że na innych polach też zboża zaczynają żółknąć ale raczej na końcach a u mnie tak jakby od środka.

1 godzinę temu, Mistrzu2 napisał:

Mam to samo co robić ? 

 

1 godzinę temu, lka1 napisał:

Mam podobne zjawisko i mówicie ze jest to przez stres przymrozków? 

U mnie raczej nie przez oprysk bo w miejscach gdzie nie dałem rady opryskać też jest tak samo i to nie na jednym polu tylko na wszystkich robi się tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82
8 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

ile i jakich aminokwasów lejesz na ha??? ponoć takie rewelacyjne efekty to daje

Podchodzę do tego z dużym dystansem. Wziąłem 5L Greit VG na próbę to wylałem to na jakieś  4 ha. Zostawiłem kontrolę no i ciekawe czy coś można bedzie zaobserwować.

@Daro20 W środę po przymrozku jeździły opryskiwacze na wsi. Czwartek tez był pochmurny, a na popołudnie deszcze zapowiadali. Jedną beczkę wylałem i sie zastanawiałem czy kolejna mieszać. Patrzysz na prognozy to nawet na 3 dni do przodu ciężko co kolwiek zaplanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
Napisano (edytowany)

@loquito

Poszedł tylko tebukonazol + azoksystrobina.  Z forum podłapałem połączenie 0,75 L PRIAXOR + 100-150 g Tebukonazolu ? Czy ma to ręce i nogi?  Może macie coś z podobnych mieszanin w okolicach 150/ha ?

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

ma ręce i nogi, bo dokładasz 3-cią substancję z innej gruby chemicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1219

A u mnie na kontroli czyli tak jak mówiłem zostawiam działkę bez ochrony fungicyd owej tylko T3 jak w dużym gospodarstwie obok zero żółtych liści. Pszenica piękna ciemno zielona a na reszcie bieda z nędza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29
Napisano (edytowany)

@loquito

Wychodzi 114 zł + 30 zł = 144 zł brutto. Dosyć mocno na DTR , rdzę działa, lekko na fuzarioze. Co myślicie ?

Korzystacie z jakiś tabel, informacji, źrodeł z podaną aktywnością substancji czynnych na dane patogeny? Cieżko mi znaleźć rzetelne informacje.

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3737

dodając do Priaxora +150g protio zabieg działa zajebiście na septorioze, obydwie rdze, jedynie na DTR działa słabo zarówno interwencyjnie jak i profilaktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tylko po co 150g protiokonazolu, 100 -120g w zupełności wystarczy.

22 minuty temu, disel16v napisał:

@loquito

Wychodzi 114 zł + 30 zł = 144 zł brutto. Dosyć mocno na DTR , rdzę działa, lekko na fuzarioze. Co myślicie ?

Korzystacie z jakiś tabel, informacji, źrodeł z podaną aktywnością substancji czynnych na dane patogeny? Cieżko mi znaleźć rzetelne informacje.

Tebukonazolu i fluksapyrolsad działają na fuzaruioze i to wystarczy, tylko trzeba wykonać zabieg w odpowiednim momencie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
34 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

dodając do Priaxora +150g protio zabieg działa za***iście na septorioze, obydwie rdze, jedynie na DTR działa słabo zarówno interwencyjnie jak i profilaktycznie

to już powyżej 200 zł wychodzi .

a co myslicie na t3 100 g priotikonazolu i 125-150 tebu ? czy lepiej do tego tebu z 40 g metkonazolu ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

straszyli dużymi opadami a skończyło się na strachu bo tylko 8mm i bardzo silny wiatr który j wysuszył asfalt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

A u nas w końcu dopadało -50 litrów na metr.Gniezno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    297

Dowaliło 55l, to pewnie w tym tygodniu można zapomnieć o opryskach, okolice Torunia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj