mariusz1511

Massey Ferguson 520

Polecane posty

mariusz1511    0

witam mam zamiar kupić MF 520 super ll jest sprowadzony z Norwegii i zauważyłem że ma spawany korbowód od napędu podsiewacza czy to jest jakaś wada ,czy te kombajny tak mają i jakie jeszcze wady mają te kombajny  ,ten który oglądałem ma na zegarze 1026 godzin rocznik 80.Jesli ktoś z was ma taki kombajn lub podobny do sprzedania z terenu małopolski to chętnie nawiąże kontakt

 

Edytowano przez mariusz1511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Cześć.

Czy chodzi Ci o targaniec podsiewacza z mimośrodem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

I tak i nie. Jeśli ktoś zrobił to z głową i nie widać innych usterek np mimośrodu lub teflonowych tulejek a tym bardziej że podsiewacza chodzi prosto to będzie pracowało bez problemu. Druga sprawa to jeśli cały kombajn jest w stanie wartym uwagi to taki targanic można zakupić I wymienić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Bardzo nie widać aby było coś tam kombinowane Wizualnie  jest ok tylko że stoi już 3 lata u handlarza i niewiadomo jakie będą efekty jak pujdzie w pole

Screenshot_2020-11-26-13-52-34-836.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Tak na sobotę ma go uruchomić to się zobaczy jak to żyje bo jeszcze nam dwa na uwadze 525 od rolnika i 530 od handlarza która też już stoi dłuższy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Kombajny w Świętokrzyskim?  W Brzezinach przyjrzyj się dokładnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Czyli moje okolice :). Do silnika nie zajrzysz, możesz nasłuchiwać czy nie stuka, puka no i olej w jakim stanie. . A co do reszty.. W jakim stanie są cepy na mlocarni, ile się da to obejrzyj klepisko czy nie pogięte, czy są druty wszystkie i w jakim stanie są pręty poprzeczne. Sprawdź podsiewacz, czy nie popękany, spawany. Targańce o których pisałeś. Wytrząsacze, czy nie latają góra dół, na boki. Zawiesia podsiewacza, gumy na podsiewaczach, wentylator czy nie ma luzów, cały heder, czy glowka kosy nie lata, czy nie tłucze się na max obrotach, w jakim stanie jest spod hedera. Czy nie jebał ktoś po ziemi i nie spawal. Czy nie ma wycieków oleju przy napędach mlocarni. W jakim stanie są pasy itp. No ogólnie wszystko. Jelsi kombajn stał kilka lat to ciekawe czy turbo (chyba tam jest) działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Oglądałem go wstępnie tydzień temu młocarnia i cepy wyglądają ładnie co do pasów to może być problemy bo stał pod chmurką silnik suchy ale to wszystko było kiedyś wymyte więc nić nie widać szustka bez turbo na zegarze ma 1060 godzin,no i węże  hydrauliczne nie wyglądają za ciekawie, dzięki za podpowiedzieć odezwę się po oględzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Obejrzałem kombajn w Brzezinach nie jest źle ale dużo będzie roboty koło niego bo stoi pod chmurką liczę że z półtora tysiąca trzebaby dołożyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

1.5 tys dołożyć to prawie nic. Kombajny od handlarzy są skazane na wkład własny. Widziałeś ile maszyn stoi na placu, każde pod chmurką więc trzeba pełny przegląd robić :). Jakbyś brał sprzęt z Brzezin to dogadaj się z gościem o ewentualne części do wymiany. Nie bardzo chce sprzedawać je w sytuacji gdy nie kupowałeś coś od niego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Kojarzę z wyglądu ale nie znam jego specyfikacji. Trzeba by poczytać. Kabina to jednak jakąś ochrona przed kurzem, zawsze można klimatyzację wodna założyć. Szkoda że nie ma ale myślę że gdzieś coś można zakupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

Konstrukcyjnie to identyczne może rocznikowi być różnica ale kto to wie z którego roku są bo na tabliczce daty nie ma 520 super 2 może być nowszy i ma napęd naganiaczy hydrauliczny ale stanem jest gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

A ten drugi gdzie oglądałeś? Przed zakupem swojego kombajnu też oglądałem różne sprzęty. Jeden miał to, drugi tamto, trzeci był fatalny itd. Dylematy są duże ale musisz popatrzeć gdzie masz mniejszy wkład finansowy. Jelsi nie przeszkadza Ci kurz w pracy to szukaj coś dobrego bez kabiny. Zawsze można jakąś dokupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1511    0

525 oglądałem koło Wodzisławia do domu by ma kołach dojechał bo to 20 km tylko jest problem z sitem przeszukałem Internet ciężko będzie kupić używkę zaluzjową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Możesz kupić nowe, nie są to aż takie duże koszta jeśli tylko to jedno sito jest uszkodzone. Jakbyś tak chciał zrobić to omijaj szerokim łukiem firmę AB Metal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj