bizonbs

Badania gleby

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bizonbs    0

Cześć, mam do Was pytanie. Jakie stosujecie metody w badaniu gleby? Chodzi mi o to jak sprawdzacie czego jej brakuje NPK oraz jak sprawdzacie jej kwasowość.

Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Sylwekx25    1723

Ph wstępnie można zbadać ph metrem, polecam ten na płyn helliga bo te tanie elektroniczne nie pokazują zbyt dokładnie. A resztę i dokładne ph poznasz gdy pobierzesz próbki gleby i oddasz do analizy do stacji chemiczno rolniczej.

• Like 1

bizonbs    0

no wlasnie ogladam the ph metry. Jutro pojade do ogrodniczego i wezme plytke z plynem. Dzieki za pomoc. Wahalem sie wlasnie pomiedzy elektronicznym Biowina, ale tez doszedlem do wniosku ze kawalek drutu nie zastąpi chemii i fizyki.

Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej78    122
Napisano (edytowany)

images?q=tbn%3AANd9GcQmyr6UpwzrBU-hoyCx75B7DoupQ-UcTzk4HKV2PcDzxkayw5dTanVg7GuvoO9K5zsfKzZrOjo&usqp=CAc

Skoro poruszono ten temat, Osobiście korzystam z podobnego urządzenia , ( mieszam glebę z wodą destylowaną ). Na podstawie otrzymanych wyników sądzę ,że to urządzenie się sprawdza. Dużo praktyczniejsze op płynu Helliga , Poza dwoma powyższymi sposobami  , wszelkie urządzenia z elektrodami to badziew. Może ktoś jeszcze posiada doświadczenie z tego typu miernikiem( na foto) przy badaniu PH gleby i jak to się ma badania gleby w laboratorium.

Edytowano przez andrzej78
  • Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bizonbs
      Czy ktoś z forumowiczów próbował przerobić słomę na kompost? Mam sporo zbędnej mi słomy i nie mam jej jak spożytkować. Może i bym sprzedał ale jest ona jeszcze w kostkach, a nie w balotach więc raczej amator na kilka tysięcy belek się nie znajdzie. Pomyślałem sobie... czy można by było to wrzucić w pryzmę i spróbować sfermentować ją aby nabrała minerałów odżywczych i rozrzucić na pole?
      Warto się w to bawić ?
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez Zyla127
      Witam Czy ktoś używał i ma jakieś doświadczenie z tym nawozem, jaka opinia na jego temat w porównaniu do Polifoski 6 Ultra 8? 
    • Przez Grzesiek_12
      Witam wszystkich forumowiczów.
      Jakie wapno polecacie do wapnowania ścierniska na glebach ciężkich?

• Przez lysonzi1
      Witam, nawiążę współpracę odnośnie odbioru obornika. Cena 2.5 tys za kurnik. Z jednego kurnika wychodzi ok 4 łódek (w zależności jakie duże - może być i 5). W przypadku współpracy warunek konieczny to umowa na odbiór obornika. Lokalizacja - Brześć Kujawski, woj. Kujawsko-pomorskie
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj