maroko

Ukręcony wałek prasy rolującej

Polecane posty

maroko    118

Witam

Prasowałem dziś słomę z jęczmienia ozimego i ukręcił mi się wałek w prasie. Maszyna jest stało komorowa (120), pasowa.

Wałek ukręcił się na samej górze, od tylnej strony. Wychodzą od niego dwa koła zębate od napędzania tylnej części - klapy). 

Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło i to jeszcze w słomie a nie w sianokiszonce. Wszystko już rozebrałem i mam pytanie jak się zabrać do naprawy?

Są takie gotowe wałki do kupienia? Szukam ale nic nie mogę znaleźć. Spawanie jakoś mi się nie wydaje dobrym pomysłem, bo musiało by to być idealnie w osi a to ciężko zrobić.

Macie jakieś pomysły?

Z góry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Wałek już zawiozłem do warsztatu. Niestety jak dobry fachowiec to termin 2 tygodnie. Tam gdzie zostawiłem mają zrobić na za tydzień. Ale nie jestem przekonany czy dobrze.

Za inny taki wałek na podwójne koło zębate w Chlebowie chcą 1500 zł.

Słomy teraz nie ma jeszcze dużo do prasowania bo zostało raptem 5 rządków jęczmienia ozimego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1602

Mi w tamtym roku jeden co się wieloklin obrobił  robił kilka dni ale tylko dlatego że w piątek zawiozłem to się przeciągnęło ,a dwa lata temu inny walek co się urwał pod łożyskiem to dzień zrobi za robotę 300 i 400zl wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

A jak on to pospawał? Tylko do czoła czy dał jakieś tuleje pod spód? U mnie to tak nieszczęśliwie ukręcił się że 4 cm od końca tej nabitej rury a równo z czopem wewnętrznym i od strony podwójnego koła zębatego. Myślałem żeby może do czoła to zespawać i nabić na całość jeszcze rurę. Zaspawać końce i szef przez całą długość wałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1602

Tak dał tulejkę na to i z 40 na 50 zrobił wałek a przed tym zfazowal dość mocno i pospawal .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

Mi 2 lata temu ukręcił się ten wałek. tzn spawy puściły w miejscu mocowania koła zebatego i walka. Podjechalem do szwagra i mi w tym walku wyciął 3 otwory żeby można było pospawać od środka, zespawal, zaslepił otwory i można było prasować. Juz 2 lata jest ok. koszt 1l dobrego alkoholu ,3h pracy. Wałek w serwisie 2200zl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marrus
      Jak założyć do niej sznurek ? Bo kupiliśmy ją i nie było sznurka założonego i nie wiemy jak założyć . Ta morra ma takie kółka jakby regulacja ... Proszę o bardzo szybką odpoiedz ....
    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj