krzychu9622

Unia DF 1.8 VD siatka

Polecane posty

krzychu9622    5

Witam, mam problem z wiązaniem siatką w mojej prasie. Mianowicie, jadąc na włączonym automacie, przy pełnej komorze maszyna nie może pociągnąć siatki do owijania. Po chwili wyskakuje na komputerze błąd, kiedy z dwa lub trzy razy wcisne ręcznie ikonke od owijania siatki, prasa zaciągnie i normalnie owija. Wałki już talkiem wysmarowałem, naciąg hamulca jest najsłabszy bo myślałem że to jest przyczyną. Problem dzieje się przy słomie jęczmiennej, dwa tygodnie temu prasowałem trawy i wszystko szło bez problemu. Ktoś spotkał się z takim problemem już ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

wd 40 we wszystkie  laczenia , sworznie,zbadaj czy lekko chodza walki od siatki rowniez sprezyny ktore maja za zadanie sciskac walki do siebie,ale  naj

Cytat
Cytat

c

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owijasz siatką na małych czy na dużych obrotach WOM? Siatka odpowiednio założona? Też mam taką prase i robie na automacie i zdaży sie ze nie pociągnie ale to może raz na kilkadziesiąt bel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu9622    5

prasuje i owijam na tych samych obrotach prasa śmiga przy Ursusku 1614 i cały czas około 1600 obrotów trzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi89    39

sprawdź też czy pasek od napędu rolek nie jest już zbyt luźny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu9622    5

Ściągnąłem całkowicie te sprężyny i jest troche lepiej ale co kilka balotów sytuacja sie powtarza, wystarczy tylko delikatnie podnieśc tą blache i jak już siatka ruszy to jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

walki pracuja luzno jak nimi krecisz,wystarczy ze  metalowy ciezej idzie i siatka ciezko startuje,jak ci sie  to czesto zdarza to sterownik do reki po napelnieniu komory stajesz z boku prasy od silownika siatki i zalaczasz owijanie i obserwujesz jak kolko napina pasek czy gumowy jak podaje siatke to metalowy tez sie obraca tak jak napisalem  gdy metalowy stawia opor , to gumowy ma ciezko ruszyc z siatka,mozesz wydluzyc cieglo kolka od napinania paskazeby szybciej i mocniej zadzialalo na pasek ,wszystkie sworznie ,laczenia nasmarowane szczegolnie mechanizm zarzucania radelka ja daje tam w te laczenia wd 40,przestrzen noza czysta sworznie lekko chodza  ,najpierw  stawaj z boku i owijaj patrzac jak to wszysto dziala powodzenia

cos mi nie daje spokoju to ze lepiej  chodzi po sciagnieciu sprezyn od hamulca, jak od niego idzie linka do mechanizmu wiazania moze sie  zaciela w oslonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamn999
      witam ostatnio podczas podnoszenia podbieracza po chwili podbieracz sam opada i jednocześnie delikatnie podnosi się klapa podejrzewam że zaciął się ten elektrozawór ewentualnie coś nie tak z cewką, rozbierał ktoś to?

    • Przez pawel9596
      Witam,
      Prośba o wysłanie zdjęcia mechanizmu wiązania siatką unia df.

    • Przez Gustawek
      Siemanko forumowicze, mam mały problem z prasą Unii, a w zasadzie pytanko. Od kilkunastu bel wstecz nóż ma problem z cięciem siatki. Na nim czysto, półksiężyc chodzi, siłownik również, ale sam mechanizm noża lekko przywieszony. Prasa u mnie od 5 lat. Czy możliwe by sprężyna naciągająca nóż sie rozciągnęła i należy ją napiąć? Ktoś już był na tym etapie?
       
    • Przez darkowe1
      Witam prasa nie odcina siatki . Siłownik i ten trapez pracuja prawidłowo jednak w momencie uderzenia noża siada lekko hamuje i znowu zaczyna owijać 
    • Przez johny
      Witam jakie są wasze opinie na temat tych pras - DF 120 1.5 i DF 120 1.8 i czy nadają sie do słomy ??
       
       
       
      dzis oglądałem to prase u dealera nawet mi sie spodobała konkretnie 120 1,5D nawet nawet
       
      Pozdrawiam Johny102
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj