panmino

Jak podłączyć hydraulikę kosiarki czołowej?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panmino    26

czołem,

jak macie podłączoną hydraulikę do podnoszenia na uwrociach? Moja instrukcja mówi, żeby wpiąć ją równolegle z hydrauliką unoszeniem tuza, cytuję: "Aby zapewnić jednoczesne podnoszenie podnośnika hydraulicznego ciągnika i zespołu koszącego, gniazdo musi być równolegle podłączone do siłowników zawieszenia trzypunktowego ciągnika".

Musiałbym wtedy dołożyć trójnik na wyjściu, ale nie jestem przekonany do takiego rozwiązania. Jedna sekcja odpowiadałaby wtedy za podnoszenie całej kosiarki i unoszenie na uwrociach.

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Do podnoszenia to było by praktyczne bo jednym ruchem masz podniesione maksymalnie , ale podczas pracy nie było by mozlivvości ustavvienia sekcji hydraulicznej tak aby kosiarka ,,płyvvała,, a TUZ był azblokovvany , 

Lepiej będzie podnoszenie kosiarki podłączyć pod oddzielną sekcję 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Tuz nie będzie zablokowany, tylko na pływaniu, wysokość będzie ustalona łańcuchami. Musiałbym chyba wpiąć się w opadanie tuza, zgadza się?

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Jaką masz tą kosiarkę czołową? Marka?

Miałem dwie kosiarki czołowe (obecnie Samasz) i zawsze wpinałem oddzielnie t.j. osobną sekcją sterowałem TUZem ciągnika, a osobną zawieszeniem kosiarki (tzw. ciągnięte)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Kuhn GMD 702 F. Tak właśnie planowałem, zdziwiłem się, że inaczej jest w instrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

No jeśli masz łańcuchy to zadziała i na jednej sekcji ,ale i tak lepiej byłoby na oddzielnej sekcji którą pewnie i tak masz wyprowadzoną do TUZa przedniego więc podłącz i zobacz jak to będzie działać to jest najprostsze rozwiązanie i raczej najlepsze 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Przez navara
      Witam po zimie przestał działać tylni podnośnik dźwignią zarówno z kabiny jak i przy błotniku nie idzie nic zrobić stanoł całkowicie mechanizm oznaczony czerwona 1 jakby sie zapiekł. Dodam że ruszajac grzybkiem od dociku w kabinie ramiona ida do góry  lub na dół.  Jak to rozruszac? gdzie tkwi problem? Dźwignia nr 2 od docisku działa ładnie jest ruch na niej a 1 stoi dęba
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj