Dawidos1

Opryskiwacz do 40tys

Polecane posty

Dawidos1    3

Witam użytkownikow mam problem z wyborem opryskiwacza zawieszanego ok 1000-1200l używanego do 35-40tys zl, zależy mi na tym aby lance nie były nad ciągnikiem z powodu okapywania cieczy na ciągnik wolałbym aby lance były za ciągnikiem, również zależy mi aby było poziomowanie ponieważ mam bruzdy na polu i gdy jadę jedne ramię jest wyżej drugie niżej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

pytanie jakie wymiary belki Cie interesują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

12, 15 m żeby był nie za szeroki bo mam małe pola taki mi w zupełności wystarczył i wolałbym jakiś Zachodni opryskiwacz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Drugie pytanie jakim ciągnikiem dysponujesz? Taka konfiguracja opryskiwaczy, szczególnie przy szerokich belkach to już dosyć duży ciężar, a dodatkowo też na dosyć dużej dźwigni. 

Przykładowe :) 

https://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/opryskiwacz-zawieszany/19017251/hardi-master-1000l-18-m.html

 

https://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/opryskiwacz-zawieszany/38131570/berthoud-force-2-1000l.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8
17 minut temu, tomo12 napisał:

moim zdaniem dysponując takim budżetem nie pchałbym się w zachodnie "zwłoki" a dobrze pogadał z dilerem i nawet jak dobrze poszukasz to i nówkę wyrwiesz (o ile na VAT jesteś); 3 minuty na olx i proszę:

https://www.otomoto.pl/oferta/krukowiak-p155-5-fabrycznie-nowy-okazja-orz-800-15-phx-ID6D4rBW.html?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Ja natomiast nie kupiłbym obecnie opryskiwacza bez automatycznego sterowania dawką cieczy. Za duże pieniądze przez niego przepływają, a w cenie 35-40tyś można kupić kilkuletni przyzwoity sprzęt, chociażby polskiego producenta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3
Napisano (edytowany)

john deere 6120 premium z przednim ladowaczem co troche zwieksza mase z przodu 

ciekawi mnie ten berthoud poniewaz podoba mi sie jak ma lance ulozone ,macie jakies doswiadczenia z tecnomą? ostatnio przeglądałem agriffaires i trafilem na tecnome xemis ,jestem nią zainetresowany poniewaz u mnie w okolicy duze gospodarstwo pryska tecnomą laser wiec to tez moze byc ciekawa maszyna

Edytowano przez Dawidos1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8
2 godziny temu, tomo12 napisał:

a natomiast nie kupiłbym obecnie opryskiwacza bez automatycznego sterowania dawką cieczy. Za duże pieniądze przez niego przepływają, a w cenie 35-40tyś można kupić kilkuletni przyzwoity sprzęt, chociażby polskiego producenta. 

wszystko zależy na jakim areale i jak bardzo intensywnie się "chemizuje" uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

Budżet ogromny jak na używany sprzęt. Niedawno Jacek sprzedawał za połowę polski dobrze wyposażony. Prz Twoich wymaganiach i budżecie to używa z GPS jest w zasięgu. Jak będę miał chwilę to lukne. A jakiś konkretny kolor Cię interesuje?


https://sprzedajemy.pl/opryskiwacz-tecnoma-xenis-nie-hardi-pilmet-faktura-vat-kolbuszowa-2-e30984-nr60380230 Dosyć ciekawa oferta. Gość nie może długo sprzedać bo niestety belka mala jak na pojemność. No i rocznik a co za tym idzie cena


A co do samej marki to zobacz jakie jeszcze inne są w tej grupie https://www.exel-industries.com/en/agricultural-spraying/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Dzieciak robi sobie z nas jajca  a Wy się wysilacie  . Poczytajcie wcześniejsze  tematy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

Dziekije Andz_za twój komentarz który nic nie wniósł do wątku Widzę ze znów pan Andrzej nie odpuszcza ,zauwazylem ze nie tylko na moich postach pan szuka atencji bo od innych osób tez słyszałem ze jest pan takim marudą co każdemu wytyka i zazdrości oraz wyzywa od dzieci   .Nie mam zamiaru panu udowadniać ze nie jestem „dzieckiem „próbuje się rozejrzeć za maszynami dla ojca bo planujemy zakup.Jesli co do wcześniejszych tematów o tecnomie ,teyme i kvernelandzie nikt mi nie chciał odpowiedzieć wiec rozpocząłem bardziej ogólny temat a jeśli pan chce pomoc to zachęcam do dyskusji 

@grigaoglądałem twoje filmy na YouTube podoba się mi twój mf 2x4 jakoś trafia w moje gusty a co do Marek to berthoud ,lemken, kverneland rau,seguip ,tecnoma, amazone ,kuhn ,seguip ,nie przepadam za hardi jakoś nie wpadają w moje gusty (nie hejtujcie za to bo może jestem w błędzie bo to napewno dobre maszyny ale dla mnie się styka)widziałem jeszcze opryskiwacze gaspardo ale nie wiem czy one są popularne w Polsce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

Nie patrz na marki bo to można olać przy opryskiwaczach z górnej półki. Skoncentruj się na jak najlepszym dopasowaniu do swoich realiów. Chodzi o zastosowane rozwiązania. Pompy zawory komputery wszyscy dają podobne. Na minus grupy excel - uparcie stosują w każdej marce indywidualne rozwiązania nie idą w iso (np arag). Mnie np w hardim podoba się system rozkładania lanc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

Mam już dość składania i rozkładania opryskiwacza na kazdym polu bo bez tego sie nie obejdzie .Nie wiem jak to wyglada z ta automatyczna dawka oprysku do prędkości bo nigdy nie miałem okazji testować ale np poziomowanie bardzo się by przydało bo mam pola orane zagonowka i mam bruzdy i jak się wjedzie to trzeba opryskiwacz podnosić żeby lanca nie szła po ziemi co to GPS to chyba nie opłacalne w moim przypadku bo mam male pola i za małe straty ,może tylko jakaś aplikacja na telefon do oprysku żeby nie przeinwestowywac bo wole lepszy opryskiwacz niż jakiś tam GPS 

Zobaczę zadzwonię do tego sprzedawcy z sprzedajemy bo ta tecnoma fajnie wyglada ,zobaczymy i może pojedziemy z ojcem obejrzeć 

Bo tej strony nie patrzyłem z ogloszeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

Dobre opryskiwacze mają na tyle dobrą stabilizację bierną że już to powinno wyeliminować jazdę w bruzdach. Automatyka dawki to nic innego jak regulowanie ciśnienia względem prędkości.

Zadzwoń bo wygląda na prawdę ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Dawidos1 napisał:

Dziekije Andz_za twój komentarz który nic nie wniósł do wątku Widzę ze znów pan Andrzej nie odpuszcza ,zauwazylem ze nie tylko na moich postach pan szuka atencji bo od innych osób tez słyszałem ze jest pan takim marudą co każdemu wytyka i zazdrości oraz wyzywa od dzieci   .Nie mam zamiaru panu udowadniać ze nie jestem „dzieckiem „próbuje się rozejrzeć za maszynami dla ojca bo planujemy zakup.Jesli co do wcześniejszych tematów o tecnomie ,teyme i kvernelandzie nikt mi nie chciał odpowiedzieć wiec rozpocząłem bardziej ogólny temat a jeśli pan chce pomoc to zachęcam do dyskusji 

@grigaoglądałem twoje filmy na YouTube podoba się mi twój mf 2x4 jakoś trafia w moje gusty a co do Marek to berthoud ,lemken, kverneland rau,seguip ,tecnoma, amazone ,kuhn ,seguip ,nie przepadam za hardi jakoś nie wpadają w moje gusty (nie hejtujcie za to bo może jestem w błędzie bo to napewno dobre maszyny ale dla mnie się styka)widziałem jeszcze opryskiwacze gaspardo ale nie wiem czy one są popularne w Polsce 

Tak pokrótce nie  jestem zazdrosny a tym bardziej nie mam powodu Tobie zazdrościć ,  prostu nie kupuje takich bajek .
Pozdrawiam

  @griga ogarnąłeś sobie ten kabel bo jak coś to u mnie leży i w każdej chwili mogę Ci wysłać cały komplet 😉

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj