Cloos

Pług obrotowy do ursusa 912

Polecane posty

Cloos    2
Napisano (edytowany)

Witam! Stoję przed zakupem pługa do ursusa 912(bez napędu). Chciałbym się was poradzić co będzie lepsze czy 3 duże skiby np.( agromasz po3) czy 4 małe np.(akpil mix due). Podkreślam że ma być to NOWY POLSKI pług gdyż na zagraniczny nowy mnie nie stać. Budżet to około 20 tyś. Pługi na zabezpieczeniach odpadają ponieważ nie mam kamieni, zabezpieczenie kołkowe w zupełności wystarczy. Ziemie klasy 3 i 4 teren w większości płaski. Zależy mi przede wszystkim na tym by pług ładnie krył i stosunkowo lekko "szedł".

Edytowano przez Cloos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TylkoOkragly    259

Ja bym ci radził 3 skiby na dużej odkładni,raz że podnośnik bedzie miał lżej a dwa to jak bedzie wiekszy poplon czy jakieś zielsko nie bedzie sie zapychał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604

Zdecydowanie 3 skiby, 4 skiby to do 1224/1212, 3x40 będzie wystarczające do tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cloos    2
18 minut temu, wojtal24 napisał:

lepiej poszukaj używki markowej typu Kunh overum kv

Pisałem że pług ma być nowy. Kupuję za dofinansowanie dlatego w grę wchodzą tylko nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Mam podobny dylemat, ale raczej wybór padnie na akpil 3+ ze względu na wagę.

Mam 8011 i ciągam gassner 3 skibowy, waga około 900kg i już naprawiałem podnośnik.

Więc do tych ciągników nie ma co przesadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cloos    2
Dnia 29.02.2020 o 07:31, drizzt24 napisał:

Mam podobny dylemat, ale raczej wybór padnie na akpil 3+ ze względu na wagę.

Mam 8011 i ciągam gassner 3 skibowy, waga około 900kg i już naprawiałem podnośnik.

Więc do tych ciągników nie ma co przesadzać.

A masz siłowniki pomocnicze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cloos    2
Dnia 2.03.2020 o 06:05, drizzt24 napisał:

niestety nie

Ja mam więc nie powinno być problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Nie wiem jakie odkładnice są w tych polskich pługach, ale najlepsze odkladnice to są roboidalne, później śrubowe, półśrubowe, kulturalne(cylindroidalne) a najgorsze cylindryczne. Do tego ciągnika 3x40 to chyba max. Zwróć też uwagę jakbędziesz orał obok miedzy. Najlepiej, żeby pług szedł równo z kołem to się dobrze oboruje miedze, ale przy tej mocy to chyba nie da rady na równo z kołem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj