Brytan

Pług 4x45 Grudziądz.

Polecane posty

Brytan    2

Witam panowie. Jestem na kupnie pługa do Ursusa 1222. 

Otóż, oglądałem dzisiaj pług 4x45 Grudziądz, ten starszy z lat 90. 

Moje pytanie brzmi ten 6 cylindrowy Ursus bez napędu z gorzystym teren da sobie z nim radę? 

Oraz czy opłaca się go kupować bo :

- Koło do regulacji głębokości orki jest nie oryginalnie przymocowane bo jest zrobione na wzór nowszych plugow w sensie że korbka jest kręcona od góry mocowanie przyspawane do rama na szynach między 3 a 4 skibą. 

- Piętki są wszystkie 4 zaspawane, nie zakręcone jak oryginalnie 

A z plusów to jest prosty, nie spawany na ramie i lemiesze są okej. 

Mogę go kupić za 1800 zł. Tylko pytanie czy da z nim radę i czy mimo tych bolączków warto go brać. 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
Nie radzę brać z zabezpieczeniem śrubowym... Raz jak na trafiłem na kamień to poszły 2 korpusy na raz w 3 Skibowym Grudziądzu 😅
Nie radzę brać z zabezpieczeniem śrubowym... Raz jak na trafiłem na kamień to poszły 2 korpusy na raz w 3 Skibowym Grudziądzu 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Z pełnym szacunkiem ale pytam odnośnie konkretnego pługa a nie czy ma ktoś na sprzedaż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198
15 minut temu, Brytan napisał:

Z pełnym szacunkiem ale pytam odnośnie konkretnego pługa a nie czy ma ktoś na sprzedaż 

 okey bez nerwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2
12 minut temu, Bzyk333 napisał:

To nie pług, to spychacz. A radę bez problemu będzie sobie dawał 

Co znaczy spychacz? 😀

 

A panowie polecacie go za tą cenę mimo tych minusów co są w poście wyżej? 

1 minutę temu, Pantera napisał:

 okey bez nerwa

Nie no nikt się nie denerwuje tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

jak masz jakiś większy budżet to szukaj czegoś innego. Słabo te pługi kryją i się zapychają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2
31 minut temu, przemekuliski napisał:

podczep zobacz jak ciągnik ora najlepiej

No niestety nie ma takiej możliwości 

 

11 minut temu, Uziu92 napisał:

jak masz jakiś większy budżet to szukaj czegoś innego. Słabo te pługi kryją i się zapychają.

No właśnie nie bardzo bo zbieram na pole i potrzebny mi taki tani byle na 3 lata. 

 

1 minutę temu, tomeq napisał:

Yy ale przecież ten z tego linku to jest 4x30 a nie 45cm.

Po czym tak wnioskujesz? 

Mierzyłem na miejscu lemiesz ma 45 cm a poza tym zobacz jaka odkladnica duża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jak już chcesz takie radło to kup z słabymi elementami roboczymi, założysz sobie jakieś półśruby i orka jakoś tam będzie wyglądać, bo kąta lemieszy nie zmienisz

Przed chwilą, Brytan napisał:

No niestety nie ma takiej możliwości 

 

No właśnie nie bardzo bo zbieram na pole i potrzebny mi taki tani byle na 3 lata. 

 

Po czym tak wnioskujesz? 

Mierzyłem na miejscu lemiesz ma 45 cm a poza tym zobacz jaka odkladnica duża. 

oczywiście że lemiesz może mieć długość 45cm, ale że idzie pod pewnym kątem to nie zabiera tych 45cm a przykładowo 30 czy 35, szerokość mierz od czubka lemiesza do poprzedzającej płozy

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Mierzyłes lemiesz czy szerokosc korpusu np od plozy do konca lemiesza? A wnioskuje bo po prostu troche grudziadzkich plugow przerobilem. No i co ma odkladnica do szerokosci orki? :)

 

Edytowano przez tomeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2
1 minutę temu, tomeq napisał:

Mierzyłes lemiesz czy szerokosc korpusu np od plozy do konca lemiesza? A wnioskuje bo po prostu troche grudziadzkich plugow przerobilem. No i co ma odkladnica do szerokosci orki? :)

 

Szerokość lemiesza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

No to sam widzisz. kolega Izydor pieknie wytlumaczyl czym sie rozni dlugosc lemiesza od szerokosci orki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Aaa dobra wiem już jak zmierzyć prawidłowo szerokość orki pługa 😀

Nie mniej wydaje mi że 1800 zł chyba opłaca się za niego dać. Jak myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz55555    12

45 pierwsze słyszę,jak coś to wg.40 daj mu 1500 max to już mało chodliwy towar

Edytowano przez Tomasz55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Wiesz co, sam sprzedałem taki za 1600 bodajże dwa lata temu. Powiem Ci tak, tez miałem mieć ten plug na parę lat potem kupić coś większego i co? Przyszło orać gorczyce i mnie krew zalała z zapychaniem, Dołóż i kup porządny pług i będziesz zadowolony.

 Ten z tego linku to jestem pewien, że to jest 4x30, typowy grudziadzki plug, 120 cm orki, pewnie równo z opona przy tym mtz brał gościowi.

 

Edytowano przez tomeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2
2 minuty temu, tomeq napisał:

Wiesz co, sam sprzedałem taki za 1600 bodajże dwa lata temu. Powiem Ci tak, tez miałem mieć ten plug na parę lat potem kupić coś większego i co? Przyszło orać gorczyce i mnie krew zalała z zapychaniem, Dołóż i kup porządny pług i będziesz zadowolony.

 Ten z tego linku to jestem pewien, że to jest 4x30, typowy grudziadzki plug, 120 cm orki, pewnie równo z opona przy tym mtz brał gościowi.

 

Mhm to chyba poszukam jakiegoś innego bo niżej jak 1800 nie chce sprzedać a ja szukam przynajmniej 4x40 a skoro Pan mówi że to 4x30 to za mały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Do 1222 to przynajmniej 5 skib jeżeli chcesz grudziadzki pług. https://www.olx.pl/oferta/plug-zagonowy-rabewerk-440-CID757-IDD8RFX.html#79e3fe7393

Tu masz rabe, jeżeli ma te 40cm, nie jest jakoś strasznie wytarty to te 2500 jak utargujesz to bedziesz zadowolony.

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-plug-zagonowy-akpil-CID757-IDDdVl3.html#79e3fe7393

Tu jest akpilowski jakis.

Edytowano przez tomeq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2
11 minut temu, tomeq napisał:

Do 1222 to przynajmniej 5 skib jeżeli chcesz grudziadzki pług. https://www.olx.pl/oferta/plug-zagonowy-rabewerk-440-CID757-IDD8RFX.html#79e3fe7393

Tu masz rabe, jeżeli ma te 40cm, nie jest jakoś strasznie wytarty to te 2500 jak utargujesz to bedziesz zadowolony.

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-plug-zagonowy-akpil-CID757-IDDdVl3.html#79e3fe7393

Tu jest akpilowski jakis.

Tamten to zadzwonię jutro ale ten akpil to za duży. Twierdzę iż 5 skib i 2 m szerokości orki to za dużo na ten ciągnik bo mam ciężkie dosyć pola... 

Mam narazie 3 skibowy Grudziądz i jakoś tak zbytnio nie narzekam na niego i szukam do tego Ursusa i też myślę nad Grudziądz tylko że 4x40 ale jutro się przekonam ile tak naprawdę ma szerokości ten 4 skibowy bo jak ma przynajmniej te 160 cm to go biorę. 1800 to nie duży pieniądz, narazie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

popatrz może gdzieś trafisz 3x50, co prawda ciężko trafić i może być jednak za mały ale zawsze to mniejszy koszt elementów roboczych i podnośnik nie będzie cierpiał


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj