yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2020

Polecane posty

yacenty    3895

ja już wiem ze dobry nawóz donasienny daje fajnego kopa, a kosztuje kilka złotych na 1ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25841

Mam Bosporusa bez nawozu donasiennego. I też liść wyjątkowo długi w tym roku. Jak wybujały.

A sorry, zapomniałem, jednak kupowałem zaprawiony  primusem B. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom54321    44
1 godzinę temu, yacenty napisał:

ja już wiem ze dobry nawóz donasienny daje fajnego kopa, a kosztuje kilka złotych na 1ha

Jaki nawóz donasienny stosowales? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Mam Bosporusa bez nawozu donasiennego. I też liść wyjątkowo długi w tym roku. Jak wybujały.

A sorry, zapomniałem, jednak kupowałem zaprawiony  primusem B. 

Jak ci sypał bosporus jakie nawożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22

Kupował ktoś z Was materiał siewny od tego producenta ? Jak z jakością ziarna materiału ? Sprzedają Artista, Admonta i kilka innych odmian, znalazłem na olx

121619296_671004320476260_6709999427181362549_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Stosował ktoś chlorotoluron na pszenice HONDIE?

Wiem ze jest we wrażliwych ale przy obecnej pogodzie nie widzę nic innego co mogę zastosować początkiem listopada głownie żeby zwalczyć miotle i było jak najtaniej.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś miał z tym do czynienia od strony praktycznej? Daje to radę? 

Edytowano przez red83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
machtomi napisał:

Stosował ktoś chlorotoluron na pszenice HONDIE?

Wiem ze jest we wrażliwych ale przy obecnej pogodzie nie widzę nic innego co mogę zastosować początkiem listopada głownie żeby zwalczyć miotle i było jak najtaniej.

 

A dlaczego nie np. flufenacet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14
40 minut temu, machtomi napisał:

Stosował ktoś chlorotoluron na pszenice HONDIE?

Wiem ze jest we wrażliwych ale przy obecnej pogodzie nie widzę nic innego co mogę zastosować początkiem listopada głownie żeby zwalczyć miotle i było jak najtaniej.

 

Pare  lat temu jak pierwszy raz zasiałem hondie z niewiedzy zastosowałem,ale wiekszych uszkodzeń nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
48 minut temu, red83 napisał:

Ktoś miał z tym do czynienia od strony praktycznej? Daje to radę? 

Chodzi ci o rozpoznawanie chwastów ? Te większe i bardziej charakterystyczne rozpozna . A takie małe które sam nie rozpoznasz albo jakieś jednoliścienne które zazwyczaj wyglądają podobnie nie rozpozna 

  • Haha 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, robercikj100 napisał:

Chodzi ci o rozpoznawanie chwastów ? Te większe i bardziej charakterystyczne rozpozna . A takie małe które sam nie rozpoznasz albo jakieś jednoliścienne które zazwyczaj wyglądają podobnie nie rozpozna 

Właśnie chodzi o przydatność w rozpoznawaniu małych chwastów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
3 godziny temu, Raptus902 napisał:

Wie ktoś może czy pszenica Asory jest wrażliwa na chlorotoluron?

Być może to pomoże>>>scal>>>https://

doradca-rolniczy.pl/wp-content/uploads/2019/04/leksykon-odmian-jesien-2020-do-netu.pdf

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
kellyq napisał:

@dzikiWschód bierze ci taka mieszanina przytulię ?

W zeszłym roku dawka była mniejsza i pola czyste od przytulii ale w tym roku pszenicę posialem po zachwaszczonym polu dla tego planuję zwiększyć dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22
lukasz1995 napisał:

Witam,siać jeszcze pszenice ozimą po kukurdzy,w następnym tygodniu,czy odpuścić i zasiać jarą

Oczywiście że siać ozima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
3 godziny temu, lolq1660 napisał:

Ja na hondie jadę boxer+dff+tribe Lub zamiast boxera expert

Jaka dawką Tribe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

@lukasz1995 siać i się nie zastanawiać, jara nigdy nie da takiego plonu jak ozima, zresztą nie jest wcale późno na siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież to "normalny" termin dla ozimej ! Ja będę siał choćby w listopadzie, jeśli da radę (ostatnie 75 litrów deszczu uniemożliwiły siew na conajmniej 2 tygodnie) Trzeba tylko dobrać odmianę (nie dnia krótkiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mraukot napisał:

Przecież to "normalny" termin dla ozimej ! Ja będę siał choćby w listopadzie, jeśli da radę (ostatnie 75 litrów deszczu uniemożliwiły siew na conajmniej 2 tygodnie) Trzeba tylko dobrać odmianę (nie dnia krótkiego)

A co to znaczy pszenica dnia krótkiego? Podaj przykłady pszenic dnia długiego w takim razie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23
14 godzin temu, machtomi napisał:

Stosował ktoś chlorotoluron na pszenice HONDIE?

Wiem ze jest we wrażliwych ale przy obecnej pogodzie nie widzę nic innego co mogę zastosować początkiem listopada głownie żeby zwalczyć miotle i było jak najtaniej.

 

Będąc pry chlorotoluronie należy pamiętać, że nie jest to substancja akceptowalna przez wszystkie odmiany pszenicy. Na chlorotoluron jest wrażliwa Hondia, Anthus, KWS Magic, KWS Malibu. U pozostałych odmian jak np. Delawar, Galerist, Julis, Akadia, Desamo, Sailor czy Ostroga nie występuje wrażliwość na clorotoluron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190
marluk napisał:

3 godziny temu, lolq1660 napisał:

Ja na hondie jadę boxer+dff+tribe Lub zamiast boxera expert

Jaka dawką Tribe?

Daje 10g 75wg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj