Polecane posty

karol    34

Wszędzie gadają o podwyżkach bo już nie potrafią inaczej zachęcić do zakupów jak przez wprowadzenie paniki... typowy chwyt marketingowy 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
5 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Drożeje u kogoś🤔

Pisać bo w tym roku to nie przelewki kupuję 3x tyle skoro ma nie byc suszowego to każda podwyżka to parę worki mniej.

Rysiu dziś byłem w adept pod Radzyniem i ceny od poniedziałku 20-30zł na tonie w górę poszły. 

Ceny na dziś.

20200110_125046.jpg

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Systiva w lokalnym sklepie 530zł.

A już miałem przez neta zamawiać myśląc że najtaniej.

Kinto Plus 130zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Saletra Anwil 1110 ( a przez tel miało być 1130zł wczoraj zamawiałem)

Mocznik 1367

NPK 7 20 30 jakiś wschodni 1570- firma Bialchem.

Mały worek ceny brutto. Całość zakupu 8t. W grudniu azot droższy był około 80 - 100zł.

Dowóz gratis.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Cenniki wyższe po 10-20zł na tonie, za to cena do oddania niższa niż przed podwyżką...

Dziwna dziwność :D

Sprzedający mają dużo towaru, zaś rolnicy wyczuwają kolejny niepewny rok i wstrzymują się ze zbyt dużymi zakupami

 

Edytowano przez lokser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Dzisiaj byłe na swoim skupie i powiedzieli żeby się nie stresować narazie drożej jak dla mnie nie będzie a w tym roku biorę wszystkiego 120 ton

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Powiem tak rolnik piniędzy niema i nie. będzie miał,dopóki   saletra nie będzie po 1000 zł brutto.

a gdyby wierzyć w podwyżki GA to saletra teraz  by kosztowała z 1400

1 godzinę temu, danielhaker napisał:

Saletra bb 1180

Polifoska 8 1720

Polidap 1860

Mocznik 1430

Grupa Azoty od 12.01 podnosi ceny azotowych

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lokser    5

Wcale by mnie nie zdziwiła cena saletry w marcu na poziomie 970-1000 brutto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

A ja się  nie zdziwię  jak bedzie po 1300🤔 ja już zamówił i niech sie dzieje co chce. Aby tylko deszcze były bo i za darmo jak dadzą to cieszyć nie będzie jak wody zabraknie.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
55 minut temu, lokser napisał:

Wcale by mnie nie zdziwiła cena saletry w marcu na poziomie 970-1000 brutto

Nie ma szans . W maju czerwcu tak . Ale w marcu ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja sobie w tym roku odpuszczam Puławy, rozwożą po składach bo cena im nie pasuje, produkcja trwa  a na składach mają cenę minimalną za którą mogą sprzedać albo zakaz sprzedaży  do wiosny bo azoty nie określiły ceny taka sytuacja u mnie drugi rok już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Saletra pulawy 30kg worek 1180

Mocznik pulawy 1440

Polifoska6 1640

Kreda granulowana 600kg big bag tona 380zl  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

Siarczan magnezu doglebowy  690 netto - 12 ton. Saletrzak węgierski 845 netto 24 tony powiat włodawski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasko13    0

saletra 1100 mocznik 1290 saletrosan 1030 polifoska 6 1600  polidap 1760 sól 1500  zbieranica ilosć 60 ton ceny brutto  mazowieckie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brodziak81    189

Mazowieckie WM zbieranina 25t bb

Mocznik imp. 1200

Ultra8 1520

Saletrosan 1070

Salmag 1010

Sól 1500

Zaksan 1120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Wczoraj zamówione auto saletrosanu 26 po 940 zł netto, kizeryt po 1140zl netto i sól potasowa po 1370zl netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

witam mam takie pytanie z innej beczki czy w nawozach typu kreda granulowana coś normuje( jakiś zapis czy ustawa) sposób pakowania? dowieziono mi tira kredy granulowanej OMYA w big bagu podam od razu cenę 340 netto było to w środę dziś zauważyłem że bagi nie mają w środku wkładki w postaci worka foliowego a że nawóz na dworze a deszcz poszedł to wszystko zamokło,można zapomnieć o sianiu rozsiewaczem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CASd    65
seba1985 napisał:

witam mam takie pytanie z innej beczki czy w nawozach typu kreda granulowana coś normuje( jakiś zapis czy ustawa) sposób pakowania? dowieziono mi tira kredy granulowanej OMYA w big bagu podam od razu cenę 340 netto było to w środę dziś zauważyłem że bagi nie mają w środku wkładki w postaci worka foliowego a że nawóz na dworze a deszcz poszedł to wszystko zamokło,można zapomnieć o sianiu rozsiewaczem...

ja kiedyś miałem to samo tylko za uważałem i pod dach schowalem ale i tak z rosiewem miałem problem robiła mi się mąka nadole w rosiewaczu i kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franko75    10
29 minut temu, seba1985 napisał:

witam mam takie pytanie z innej beczki czy w nawozach typu kreda granulowana coś normuje( jakiś zapis czy ustawa) sposób pakowania? dowieziono mi tira kredy granulowanej OMYA w big bagu podam od razu cenę 340 netto było to w środę dziś zauważyłem że bagi nie mają w środku wkładki w postaci worka foliowego a że nawóz na dworze a deszcz poszedł to wszystko zamokło,można zapomnieć o sianiu rozsiewaczem...

Nie. Jedynie zalecenia co do przechowywania. W miejscach suchych i zadaszonych. To dotyczy rowniez rolnika. Niestety sprawy nie wygrasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj