Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dsbh    90

Saletra 120 zł, saletrzak 100 zł brutto, worki. Lokalny skład.

• Like 1

Ulman    1145

24 tony saletry anwil w bagu po 990 netto to dobra propozycja? 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Wiadomość z agroFakt.pl

KlimekPL    342

To chyba jakoś stówke taniej niż worki w detalu

ASZv3    575

Po weekendzie szykują się obniżki. Na tą chwilę słyszałem u somsiada Nitram 34,5N w cenie 885 + transport

• Like 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę, więc w razie potrzeby zapraszam do kontaktu poprzez Messenger'a / Facebook'a - Armand. Łatwo znajdziecie ;) Ewentualnie mail: armand888@wp.pl

Chętnie doradzę w uprawie użytków zielonych, optymalnym doborze mieszanek traw i innych kwestiach, w których mam doświadczenie :) 

Ulman    1145

Chciałbym w to wierzyć

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

ASZv3    575

?

Zwykle mam tu pełną skrzynkę, więc w razie potrzeby zapraszam do kontaktu poprzez Messenger'a / Facebook'a - Armand. Łatwo znajdziecie ;) Ewentualnie mail: armand888@wp.pl

Chętnie doradzę w uprawie użytków zielonych, optymalnym doborze mieszanek traw i innych kwestiach, w których mam doświadczenie :) 

strzechu    63

GA obniża?

Pisałem maila do somsiada po ile by chciał za auto Atrigranu ale nie odpisał...wiesz może ? do powiatu brzezinskiego, łódzkie

maniek20    164

Coś tu nie pasuję pszenica w górę a nawóz w dół ja się pytam gdzie tu jest cichy zabójca 

• Like 1
  • Haha 1

ASZv3    575

Jakby było odwrotnie to jest sens wnikać ;)

1 godzinę temu, strzechu napisał:

GA obniża?

Pisałem maila do somsiada po ile by chciał za auto Atrigranu ale nie odpisał...wiesz może ? do powiatu brzezinskiego, łódzkie

Tak, import atakuje ;) Atrigranu nie ma ogólnie w ofercie, czasem w przedsezonie bywa. Polcalc w lekkiej promocji ;)

sumek666    3653

1110 zł brutto saletra GA 34N. 

Mi powiedzieli,  że mają ostatnie 6 ton na składzie w tej cenie. W poniedziałek ma przyjechać nowa w nowej cenie. Chętnych do zakupów brak. 

RU68    242
Dnia 5.02.2020 o 18:06, Konrad_Duda napisał:

To jest normalne np. w popiele ze słomy jęczmiennej masz: P 20,7 g/kg, K 247 g/kg, Mg 5,2 g/kg, Ca 80 g/ka dodatkowo masz Cu, Mn, Zn i Fe. Jest to popiół sypki(suchy) konsystencja jak wapno hydratyzowane i trudno jest je wysiać. W Dani schodzi na miejscu popiół mokry z niedopaloną słomą i można to rozrzucić jak obornik. 

Poniżej film rusztu opalanego słomą.

Słoma jako paliwo

Jak ktoś ma pytania to odpowiem pod warunkiem że jest to popiół z biomasy a nie próba utylizacji odpadów.

Sorry że się wtrącam ale od lat mam piec  do suszarni opalany słomą  balotami 1,7m i rzeczywiście z tony jest około 300 kg niby popiołu ale w rzeczywistości jest to stopiony krzem(kurz i piasek zawarty w słomie ) ale konsystencja zastygłej lawy z pęcherzykami wiec to nie ta droga rozumowania 

Konrad_Duda    30

Bo masz za wysoka temperaturę spalania i popiół się topi(częsty problem w instalacjach słomianych). Poniżej zdjęcie jak wygląda popiół suchy nie znalazłem lepszego.

Ps. 300 kg popiołu to pisałem że otrzymasz ze spalenia słomy z jednego hektara nie z 1 tony słomy

😞

Ash system.jpg

RU68    242

Tak to zdjęcie  to popiół ze spalania niskotemperaturowego  natomiast w przypadku spalania na zasadzie zgazowywania jak u mnie temperatura wewnątrz ponad 1300 stopni (bal staje się jedną kulą żaru a gaz spala się w komorze za ścianą szamotową kolor jasno żółty lub niebieski ) popiół zostaje również spalony bo pozostaje tylko szkło ( stopiony kwarc)

• Like 1

Strongman    131
Napisano (edytowany)

Mam takie pytanie czy nawozy mineralne azotowe można przechowywać w stodole gdzie powiedzmy leży siano czy jakieś zboże na pasze.

Chodzi mi oto czy to leglane.Bo w instrukcji niema nic na ten temat.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

dsbh    90
Dnia 14.02.2020 o 23:33, ASZv3 napisał:

Po weekendzie szykują się obniżki. Na tą chwilę słyszałem u somsiada Nitram 34,5N w cenie 885 + transport

Czyli nikt nie kupuje ? Inaczej się tego nie da wytłumaczyć. Mijałem kilka składów ostatnio i pusto, nawóz leży a chętnych brak.

• Like 1

galan99    984
23 godziny temu, Strongman napisał:

Mam takie pytanie czy nawozy mineralne azotowe można przechowywać w stodole gdzie powiedzmy leży siano czy jakieś zboże na pasze.

Chodzi mi oto czy to leglane.Bo w instrukcji niema nic na ten temat.

Nie nie nie tam gdzie jest żywność  tak zwana pszenica . Trzymasz opryski z napojami do picia .

• Haha 1

Strongman    131

No właśnie na opryski są specjalne przepisy,np szafka zamknięta.A na nawozy nie ma,tylko na logikę wydaję się ze nie powinno się trzymać ale zakazu jako takiego niema.

• Like 1

ASZv3    575
17 minut temu, dsbh napisał:

Czyli nikt nie kupuje ? Inaczej się tego nie da wytłumaczyć. Mijałem kilka składów ostatnio i pusto, nawóz leży a chętnych brak.

Ogólnie słyszy się o sporych zastojach, natomiast u nas idzie dość konkretnie towar tj lokalnie jak i na kraj całosamochodówki.

karol6130    298

U nas już klepią bidę, na ten tydzień nie mają co robić. 

Chyba o miesiąc za wcześnie kupiłem. 

Zawisza    233

U mnie ceny wyglądają następująco: polidap 1800/ultra dap 1650, mocznik pulrea 1330/import 1280, pulan 1090, NPK import 1490/poli 1610, sól potasowa 1480. Swoją drogą stosował ktoś ultradap w podsiewacz do siewu qq? 

maniek20    164

Susza Równa się popyt i koło się zamyka Brak deszczu i zimy daję do myślenia 

Strongman    131
Napisano (edytowany)

A co się dziwicie jak zboże tanie,to i ludzie mniej sypią.A nawozy drogie według lat poprzednich.

Edytowano przez Strongman
  • Like 2

skywalker89    109

A ja lokalnie wziąłem rsms 26 po 920brutto... Jak zwykle u nas w lubelskim

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Matey
      Jakie będą ceny rzepaku w sezonie 2020? W jakich cenach jest rzepak jary i ozimy w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach rzepaku, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny rzepaku? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Link do tematu z cenami 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273041-cena-rzepaku-2019/

• Przez DzikiSimental25
      Ceny mleka w 2020 roku zaczynamy od 1.36. Jakie są u was ceny za mleko? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny w swoich regionach. Jak sądzicie, na jakiej cenie skończymy rok 2020? Będzie lepszy czy gorszy?
      Link do kontynuacji tematu :  https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273029-ceny-mleka-2019/

• Przez Matey
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2020? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu z 2019 roku: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273036-ceny-pszenicy-2019/
    • Przez Matey
      W jakich cenach kupujecie paliwo rolnicze w 2020 roku? Waszym zdaniem, jak zachowają się ceny paliw w tym roku? Kupujecie olej napędowy hurtem czy detalicznie? Czy paliwo będzie tańsze? Jaki wpływ na koszt paliw będzie miała sytuacja w Polsce i na świecie? Zapraszamy do dyskusji.
      Temat z cenami z 2019 roku: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273035-ceny-paliw-2019/

• Przez Matey
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2020 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2020? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273037-ceny-ziemniakow-2019/

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj