Polecane posty

Tomek90    569

Nie wspieracie polskiej gospodarki? 😂

alvaroalvaro78    100

Już w lipcu kupiłem 3 tiry nawozu z "polskiej gospodarki", "bo taniej nie będzie" więc teraz niech się gonią...:)

• Like 1
  • Haha 2

Rolnik1973    7581

No wisz kupujac na zaś ponosisz ryzyko

5x zyskasz

To i raz możesz stracić nic się nie stanie.

Wiadomość z agroFakt.pl

ASZv3    746
8 godzin temu, rafal12 napisał:

jakie macie ceny na  mocznik 24 tony ? może być wschodni 

Polski Pulrea 1165 z dostawą, importy grubsze Gdańsk / Braniewo / Szczecin - około 1115+ transport, prill z tych lokalizacji poniżej 1100.

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

starybudnik    201

Mnie sąsiad nie posłuchał i kupił w październiku bo mu nagadał sprzedawca, że będzie nawóz drożał. Na teraz mówił, że jest ok. 7000zł w plecy.

Mich9    580

Jak tak dalej pójdzie to będą musieli cła nakładać żeby ktoś polski kupił bo cały import 50 zł tańszy

alvaroalvaro78    100
Napisano (edytowany)
22 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

5x zyskasz

Jakie to "polskie"... Praktykujący katolik?

Edytowano przez alvaroalvaro78

niezlygagatek    423
36 minut temu, Rolnik1973 napisał:

5x zyskasz

A Ty juz kupił nawozy? To skladaj wniosek możesz wygrać niuholanda I co tydzień piniedzy. 

Gość   
Gość

Można też się samemu nagrodzić i kupić tańszy importowany nawóz. 😄 New Holland jest tylko 1, a kupujących wielu... 

alvaroalvaro78    100

Dokładnie tak jak pisze Piegus... O ile z ceną płodów jest loteria to nawozy zawsze przed żniwami były najtańsze. Teraz nawet to nie jest już pewnikiem...

karol    9

Współczuję przedstawicielom którzy tak namawiali na te wcześniejsze zakupy... 

staszek131415    4359
2 godziny temu, alvaroalvaro78 napisał:

Jakie to "polskie"... Praktykujący katolik?

A to katolik może być niepraktykujący?🤑 Co do nawozów to dawno było wiadomo że będą spadki podobnie jak ze zbożami gdyby nie wysokie eny trzody spadki byłyby jeszcze większe

WiesławZetor    225

Dalej kpijcie sobie z kupowania polskich produktów. Wolę dać 30 złotych więcej i siać Anwilem niż niepewną saletrą z Gruzji lub Litwy... Ale jak idzie pszenica z UPA to rwetes robicie od razu... 

• Like 2

Gość   
Gość

Jak zaczniemy kupować polskie nawozy, to minister nagle wprowadzi restrykcyjne badania ziarna i będzie liczyć ile faktycznie wjeżdża go do Polski? No właśnie, dlatego właśnie tniemy koszty, żeby móc później sprzedać taniej płody rolne bez zagrożenia utraty płynności gospodarstwa. Nie każdy żyje na Kujawach i nie każdy  ma bardzo urodzajne gleby.

rafal12    2

kupował ktoś nawozy ze wschodu w firmie AGROS sp. z o.o. Elbląg ?  ,wygląda na to że mają najlepszą cenę na mocznik 

alvaroalvaro78    100
Napisano (edytowany)

Ja z okolic Malborka nie miałem z nimi styczności, przedstawiciel takowy też nie był u mnie...

Piegus znowu zgadzam się z Tobą. Co prawda ja z Żuław i na plony narzekać nie mogę ale bilansu finansowego pilnować trzeba... Tym bardziej jak dochód tylko z gospodarstwa i nie ma skąd przeksięgować kasy... 🙂

WiesławZetor    225

Głupią macie mentalność. Kupiłem tira saletry, prosto z Anwilu, przyjechała przez Ampol Merol. Jeszcze cieplutka, zero grudek. Dałem 20 na tonie więcej, niż za gruzińską niewiadomego pochodzenia itd. Ile bym zaoszczędził? 500 na tirze. Mam rodzinę w Niemczech, tam takie myślenie, by nie kupić niemieckiego jest niedopuszczalne. Ale obcy kapitał lubi takich pożytecznych głupków 😂

• Like 2

jaco512    74
1 godzinę temu, WiesławZetor napisał:

Dalej kpijcie sobie z kupowania polskich produktów. Wolę dać 30 złotych więcej i siać Anwilem niż niepewną saletrą z Gruzji lub Litwy... Ale jak idzie pszenica z UPA to rwetes robicie od razu... 

Widziałeś na oczy litewską saletrę? Robiłeś badania które pokazałyby że jest niepewna? Bo to takie puste gadanie, zboże rośnie tak samo

bizon1    96

Co niektórzy to chyba do Cerkwi chodzą i Pop kitu nawciskał to kupili wschodnie

• Haha 1

d4rek    31
6 minut temu, WiesławZetor napisał:

Głupią macie mentalność. Kupiłem tira saletry, prosto z Anwilu, przyjechała przez Ampol Merol. Jeszcze cieplutka, zero grudek. Dałem 20 na tonie więcej, niż za gruzińską niewiadomego pochodzenia itd. Ile bym zaoszczędził? 500 na tirze. Mam rodzinę w Niemczech, tam takie myślenie, by nie kupić niemieckiego jest niedopuszczalne. Ale obcy kapitał lubi takich pożytecznych głupków 😂

Ampol sprzedaje i gruzińska i litewska, także durne gadki ze skład  czy coś nie halo. A wspieranie gospodarki to zart chyba jeżeli daja ceny kosmiczne za polska saletre a gdy wkrada się konkurencja są w stanie od tak zejść z cena o 100 zl żeby dorównać wschodowi. Wniosek prosty je... nas jak sie da i tyle - według przysłowia masz łeb i ch.. to kombinuj.

• Like 2

WiesławZetor    225

20 złotych bym zarobił na tonie, rzeczywiście, ułożyłbym sobie za to życie. Mamy dobre polskie nawozy to je kupuję. A nie, przyczepy Fliegla, nawozy ze wschodu. Ech...

• Like 1

alvaroalvaro78    100
Napisano (edytowany)

Zetor z Twojego nicku też Polski nie jest...

• Like 1

Franko75    10
2 godziny temu, karol napisał:

Współczuję przedstawicielom którzy tak namawiali na te wcześniejsze zakupy... 

Co ci winni przedstawiciele??? Współczuj rządowi PiS, którzy kręcą Grupą Azoty

• Like 1

Gość   
Gość
28 minut temu, WiesławZetor napisał:

Jakby różnica była 20 zł to wolałbym kupić Polską. Ja kupuję wieloskładnik i np ultrę 8 kupiłem za 1540 brutto przy całym samochodzie. Polifoska 6 wtedy kosztowała 1660 i nikt nie chciał taniej sprzedać. Robi się różnica 120 zł na tonie. Dodatkowo w ultrze jest 20 kg więcej azotu co dodatkowo daje 60-70 zł oszczędności i fosfor jest bardziej przyswajalny.  Więc różnica jest 180 zł na tonie. Przy całym samochodzie robi się to kwota 4320 zł. Za taką  kwotę niektórzy muszą dymać 2 miesiące w pracy. Wybór jest prosty. Jak dla mnie powinny w GA nastąpić duże zmiany. Wywalić niepotrzebnych pracowników, nie pajacować z tymi ciuchciolandami i innymi wygranymi tylko obniżyć cenę poniżej nawozów sprowadzanych. Przecież to się kupy nie trzyma że nawóz importowany jest tańszy niż ten na miejscu. Identyczna sytuacja z węglem. Bardziej opłaci się sprowadzić towar niż wydobywać swój ale jak jeden górnik pracuje na 3 lub 4 pracowników biurowych to jak ma być dobrze. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Matey
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2020? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionac? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na cen? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Link do tematu z roku 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273042-ceny-kukurydzy-2019/

• Przez DzikiSimental25
      Ceny mleka w 2020 roku zaczynamy od 1.36. Jakie są u was ceny za mleko? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny w swoich regionach. Jak sądzicie, na jakiej cenie skończymy rok 2020? Będzie lepszy czy gorszy?
      Link do kontynuacji tematu :  https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273029-ceny-mleka-2019/

• Przez Matey
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2020 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2020? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273037-ceny-ziemniakow-2019/

• Przez Matey
      Jakie będą ceny rzepaku w sezonie 2020? W jakich cenach jest rzepak jary i ozimy w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach rzepaku, ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny rzepaku? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Link do tematu z cenami 2019: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273041-cena-rzepaku-2019/

• Przez Minister50
      Cześć.Mam taki temacie,przy podziale działki rolnej urząd gminy przejmuję od nas prawie 3tyś m na drogę.Jak mogę starać się o odszkodowanie?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj