DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

kazik6    114
2 godziny temu, marijusz napisał:

a poco 39,3 zbijac ? zmierz dla zdrowego i bedzie miał 38, +

mupilem kiedyś jałowke ok 200kg i po jakims czasie zauwazylem ze robi bokami mierze temp 40 stopni ladowalem leki i jak przestały dzialac to od nowa te same objawy z tym ze caly czas jadla i zachowywala się jak zdrowa sztuka,odpuscilem podawanie lekow i zyla z ta podwyzszona temp i stwierdziłem ze to było powikłanie po ostym zapaleniu jak była mlodsza,nie może być zaduchu w oborze bo potem choroby drog oddechowych 

2 godziny temu, marijusz napisał:

a poco 39,3 zbijac ? zmierz dla zdrowego i bedzie miał 38, +

mupilem kiedyś jałowke ok 200kg i po jakims czasie zauwazylem ze robi bokami mierze temp 40 stopni ladowalem leki i jak przestały dzialac to od nowa te same objawy z tym ze caly czas jadla i zachowywala się jak zdrowa sztuka,odpuscilem podawanie lekow i zyla z ta podwyzszona temp i stwierdziłem ze to było powikłanie po ostym zapaleniu jak była mlodsza,nie może być zaduchu w oborze bo potem choroby drog oddechowych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
1 godzinę temu, JarekBazydlo napisał:

cena niedlugo pojdzie do dołu -20gr

 

MO w jakiej klasie się wybił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, kazik6 napisał:

mupilem kiedyś jałowke ok 200kg i po jakims czasie zauwazylem ze robi bokami mierze temp 40 stopni ladowalem leki i jak przestały dzialac to od nowa te same objawy z tym ze caly czas jadla i zachowywala się jak zdrowa sztuka,odpuscilem podawanie lekow i zyla z ta podwyzszona temp i stwierdziłem ze to było powikłanie po ostym zapaleniu jak była mlodsza,nie może być zaduchu w oborze bo potem choroby drog oddechowych 

mupilem kiedyś jałowke ok 200kg i po jakims czasie zauwazylem ze robi bokami mierze temp 40 stopni ladowalem leki i jak przestały dzialac to od nowa te same objawy z tym ze caly czas jadla i zachowywala się jak zdrowa sztuka,odpuscilem podawanie lekow i zyla z ta podwyzszona temp i stwierdziłem ze to było powikłanie po ostym zapaleniu jak była mlodsza,nie może być zaduchu w oborze bo potem choroby drog oddechowych 

Równie dobrze takie objawy to nicieni które w tym czasie atakują płuca . jest i kaszel i trudne oddychanie i podwyższona temperatura 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
8 godzin temu, marijusz napisał:

zacząłem od floronu  i po nim było chyba 10 dni dobrze potem engemycin bez efektu ,borgyl bez efektu Teraz dostaje tiamefenikol co 12 godzin ale chyba tylko modlitwa może mu pomóc

Dwa lata temu mieliśmy wysyp cielaków z zapaleniem płuc spowodowanym Bordetella wrażliwym na kolistynę. Pomogło 5-krotne podanie Potencilu co 24 godziny 1 cm na 10 kg. Do zmniejszenia obrzęku płuc i temperatury Vetaprofen 1cm na 40 kg. U cieląt za temperaturę normalną przyjmuje się 37,7-39,5 stopnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298

Vetaprofen domięśniowo, lub dożylnie. To jest lek przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Daje się z antybiotykiem

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daj namiar na krowy do tego pośrednika mam 3 ładne sztuki :D aby czekają na ostatnia wycieczkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

najgorsze co można zrobić w oborze to pozamykać szczelnie, u nas okna otwarte drzwi od góry otwarte połówki i tylko jak kupimy to jakiś tam będzie chory a tak to spokój, 

chyba bydła u na s w okolicy brakło bo duży ruch się zrobił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Dzisiaj 3 jałówki MM pojechały(geny bbb), zobaczę jak wyjdą poubojowo bo zawsze na żywą wagę sprzedawałem. GRAMAR zabierał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
Przed chwilą, Belaruss820 napisał:

Dzisiaj 3 jałówki MM pojechały(geny bbb), zobaczę jak wyjdą poubojowo bo zawsze na żywą wagę sprzedawałem. GRAMAR zabierał

jak ważyły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi    1
3 godziny temu, wojak1986 napisał:

Dajcie później znać ile te cielaki po plucach kg lapią w 2 lata?

U nas byly takie dwa przypadki ze po zapaleniu płuc po 2latach waga 450-460kg 😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MietekW    24
40 minut temu, Karollorak93 napisał:

O w d*pę to ci napłacili nie ma co... Chyba ze nie w pełni sił była

W łódzkim tylko można jeszcze pewnym dać to milx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
krzychu1990 napisał:

Panowie jaka cena na krowy takie 500 kg Hf w słabej kondycji w łódzkim?

jaki rejon Łódzkiego.? Tak słabo za krowy teraz płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Za ciężką krowę w dobrym mięsie można dostać i 6 netto. Kolega pytał o cenę słabej krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558
48 minut temu, sylwekbarca2 napisał:

jak ważyły ?

Nie wiem nic,miał dzwonić kierowca jeżeli miałby z kim zważyć na ubojni. Ale wg mojej oceny to dwie około 600kg a jedna 580kg. Jedna w marcu 2 lata, a dwie w maju by miały.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
11 minut temu, Belaruss820 napisał:

Nie wiem nic,miał dzwonić kierowca jeżeli miałby z kim zważyć na ubojni. Ale wg mojej oceny to dwie około 600kg a jedna 580kg. Jedna w marcu 2 lata, a dwie w maju by miały.

to czasem nie przeliczaj sobie jak Ci wyszły na żywo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

580kg na żywo? to ile miała dac mięsa? toż to poniżej stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj