DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Wszystko było liczone  500-520 to razem z amortyzają budynków  koszty bezpośrednie 470 zł za tucznika.

Wy sobie licie jak chcecie u mnie 115 kg koszt jego wyprodukowania  470 zł koszta bezpośrednie 500-520 razem z amortyzajcą. żebym wyszedł na zero to musze otrzymać za kg 3,7netto  zł ( koszta bezposrednie) 3,9 netto koszta całkowite. Jestem w grupie producenckiej i jakość po 3 zł nigdy nie sprzedałem. Najtaniej jak sprzedałem 3,6 zł  na 3 transportach byłem w plecy. Nikt mnie nie kroi na wadze kasa jak w zegarku 14 dni odbiór zwierzaka 7-10 dni. cykl zamyka się w 6 miesiącach .

a bydło 24 miesiące chodzenia wraz z kupnym cielakiem  koszta wynoszą mnie 5 000 zł przy masie byka 700 kg czyli zebym wyszedł na zero 7 zł netto musiał bym dostać. do tego rozwalony rynek skupu pełno handlarzy i oszustw ,

Dlatego z byków rezygnuje.

Nie bede dwa lata ganiał za 600 zł zarobkiem ( o ile cena wróci)  

Albo rynek wołowiny zostanie uregulowany przez państwo albo czeka go zagłada   jak rynek trzody. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

@kanalia36 skończ już te pierdolenie farmazonów ... myślisz że ktoś rzuci wszystko bo ty napiszesz że sie nie opłaca ?... zaraz pewnie bedą artykuły w gazetach "rolnicy rezygnują bo się nie opłaca" wstaw tu zwoje zdjęcie to każdy twój wielbiciel bedzie mógł sobie wydrukować i w ramkę oprawić z tytułem "mój wybawca od rogatego ścierwa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niech pisze.... Widocznie mu to pomaga na depresję.. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klose30    1

Witam. Sprzedałem ostatnio swoje mieszance i raczej dużo miały z hf po 7.1 plus VAT

Zostały mi Lm 6 sztuk za które proponowali 8 plus VAT. Jestem z powiatu nowomiejskiego i może polecacie kogoś kto by je odebrał? Agrostar nie ma chęci bo za daleko jak po 6 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, kanalia36 napisał:

Wszystko było liczone  500-520 to razem z amortyzają budynków  koszty bezpośrednie 470 zł za tucznika.

Wy sobie licie jak chcecie u mnie 115 kg koszt jego wyprodukowania  470 zł koszta bezpośrednie 500-520 razem z amortyzajcą. żebym wyszedł na zero to musze otrzymać za kg 3,7netto  zł ( koszta bezposrednie) 3,9 netto koszta całkowite. Jestem w grupie producenckiej i jakość po 3 zł nigdy nie sprzedałem. Najtaniej jak sprzedałem 3,6 zł  na 3 transportach byłem w plecy. Nikt mnie nie kroi na wadze kasa jak w zegarku 14 dni odbiór zwierzaka 7-10 dni. cykl zamyka się w 6 miesiącach .

a bydło 24 miesiące chodzenia wraz z kupnym cielakiem  koszta wynoszą mnie 5 000 zł przy masie byka 700 kg czyli zebym wyszedł na zero 7 zł netto musiał bym dostać. do tego rozwalony rynek skupu pełno handlarzy i oszustw ,

Dlatego z byków rezygnuje.

Nie bede dwa lata ganiał za 600 zł zarobkiem ( o ile cena wróci)  

Albo rynek wołowiny zostanie uregulowany przez państwo albo czeka go zagłada   jak rynek trzody. 

 

 

 

No jak się w dwa lata robi byka 700kg przy kosztach ok 5tyś to faktycznie, nie może się opłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, Rolnik_Kujawy napisał:

No jak się w dwa lata robi byka 700kg przy kosztach ok 5tyś to faktycznie, nie może się opłacać

ale z kupnym cielakiem i dwoma wizytami weterynarza ( a kupne cielaki okazem zdrowia nie są) to dobijesz do takiej sumy. ja HF nie kupie za 300 zł ale za 800 zł a co do wieku mozna utuczyć w 1,5 roku ale jakimi kosztami  drogiej paszy

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja jakoś też kupuje i chorują i też wet i jakoś ciut lepiej mi to wychodzi. U mnie za cielaka zawsze ok 1000-1200 trzeba dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w moich stronach ( w dobrych czasach) cielak HF 800 zł wizyta weta 150 zł a skup po 7 zł był  to nie może się spiąć może w innych rejonach wychodzi inaczej

Ja pisze na tym forum aby ludzie zaczeli liczyć i uważać na zagrywki handlarzy i ubojni, bo do tej pory bezmyślnie hodowali bo bydło się niby opłaci, co zebrał z pola dał bykowi byk zjadł zrobił gówienko  i tyle rolnik miał, potem go sprzedał handlarzowi który go skroił na wadze jeszcze miesiącami za kasą każał czekać. 

Kto chce niech chowa mi się nie opłaci i tyle  a reszta niech swiadomie opas prowadzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)

@Rolnik_Kujawy

No i tutaj jest wlasnie pole popisu. Podyskutujmy o zywieniu opasow, tak jak sie dyskutuje w temacie o zywieniu krow mlecznych. Przy krowach TMR musi byc zbilansowany bialko/energia co do kg i o tym sie rozmawia, uklada dawke itd.

Koszt zywienia opasow jest bardzo wazny. Jeden moze zywic za biednie i przyrosty zrobi za male, drugi moze zywic za bogato i przyrost jest, ale koszt zbyt duzy. Trzeci i czwarty moze miec ten sam koszt dziennej dawki, ale ten czwarty bedzie mial odpowiedni bilans bialko/energia i uzyska lepsze przyrosty i miesnosc.

Troche juz na AF siedzie i wlasnie mnie to dziwi, ze tutaj sie nie rozmawia o zywieniu opasow w przeciwienstwie do zywienia krow mlecznych, tam jest co poczytac.

Tylko chodzi mi o konkretne podejscie do tematu, a nie wypowiedzi typu, siano, sloma i ospa. Konkrety, ile czego i co to za "ospa" czytaj tresciwa.

Moze zaczne sam. U mnie sa krowy mleczne, wiec opasy dostaja wszelkiego typu odpad, lub gorszej jakosci temat po krowach (dlatego tez je trzymam )

W tym momencie dawka na 1.2kg przyrostu.

15-18 kg kiszonka z kuku

5kg sianokiszonka gorszej jakosci

2-2.5kg tresciwa ( 125-150kg Sano Sanbull, 30kg kreda, 800-825kg zboze)

 

Edytowano przez asus921
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
2 godziny temu, Berthold napisał:

Dobra, jakie ceny chłopy... Coś spada...  Czy nie? U mnie kolega ma ofertę 6,5 za Hfa netto luz skitka 5%

Jak kupiec pewny to bym pogonił hfy. A jak niepewny to kupca 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, klose30 napisał:

Witam. Sprzedałem ostatnio swoje mieszance i raczej dużo miały z hf po 7.1 plus VAT

Zostały mi Lm 6 sztuk za które proponowali 8 plus VAT. Jestem z powiatu nowomiejskiego i może polecacie kogoś kto by je odebrał? Agrostar nie ma chęci bo za daleko jak po 6 sztuk

Też jestem z NNM ale tutaj będzie Ci ciężko znaleźć kogoś kto da więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W kazdym razie ja sie z Wami powoli żegnam zostało mi 5 sztuk wiec rynek wołowiny przestał mnie już w zasadzie obchodzić, kto skorzystał z moich postów super kto nie jego strata.

p.s wkrótce kolejne artykuły o oszustach w skupie bydła więc czytać prasę branżową.))))

Trzymajcie się cieplutko

wasz wspianiały

Kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, asus921 napisał:

@Rolnik_Kujawy

No i tutaj jest wlasnie pole popisu. Podyskutujmy o zywieniu opasow, tak jak sie dyskutuje w temacie o zywieniu krow mlecznych. Przy krowach TMR musi byc zbilansowany bialko/energia co do kg i o tym sie rozmawia, uklada dawke itd.

Koszt zywienia opasow jest bardzo wazny. Jeden moze zywic za biednie i przyrosty zrobi za male, drugi moze zywic za bogato i przyrost jest, ale koszt zbyt duzy. Trzeci i czwarty moze miec ten sam koszt dziennej dawki, ale ten czwarty bedzie mial odpowiedni bilans bialko/energia i uzyska lepsze przyrosty i miesnosc.

Troche juz na AF siedzie i wlasnie mnie to dziwi, ze tutaj sie nie rozmawia o zywieniu opasow w przeciwienstwie do zywienia krow mlecznych, tam jest co poczytac.

Tylko chodzi mi o konkretne podejscie do tematu, a nie wypowiedzi typu, siano, sloma i ospa. Konkrety, ile czego i co to za "ospa" czytaj tresciwa.

Słuchaj to jest jak z kucharzem, receptury nikt Ci nie poda. Mogę powiedzieć że żywienie mam na 2 etapy zrobione. 1 na cj własnej produkcji 2 na tmr gdzie idzie słoma sianokiszonka kiszonka z kukurydzy i treściwa. Bilans pasz jest robiony, dawki układane, wszystko pod kontrolą. Może nie ma zakładanego przyrostu wg dawki 1.5kg na dobę ale nie jest źle, im lepszy mięsny tym lepiej to wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
22 minuty temu, klose30 napisał:

Witam. Sprzedałem ostatnio swoje mieszance i raczej dużo miały z hf po 7.1 plus VAT

Zostały mi Lm 6 sztuk za które proponowali 8 plus VAT. Jestem z powiatu nowomiejskiego i może polecacie kogoś kto by je odebrał? Agrostar nie ma chęci bo za daleko jak po 6 sztuk

Rafalex tydzień temu twierdził,  że za 100% lm'y płaci 9.2 - 9.3 netto  , więc możesz to sprawdzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Ja tam w 100% z kanalią się nie zgadzam ale w 80 % na pewno :) Nie mam hodowli już dwa lata. Ostatnie sztuki jakie sprzedałem to 10 miesięczny mieszaniec waga około 300 i 10 miesięczny hf czerwony waga około 230 . Dostałem za nie 4800 zł. od handlarza. Na moje pytanie kto to kupi skoro wiem że on musi zarobić a przyjechał po to 100 km odpowiedział tak cytuję " w Polsce jest jeszcze dużo idiotów do których Ty się już nie zaliczasz a wygląda to tak jadę gdzieś na wieś roczny byczek a jak czerwony to już typowo mięsny i kupują bo mówią: dziadek chował, ojciec chował i żyli to ja będę też chował. Dodał że z tego co widzi nie chciałby żyć tak jak oni" Nikogo oczywiście nie chcę urazić :) 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klose30    1
7 minut temu, Cybulek17 napisał:

Rafalex tydzień temu twierdził,  że za 100% lm'y płaci 9.2 - 9.3 netto  , więc możesz to sprawdzić. 

To jest nazwa firmy czy nick tu na forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, ogarek napisał:

Niech pisze.... Widocznie mu to pomaga na depresję.. 😂

Szkoda że tobie nie .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
kanalia36 napisał:

Trzymajcie się cieplutko wasz wspianiały Kanalia36

Wreszcie może będzie coś o cenach. Byki MM cena od 7zl do 7.40z.l Lokalny skupujący.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

Szkoda że tobie nie .:D

Oj coś czuję że zrobisz dziś siku w pieluchę..... 🤣🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedawałeś ? Na żywą też sprzedajesz ?

4 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Wreszcie może będzie coś o cenach. Byki MM cena od 7zl do 7.40z.l Lokalny skupujący.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
3 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Wreszcie może będzie coś o cenach. Byki MM cena od 7zl do 7.40z.l Lokalny skupujący.

okolice Kalisza to samo bez targowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, ogarek napisał:

siku w pieluchę

Twoją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
39 minut temu, kanalia36 napisał:

ale z kupnym cielakiem i dwoma wizytami weterynarza ( a kupne cielaki okazem zdrowia nie są) to dobijesz do takiej sumy. ja HF nie kupie za 300 zł ale za 800 zł a co do wieku mozna utuczyć w 1,5 roku ale jakimi kosztami  drogiej paszy

Odpowiedź na brak opłacalności w opasie bydła - RASA HF.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
zetorki12 napisał:

Sprzedawałeś ? Na żywą też sprzedajesz ?

Nie sprzedawałem i na żywa nie sprzedaje. Dziś akurat to zrobiłem zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj