DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Można wiedzieć jaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
57 minut temu, kanalia36 napisał:

ale z kupnym cielakiem i dwoma wizytami weterynarza ( a kupne cielaki okazem zdrowia nie są) to dobijesz do takiej sumy. ja HF nie kupie za 300 zł ale za 800 zł a co do wieku mozna utuczyć w 1,5 roku ale jakimi kosztami  drogiej paszy

Jak u ciebie do każdej sztuki przyjeżdża wet bo chora to pewnie że się nie opłaca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Zdjęcie już jest w mojej galerii

A aaa . No to niech tam będzie sobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
45 minut temu, kanalia36 napisał:

W kazdym razie ja sie z Wami powoli żegnam zostało mi 5 sztuk wiec rynek wołowiny przestał mnie już w zasadzie obchodzić, kto skorzystał z moich postów super kto nie jego strata.

p.s wkrótce kolejne artykuły o oszustach w skupie bydła więc czytać prasę branżową.))))

Trzymajcie się cieplutko

wasz wspianiały

Kanalia36

Są ubojnie które nie kroją i jaka jak ty to napisałeś "jak w zegarku" 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
38 minut temu, klose30 napisał:

To jest nazwa firmy czy nick tu na forum?

Firma . Rafalex - Wilcze Błota  tel:501 785 210 . Jak zadzwonisz to daj znać jaka propozycja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)
58 minut temu, Rolnik_Kujawy napisał:

Słuchaj to jest jak z kucharzem, receptury nikt Ci nie poda. Mogę powiedzieć że żywienie mam na 2 etapy zrobione. 1 na cj własnej produkcji 2 na tmr gdzie idzie słoma sianokiszonka kiszonka z kukurydzy i treściwa. Bilans pasz jest robiony, dawki układane, wszystko pod kontrolą. Może nie ma zakładanego przyrostu wg dawki 1.5kg na dobę ale nie jest źle, im lepszy mięsny tym lepiej to wychodzi

Bo wy tutaj macie popierdo... mentalnosc. "Nikt ci receptury nie poda". Ja nie musze miec receptury, mam od tego doswiadczenie i zywieniowca z tabelka, ale takie podejscie jest chore. Jakos w temacie krow mlecznych kazdy ci poda co do kilograma, co stosowal, co stosuje, co po tym zaobserwowal. Jeden pisze z problemem, to juz mu piec osob problem rozwiazuje. A twoje "Nikt ci receptury nie poda" to wlasnie najlepsze podsumowanie mentalnosci ludzi wypowiadajacych sie w tym temacie...

Chodzi mi o to np. ze duzo ludzi z wypowiedziami typu "ospa", wali kukurydze i do tego tresciwa z samego zboza, w efekcie maja duzy nadmiar energii i mega deficyt bialka. Mozna wtedy albo zejsc z energii i przyciac koszty, albo np. dorzucic bialka i miec lepszy przyrost. Ale lepiej chowac tak jak dziadek chowal i czasami nie zdradzac swojej tajnej receptury...

37 minut temu, sylwekbarca2 napisał:

okolice Kalisza to samo bez targowania

Kto np. ?

Edytowano przez asus921
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

 kto nie jego strata.

To się jeszcze okaże. Chociaż mi osobiście przeniosłeś pewną satysfakcje z pisania swoich wyliczeń 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
1 godzinę temu, klose30 napisał:

Witam. Sprzedałem ostatnio swoje mieszance i raczej dużo miały z hf po 7.1 plus VAT

Zostały mi Lm 6 sztuk za które proponowali 8 plus VAT. Jestem z powiatu nowomiejskiego i może polecacie kogoś kto by je odebrał? Agrostar nie ma chęci bo za daleko jak po 6 sztuk

Jestem z powiatu iławskiego. Kto ci proponował za hf 7,1 zł + vat ? Mi graczyk za mieszanca lm dał 7 + vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Są ubojnie które nie kroją i jaka jak ty to napisałeś "jak w zegarku" 😉

mówisz o tej ubojni co za podpisanie dodatkowych zobowiazan płaci tyle co wszyscy  ? a bez tych zobowiązań to różnica siega 1zł na wbc .... daj spokój nie reklamuj

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

No i co ? Wszystko podpisane i kasa jest w ciągu max tygodnia 😉 a jak powie się im że kasa szybko potrzebna to nawet na 3 dzień kasa już jest na koncie 

Nie trzeba czekać miesiącami jak w firmach do dawały lepsze ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ile za O klase obecnie ?

21 minut temu, asus921 napisał:

Bo wy tutaj macie popierdo... mentalnosc. "Nikt ci receptury nie poda". 

nikt receptury nie chce podać bo zaraz kilku obliczy że zostaje okragłe nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artureg138    0
Dnia 1.01.2020 o 19:24, kondzio0 napisał:

jakie ceny byków w mazowieckim, bo mam dwa byki na sprzedanie.

W woj. mazowieckim byki sprzedane 30.01.2020 cena 7 zł netto, byki mieszane i mięsne i h-f. Średnia waga 750kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

8.9-11.5 co to za cena, przecież to śmiechu warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a z tych jałówek takie same kokosy, urosnie 550 kg i tyle interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, WiesławZetor napisał:

Ostatnio spotkałem się na forum ze sporą agresją w reakcji na swoje wypowiedzi. Nie podoba mi się wieczne jechanie po użytkowniku KANALIA 36, tylko dlatego, że zwraca uwagę na poważne problemy branży. Moje spostrzeżenie jest następujące - miałem i świnie, i opasy i krowy. I powiem tak. Gdy ktoś mając 20, 30 czy np 50 ha obsiewa większość jęczmieniem pod hodowlę świń, bądź zakłada trawy i sieje kukurydzę dla opasów, a potem pisze na forum, że ma zyski ze zwierząt, bo gospodarstwo się rozwija (nowe maszyny, budynki, domy), to jest w błędzie, bo po obsianiu tej ziemi pszenicą/ burakiem czy rzepakiem również rozwijałby się w podobnym tempie. Więc kupowanie sprzętu nie jest zasługą hodowli, lecz wynikiem prowadzenia działalności rolniczej.

Prawie się zgadzam ale kto obsiewa pola trawą? Po to są tereny torfowe. Uważasz ze postawienie domu, hali itd jest tylko postepem w pracy? 

Jakoś w moich stronach nie widze nowych maszyn w gospodarstwach bez hodowli, baa nawet ludzie na wakacje nie jezdzą. I to nie problem hodowli tylko braku płynności finansowej. A odnosnie wakacji to sa od tego firmy czy koledzy co za pieniazki przypilnują bydła. 

U mnie w okolicach odbiera sokołów, przyjezdzaja po kazda ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Napisano (edytowany)
37 minut temu, rejvas napisał:

a z tych jałówek takie same kokosy, urosnie 550 kg i tyle interesu

550kg to na tych kanalii gałęziach

Lepszą cena przy sprzedaży, tańsze cielaki, spokojniejsze, łatwiejszy odchów

👍

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, asus921 napisał:

Bo wy tutaj macie popierdo... mentalnosc. "Nikt ci receptury nie poda". Ja nie musze miec receptury, mam od tego doswiadczenie i zywieniowca z tabelka, ale takie podejscie jest chore. Jakos w temacie krow mlecznych kazdy ci poda co do kilograma, co stosowal, co stosuje, co po tym zaobserwowal. Jeden pisze z problemem, to juz mu piec osob problem rozwiazuje. A twoje "Nikt ci receptury nie poda" to wlasnie najlepsze podsumowanie mentalnosci ludzi wypowiadajacych sie w tym temacie...

Chodzi mi o to np. ze duzo ludzi z wypowiedziami typu "ospa", wali kukurydze i do tego tresciwa z samego zboza, w efekcie maja duzy nadmiar energii i mega deficyt bialka. Mozna wtedy albo zejsc z energii i przyciac koszty, albo np. dorzucic bialka i miec lepszy przyrost. Ale lepiej chowac tak jak dziadek chowal i czasami nie zdradzac swojej tajnej receptury...

Kto np. ?

Mi nikt złotego środka nie podał, trzeba się samemu uczyć i szukać.a kto jak żywi i jakie ponosi nakłady to jego sprawa. Ja mam żywieniowca wszystko zbadane i zbilansowane. A po co mam mowić co jak daje żeby zlinczowanym zostać??? Chcesz pogadać to dawaj na priv

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
2 godziny temu, Cybulek17 napisał:

Rafalex tydzień temu twierdził,  że za 100% lm'y płaci 9.2 - 9.3 netto  , więc możesz to sprawdzić. 

Nie zapłaci tego, przynajmniej za ilości mniejsze niż całe auto-info z dziś

2 godziny temu, klose30 napisał:

To jest nazwa firmy czy nick tu na forum?

Firma

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
56 minut temu, gustaww napisał:

Prawie się zgadzam ale kto obsiewa pola trawą? Po to są tereny torfowe. Uważasz ze postawienie domu, hali itd jest tylko postepem w pracy? 

Jakoś w moich stronach nie widze nowych maszyn w gospodarstwach bez hodowli, baa nawet ludzie na wakacje nie jezdzą. I to nie problem hodowli tylko braku płynności finansowej. A odnosnie wakacji to sa od tego firmy czy koledzy co za pieniazki przypilnują bydła. 

U mnie w okolicach odbiera sokołów, przyjezdzaja po kazda ilość.

Ja obsiewam pole trawą 

Moje są wybredne i z torowych nie jedzą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302
23 minuty temu, Rolnik_Kujawy napisał:

Mi nikt złotego środka nie podał, trzeba się samemu uczyć i szukać.a kto jak żywi i jakie ponosi nakłady to jego sprawa. Ja mam żywieniowca wszystko zbadane i zbilansowane. A po co mam mowić co jak daje żeby zlinczowanym zostać??? Chcesz pogadać to dawaj na priv

To 800kg w ile miesięcy robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kanalia jest ode mnie dwa razy młodszy, a ja jako jeden z nielicznych Go popieram całym sercem. Uwzięliście się (jako kółko wzajemnej adoracji) i pokpiwacie sobie z Kolegi, mimo, że gada prawdę. Ma prawo udzielać się tutaj, jak każdy inny człowiek. Wylicza, ile kosztuje utrzymanie byka, ile świń i wg mnie robi te wyliczenia dosyć sensownie. Tu nie chodzi, że on Wam zazdrości hodowli, albo boli Go, że zlikwidował. Mnie też nie boli, że zlikwidowałem, ale nóż mi się otwiera w kieszeni, jak na forum, na którym siedzą handlarze, taki Sołtys bodajże pisze, że może hodować i po 3.5... Trzeba zacząć się szanować. Rozejrzyjcie się dokoła, popatrzcie ile już zarabiają w mundurówce, w urzędach, w firmach, a Wy myślicie, że dorobicie się na hodowli 20 sztuk bydła? Słabo coś z tym młodym pokoleniem... To jest chłopaki myślenie sprzed 40 lat, mówi to Wam dziadek już prawie. Nie, że mam ból tyłka, Panowie, ale są miliony innych zajęć, które można polubić (nie tylko kierowca czy budowlaniec) i żyć godnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj