DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Berthold    983

Na ten numer z wężem i paliwem bym nie wpadł... Myślę sobie przecież jak nawija na szpule to paliwo wyleci... Ale nie!!! Pistolet przecież trzyma. Ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia na temat dowozu paliwa z cysterny, kogoś oszukali, spuszczał ktoś z węża??? 

Żeby formalności było za dość Hf 6,50. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę tu handlarzy zagląda.jaka caena na kastraty czy tam woły.i jakie zakłady biorą bez kręcenia nosem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszędzie złodzieje.. Mleko i rope kradną na litrach, byki na kilogramach.. Mi typ sprzedał 5 jałowek nie cielnych jako cielnych i nawet potwierdzone USG.. Już dzwonione do weta było i nie wiem czy do sądu nie pójdę z tym bo wet się przyznał że On tylko sprawdzał cielność a hodowca pisał numery kolczyków i mówił że były sztuki też niecielne. A wiem że hodowca niezły bajkopisarz i kłamca bo nagianial chłopaka na kupno jałowek od niego w ten sam sposób jak i mnie. Wyuczona gadka. Co za lud.. Ludzie już wstydu, honoru i godności nie mają.. A zauważyłem że im bogatszy tym większy oszust..!!! Prosty chłop prostego nie oszuka!!! 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, tomaszmab napisał:

Wszędzie złodzieje.. Mleko i rope kradną na litrach, byki na kilogramach.. Mi typ sprzedał 5 jałowek nie cielnych jako cielnych i nawet potwierdzone USG.. Już dzwonione do weta było i nie wiem czy do sądu nie pójdę z tym bo wet się przyznał że On tylko sprawdzał cielność a hodowca pisał numery kolczyków. A wiem że hodowca niezły bajkopisarz i kłamca bo nagianial chłopaka na kupno jałowek od niego w ten sam sposób jak i mnie. Wyuczona gadka. Co za lud.. Ludzie już wstydu, honoru i godności nie mają.. A zauważyłem że im bogatszy tym większy oszust..!!! Prosty chłop prostego nie oszuka!!! 

 co im zrobisz ,powie że poroniła i tylko koszty sądowe poniesiesz. 

Dla formalności ładna jałówka 7,50 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, JarekBazydlo napisał:

@tomaszmab kupiłeś jałówki bez badania USG? Ile płaciłeś za sztukę? Jaka rasa?

 

Kupiłem sztuki cielne z potwierdzonym badaniem USG. Pieczątka weta do którego dzwoniłem. Powiedział mi że badał w tym gospodarstwie tego i tego dnia. Tylko że On badał a hodowca pisał numery kolczyków i mówił że były też sztuki niecielne!!! Czyli hodowca mógł zapisać sztuki które ja wybrałem po numerach kolczyków.. Zapisał to na kartce a wet podstemplowal. Potem dowiedziałem się bo dzwonił chłopak do mnie kupić jałowki i od słowa do słowa doszło że ma kupić od tego oszusta co ja kupiłem i słowo w słowo to samo mu gadał co dla mnie czyli że gość na drugi dzień przyjedzie oglądać sztuki i żebym mu zaliczkę 10 tysia wysłał.. Opowiadał takie rzeczy ze normalnie człowiek myślał że to naprawdę porządny człowiek. Potem 6 tygodni przeciągal przywóz bydła.. Od początku nam coś nie grało ale nie szło kupić tylu sztuk nigdzie.. Mam dowody na to że nas oszukiwał.. Jeszcze trzymałem te jałowki oddzielnie aby się przyzwyczaił w nowym miejscu przez dwa miesiące i potem wpuściłem je do stada.. A tu się okazuje że mój buhaj skacze na 5 sztuk z 11 aż.. To jest niemozliwe żeby coś takiego było.. Bydło LM 6,5 tys brutto 

20 minut temu, Ursus932 napisał:

 co im zrobisz ,powie że poroniła i tylko koszty sądowe poniesiesz. 

Dla formalności ładna jałówka 7,50 brutto

Zrobię bo mam dowody na kłamstwo 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    28

Sprzedane na żywą. Ale jeden obstawiam na E drugi U. Podobne tak sie wybijaly na wbc( ale na wybiciu) oszukiwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
16 minut temu, tomaszmab napisał:

Kupiłem sztuki cielne z potwierdzonym badaniem USG. Pieczątka weta do którego dzwoniłem. Powiedział mi że badał w tym gospodarstwie tego i tego dnia. Tylko że On badał a hodowca pisał numery kolczyków i mówił że były też sztuki niecielne!!! Czyli hodowca mógł zapisać sztuki które ja wybrałem po numerach kolczyków.. Zapisał to na kartce a wet podstemplowal. Potem dowiedziałem się bo dzwonił chłopak do mnie kupić jałowki i od słowa do słowa doszło że ma kupić od tego oszusta co ja kupiłem i słowo w słowo to samo mu gadał co dla mnie czyli że gość na drugi dzień przyjedzie oglądać sztuki i żebym mu zaliczkę 10 tysia wysłał.. Opowiadał takie rzeczy ze normalnie człowiek myślał że to naprawdę porządny człowiek. Potem 6 tygodni przeciągal przywóz bydła.. Od początku nam coś nie grało ale nie szło kupić tylu sztuk nigdzie.. Mam dowody na to że nas oszukiwał.. Jeszcze trzymałem te jałowki oddzielnie aby się przyzwyczaił w nowym miejscu przez dwa miesiące i potem wpuściłem je do stada.. A tu się okazuje że mój buhaj skacze na 5 sztuk z 11 aż.. To jest niemozliwe żeby coś takiego było.. Bydło LM 6,5 tys brutto 

Zrobię bo mam dowody na kłamstwo 

i niby jak mu udowodnisz że on na kartce napisał inne numery kolczyków niż faktycznie były cielne?

swoją drogą pamiętam jak je kupowales..to tak chwaliles LM bo sprzedawca Ci nagrał po ile to on byki sprzedaje... A teraz jak widać bydło Lm się opłaca.. można nawet 6.5 koła za jaloweczke wyciągnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, tomaszmab napisał:

Wszędzie złodzieje.. Mleko i rope kradną na litrach, byki na kilogramach.. Mi typ sprzedał 5 jałowek nie cielnych jako cielnych i nawet potwierdzone USG.. Już dzwonione do weta było i nie wiem czy do sądu nie pójdę z tym bo wet się przyznał że On tylko sprawdzał cielność a hodowca pisał numery kolczyków. A wiem że hodowca niezły bajkopisarz i kłamca bo nagianial chłopaka na kupno jałowek od niego w ten sam sposób jak i mnie. Wyuczona gadka. Co za lud.. Ludzie już wstydu, honoru i godności nie mają.. A zauważyłem że im bogatszy tym większy oszust..!!! Prosty chłop prostego nie oszuka!!! 

Rozpocznij od komendy i wydział przestępstwa gospodarczego masz badanie USG weta z podpisem.zpanikuje wet albo gospodarz niech się tłumaczą.jak masz na nie karty to jeszcze lepiej.zanies od razu wyniki badań swojego weta.nic policja nie kosztuje.jak się nie uda to dopiero z notatkami policyjnymi do sądu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1116

dzwoń do weta i go postrasz że wydał nieprawdziwe zaswiadcxenie. powiedz że zgłosisz się do tpr. On pojedzie do gospodarza i postraszy go kontrolami (złym dobrostanem itp) no chyba że Ci odda kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, johny1991 napisał:

i niby jak mu udowodnisz że on na kartce napisał inne numery kolczyków niż faktycznie były cielne?

swoją drogą pamiętam jak je kupowales..to tak chwaliles LM bo sprzedawca Ci nagrał po ile to on byki sprzedaje... A teraz jak widać bydło Lm się opłaca.. można nawet 6.5 koła za jaloweczke wyciągnąć...

Patrz żeby twoje cieszenie się z mojej krzywdy i zazdrość przypadkiem nie wróciła do Ciebie. Oczywiście Ci tego nie życzę. Po za tym to nie ja się chwaliłem tylko On. A ja powiedziałem jak było. Ja nie zginę że tak się stało. A jak to udowodnie? To nie jest miejsce na pisanie takich rzeczy. Niech As zostanie do rozprawy o ile do niej dojdzie.. 

32 minuty temu, HF86 napisał:

Rozpocznij od komendy i wydział przestępstwa gospodarczego masz badanie USG weta z podpisem.zpanikuje wet albo gospodarz niech się tłumaczą.jak masz na nie karty to jeszcze lepiej.zanies od razu wyniki badań swojego weta.nic policja nie kosztuje.jak się nie uda to dopiero z notatkami policyjnymi do sądu 

 

26 minut temu, FarmerDyzio napisał:

dzwoń do weta i go postrasz że wydał nieprawdziwe zaswiadcxenie. powiedz że zgłosisz się do tpr. On pojedzie do gospodarza i postraszy go kontrolami (złym dobrostanem itp) no chyba że Ci odda kasę.

To nie takie proste.. Ale zobaczymy co się ugra z hodowca bo dzwoniłem do niego.. Ja bym chciał rekompensaty za to i nic nie będę robił.. Poczekam. Ja narazie mam na tym jakieś 10 tysięcy w plecy i rozbite wycielenia. 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
19 minut temu, tomaszmab napisał:

Patrz żeby twoje cieszenie się z mojej krzywdy i zazdrość przypadkiem nie wróciła do Ciebie. Oczywiście Ci tego nie życzę. Po za tym to nie ja się chwaliłem tylko On. A ja powiedziałem jak było. Ja nie zginę że tak się stało. A jak to udowodnie? To nie jest miejsce na pisanie takich rzeczy. Niech As zostanie do rozprawy o ile do niej dojdzie.. 

 

To nie takie proste.. Ale zobaczymy co się ugra z hodowca bo dzwoniłem do niego.. Ja bym chciał rekompensaty za to i nic nie będę robił.. Poczekam. Ja narazie mam na tym jakieś 10 tysięcy w plecy i rozbite wycielenia. 

ja się z Twojej krzywdy nie cieszę ... po prostu uważam że dałeś się ponieść zachwytowi, który wytworzył sprzedawca opowiadając Ci o tym po ile to on byki sprzedaje.. I pomimo że sam opowiadales jak inni dają się oszukiwać to z Tobą ktoś zrobił o samo.

nie ma tu żadnej radości z Twojej krzywdy a jedynie przestroga że zawsze trzeb a uważać.. szczególnie gdy zbyt pięknie mowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

chyba ze wet w spółce z gospodarzem. Ale tak jak mówią. W takim przypadku trzebabylo badanie od razu zrobić. Wtedy byłaby sprawa jasna. A po takim czasie to się moga różnie wykrecac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Ja jak mam kupić cielną krowę czy jałówke zawsze biore osobe z USG i sprawdzam przed zakupem. Jak osoba sprzedająca nie zgadza sie to nie biore a sprawdzenie jednej sztuki to koszt 10zł więc można powiedziec ze w tych czasach grosze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

w głowie się nie mieści robić drugiemu takie chamstwo,    jałowki po 8zł,  byki kumpel ugadał na 7,60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7
4 godziny temu, Cybulek17 napisał:

Łoo to masz 300 sztuk bydła ? 

Nie raz to Tata mi się pyta a ile jest wszystkich.....to myślę i myśle.teraz jest około 288 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, johny1991 napisał:

ja się z Twojej krzywdy nie cieszę ... po prostu uważam że dałeś się ponieść zachwytowi, który wytworzył sprzedawca opowiadając Ci o tym po ile to on byki sprzedaje.. I pomimo że sam opowiadales jak inni dają się oszukiwać to z Tobą ktoś zrobił o samo.

nie ma tu żadnej radości z Twojej krzywdy a jedynie przestroga że zawsze trzeb a uważać.. szczególnie gdy zbyt pięknie mowia

Oczywiście że w tym przypadku tak. Zostałem oszukany. Tylko najgorsze jest to że nie da się kupić jałowek LM czystych z papierami od zwykłego hodowcy bo potrzebne są faktury do jakiegos pier**lonego MR. I nic po za LM nie ma.. Czy to HH czy AR czy SM mięsny.. Nic nie ma. A jałowki musialy być cielne. To jest popier.. Korzystaja na tych prowach tylko bambry i oszuści na vatach.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Ja jak mam kupić cielną krowę czy jałówke zawsze biore osobe z USG i sprawdzam przed zakupem. Jak osoba sprzedająca nie zgadza sie to nie biore a sprawdzenie jednej sztuki to koszt 10zł więc można powiedziec ze w tych czasach grosze. 

Ja mialem tam 300 km a chłop był tak wspanialomyslny że wszystko miało być zapięte na fest. Dzwoniłem do niego to chłop poprostu wogle ma wywalone jakby wogle nie miał sumienia.. Spływa jak po kaczce.. Zaświadczenia miał mi 2 miechy temu wysłać to powiedział żebym zadzwonił za kilka dni bo go nie ma na gospodarstwie.. 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klose30    1
2 godziny temu, piotrekbud napisał:

Sprzedane na żywą. Ale jeden obstawiam na E drugi U. Podobne tak sie wybijaly na wbc( ale na wybiciu) oszukiwali

Do kogo sprzedane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie na przyszły tydzień już prawie 7 netto za hf robi się realne i nie u wujka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1867

Różni ludzie i hodowcy się trafiają. Takie czasy że za pieniądz większość matkę sprzeda. Przeważnie jak bida w gospodarstwie i kostki nie ma to nie gospodarz. Tutaj okazuje się że bamber z kostką jeszcze większy oszust i kanciarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864
42 minuty temu, kali2107 napisał:

panowie na przyszły tydzień już prawie 7 netto za hf robi się realne i nie u wujka ;)

Sorki, ale nie uwierze.

 

2 godziny temu, Servio napisał:

w głowie się nie mieści robić drugiemu takie chamstwo,    jałowki po 8zł,  byki kumpel ugadał na 7,60

Netto brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj