Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

@Bartek933, będziesz pryskał co drugi dzień Cyperkillem kupionym na paragon. ;) 

Edytowane przez Gość
Opublikowano

O to właśnie chodzi tym, którzy zabierają chloropiryfos i dimetoat.

Opublikowano

Nie wiem co się dzieje ale generalnie u mnie będzie się musiało sporo pozmieniać.

Używałem chloropiryfosu, w pszenicy min. prochlorazu na T1, tilt chyba też ostatni rok? No i jeszcze znak zapytania przy betanalu w burakach? 

Rozumiem że albo ekologia, albo droższe opcje o podobnej skuteczności wejdą? Myśleliście o zastepstwach tych środków, tak żeby wyszła podobna cena?

Opublikowano
Dnia 5.11.2019 o 20:44, robercikj100 napisał:

A co z tymi środkami z invigo nie tak ?

Po pierwsze Invigooo nie jest producentem  tylko importerem tanich substancji głównie z chin do niektórych dodają rozpuszczalniki i wypełniacze a następnie konfekcjonują Działanie środków takie sobie przy podwójnej dawce substancji np rimsulfuron  Co do środków wycofanych z obrotu to ot niespodzianka inspekcje pobierają próbki roślin na zawartość substancji zakazanych można to wykryć nawet w roślinie następczej .Konsekwencje mogą być porażające łącznie z odszkodowaniem dla skupującego w przypadku skażenia magazynu więc nie tylko moment przyłapania na polu w trakcie zabiegu rodzi konsekwencje . A do wykrycia substancji czynnej wystarcza spektometr masowy i podobnie jak wykres  DNA każda substancja ma swój wykres .

Opublikowano

To wykryj mi chloropiryfos w pszenicy po rzepaku, traktowanym tą substancją 😆

Opublikowano

Wspólnie z dwoma kolegami mamy pola po gospodarstwie ogrodniczym ponad 20 lat i u jednego pobrano próbki pszenicy i wytłumacz jakim cudem wykryto substancje wraz z poziomem zawartości i przybliżonym okresem zastosowania  których niema w obrocie 12 lat a były zarejestrowane w warzywach . Większość  cwaniakuje do czasu kontroli a później płacz i opisywanie jak to jest pokrzywdzony trzeba mieć świadomość z konsekwencjami pewnych działań i wkalkulować to w swoje decyzje . Ponadto ciekaw jestem kto będzie przemycał chloropiryfos za psie pieniądze i to setki ton . A wystarczy jedna grubsza afera i uszczelnią tak granice że skończy się eldorado bo nie czarujmy inspekcje wiedzą o lewiźnie . Pomijam jeszcze fakt że to co kupuje się z Ukrainy to w większości  towar o wątpliwym działaniu w większości podróby . Widziałem już trochę opakowań po tym imporcie i nie ma się to ni jak do oryginałów ale każdy ma swój rozum . Coś co dla jednego jest nie do przyjęcia dla drugiego jest normą   

Opublikowano (edytowane)

Dokładnie w takim przekonaniu żyłem niestety fakty są trochę inne- technika idzie do przodu nawet nie wiemy jak daleko . Dla przykładu- a pracuję w branży obrotu ŚOR koncerny na podstawie analizy spektometrycznej są w stanie z dwóch próbek własnego produktu stwierdzić czy substancja pochodzi z jednej partii produkcji to tak jak odcisk palca partii produktu .A wy chcecie wciskać kit że pryskacie czym innym na dziś nie jest to jeszcze ogólnie dostępna metoda badania ale w krótkim czasie może okazać się codziennością podobnie jak badanie kukurydzy pod kontem GMO kiedyś nie do pomyślenia dziś codzienność u większych producentów kukurydzy tak w sprzedaży ziarna  jak i zakupie nasion .   

Edytowane przez RU68
Opublikowano
4 godziny temu, Bartek933 napisał:

Na GMO nie jest takie hop, wysyłają w moim przypadku do Poznania

Tak inspekcja tam wysyła natomiast młyny kukurydziane mają testy w swoich laboratoriach a nawet większe podmioty skupowe też  i wcale to nie takie kosztowne bo ok 40 zł 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinC360
      Witam,
      Z racji coraz to większej konkurencji wśród sklepów internetowych zakładam ten tema, bo nie jeden może będzie chciał kiedyś skorzystac z takiego sklepu gdy np. w okolicy nie będzie danego środka lub gdy będzie on tańszy.
       
      Mnie interesuje opinia o sklepie aptekarolnika.pl
      Dla przykładu, kupowałem w sklepie stacjonarnym Gold 450 EC w ilości 7L i zapłaciłem 470zł brutto. W powyższym sklepie internetowym zapłaciłbym 370zł brutto. Do tego przesyłka zapewne 25zł za pobraniem by doszła.
       
      Czy rzeczywiście u nich jest tak tanio za pełnowartościowy produkt, czy może jakieś dziwne rzeczy odstawiają?
    • Przez griga
      Zastanawiamy sie teraz z Ojcem czym by tu popryskac żeby było tanio i dobrze. Głównie chodzi mi o ochronę kłosa, bo mączniaka nie mam za wiele wiec nawet nie pryskałem, zresztą odmiana którą mam jest bardzo odporna na niego. Ale teraz zaczną sie fuzariozy septoriozy itd... Jak macie jakieś własne przykłady to podajcie. I jak mozecie to najlepiej z ceną jaka wychodzi za opryk na ha. Z góry dzięki.
    • Przez karbex
      Cześć Wam - ma pytanie do osób znających sie na przepisach - czy można zgodnie z przepisami stosować glifosat wiosną przed siewem np. gryki, kukurydzy lub innych roślin? Teoretycznie nie ma rejestracji do stosowania w tych roślinach, z drugiej jednak strony jest napisane ze po zastosowaniu można uprawiać dowolną roślinę. Jak to jest - czy w przypadku zastosowania glifosatu na mulcz przed siewem można się narazić na sankcje ze strony PIORIN-u? 
    • Przez Zbysz3k_k
      Witam, mam sporą zagwozdkę kiedy zrobic opryski w oziminach posiadam oprysk Axial temperatury w nocy krążą w okolicach zero w dzień około 10 zastanawiam sie czy to dobre warunki na oprysk, lepszych warunków narazie też nie zapowiadają.
      Główne obawy są związane z tym czy czekając na lepsze warunki nie będzie zapóźno na dobre działanie środka 
      Mam  stanowiska mniej zachwaszczone i te bardziej zachwaszczone (po rzepaku)

      Do kiedy można skutecznie stosować ten środek? Słyszałem gdzieś że najpóżniej koniec kwietnia początek maja ale nie wiem czy to prawda wydaje sie strasznie późno.

      Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecicie oprysk na tomkę ościstą w oziminach na wiosnę ??? Od czego to zależy , że ona znajduje się polu ? Zmianowanie książkowe a ona nadal jest  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v