Roxer

Wycofane SOR

Polecane posty

Bartek933    5394

Swoją drogą, ogromny żal. Takie informacje powinny być szeroko ogłaszane żeby wszyscy dokładnie wiedzieli co i jak


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5600

Powinny, ale nie są. Ważniejsze jest mówienie w agrobiznesie o programach krowa+ i świniak+. Niektórzy się zdziwią jak zakład nie bd chciał odebrać od nich n.p. truskawek bo wykryją pozostałości po chloropiryfosie.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
45 minut temu, Tomasz0611 napisał:

@Bartek933, wiem, widziałem. Stosowanie do 15 kwietnia, także ten, tego, komu wykryją na zakładzie to towar do kosza i wizyta PIORIN-u na polu gwarantowana.

W tym co ty podsyłasz były terminy proponowane, ale jeszcze nie zatwierdzone. Kolega @ORZMO podesłał link do pisma oficjalnie wycofującego chloropiryfos.

Myślisz że w rzepaku opryskanym na początku wegetacji wiosennej znajdą pozostałości np. w nasionach ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Tak są w stanie wykryć pozostałości nawet z 5 lat - spektometr masowy to urządzenie wychwytujące istnienie cząsteczki 1/1000 000  i są tabele czasu rozpadu cząsteczek substancji chemicznych .Mając próbkę porównywalną są w stanie stwierdzić  czy preparat pochodzi z danej partii produkcyjnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2459
16 godzin temu, robercikj100 napisał:

Myślisz że w rzepaku opryskanym na początku wegetacji wiosennej znajdą pozostałości np. w nasionach ?

no ale pryskane będzie np . początkiem kwietnia , więc w sumie legalnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Masakra . Czyli zostaną właściwie tylko pyretroidy.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Dopiero w roku sprzyjającym dla szkodników i temperaturze gdy peretroidy nie podziałają będzie jazda .Wypryskamy setki ton a szkodniki nic i wówczas pomyślą że coś nie tak . 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A do kiedy można stosować prochloraz bo wiem ze coś mieli z tym robić ale nie moge znalesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj