PatrykBaszczyk

Wóz paszowy

Polecane posty

Witam.. 

Mam takie pytanie. Posiadam ogólnie 23 krowy w lato chodzą na lace za domem i sa dożywianie na pasnikach .. myślę o zakupie wozu paszowego tylko e nie wiem czy ma sens bo w oborze rozdaje ręcznie jedzenie jak stoją w zimę. Wiadomo że w zimę ma sens a w lato jak ? Trzymać cały czas na oborze bydlo i dawać tmr ? 

Piotr1711    0

Jak masz kupić wóz i w taczkach rozwozić to bez sensu też mam obore do której wozem nie wjadę przywoże żarcie turem i gitara mam 26 muciek

Wiadomość z agroFakt.pl

witejus    1213

a to jakim cudem ?,zawsze myślałem że ważne co się je a nie z czego

• Like 1

tumiwisizm    180

Moze dlatego że mają cały czas żarcie pod pyskiem więc ogólnie jedzą więcej... I pociecie z wymieszaniem działa na plus jak ktoś ma np długie trawy i ogólnie słabe objetosciowki których samych nie chcą jeść. A zbełtane wcinaja. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy ale na pewno faktem jest ze nie dadzą więcej mleka niż pozwala im na to ilość białka i energii na stole.

może zrobić stół paszowy drugi na zewnątrz gdzie bydło by przychodziło jeść i w zimę też na zewnątrz. widziałem takie rozwiązanie i się chyba sprawdza

JarekBazydlo    953

Przede wszystkim mają cały czas taka sama pasze tzn taka samą ilość energii. Jak rozdajesz ręcznie musiał byś wszystko ważyć. Do tego można dodać słomy którą pobudza żwacz tym samym pobierają więcej paszy itp itd.

SamaPrawda    54

Nie ma segregacji paszy po paszowozie wszystko jest wymieszane, oraz można ustawić dobrą dawkę żywieniową, nawet z taczką opłaca się paszowóz, zawsze taczke można zamienić na małą ładowarkę lub przebudować oborę

asus921    52
Napisano (edytowany)

Przylacze sie do tematu. Na ile odpasow maksymalnie krecicie paszowoz? Da rade zrobic na 2 dni = 4 odpasy? Oczywiscie pomijajac sezon typowo letni.

U mnie narazie troche malo sztuk i zeby to mialo sens to wlasnie zrobienie paszowozu na 2 dni by juz mialo sens. Moze sorbinian potasu potrzebny ?

Jezeli nie na 2 dni to w gre wchodzi jeszcze mieszanie razem krowom i mlodziezy, ale wtedy musialbym osobno pasze zadawac z reki.

P.S

Co do paszowozu i taczki, to ja uwazam, ze jest sens. Znam kogos co ma 40 dojnych i podjezda pod stol paszowy wysypuje na taczke i taczke rozsypuje po paszowym. To i tak duzo wygodniejsze niz wozenie reczne. Duzo plusow widze. Przede wszystkim duzo wieksze pobranie suchej masy. Po prostu moje krowy tyle nie zjedza co jego chocbym nie wiem jak sie staral, nastepna sprawa to krowa caly czas je te sama zbilansowana pasze, a nie, ze jedna drugiej wiecej sianokiszonki chwyci czy paszy podje. Trzecia sprawa, tez bardzo wazna to mozliwosc zapodania wiekszej ilosci slomy do paszowozu i wtedy ma sie pewnosc, ze krowa te slome zje, a u mnie ostatnio jest z tym problem, jak maja lepsze rzeczy do zjedzenia to na slome nie spojrza i nie ma wtedy odpowiedniego "buforu", a co sie wtedy dzieje to chyba nie musze tlumaczyc, biegunki itd.

Edytowano przez asus921

Nie mam stołu paszowego tylko koryta co do przebudowy obory marne szanse nie ma jak gdyz stare budownictwo.. chodzi o to ze qq rozdaje kastrami i zastanawialem sie nad paszowozem bo wtedy bym mial jedno rozdanie wszystkiego a nie rozdal qq a pozniej sianokiszonke lub kiszonke. Z resta latwm wychodza na lake i co wtwdy do pasnikow im sypac gotowa pasze? Stol paszowy na podworku ma sens ale jak musi byc dlugi i szeroki aby one z niego spokojnie jadly ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez seba25
      Witam przymierzam się do zakupu dojarki przenośnej konwiowej tylko moje pytanie brzmi czy da radę zdajać krowę która doji się na trzy strzyki,ponieważ ma ona jeden strzyk uszkodzony.Prosze o rady.
    • Przez ceston
      Jak w temacie jaki płyn polecacie do badania zapałem u krów. Konkretnie jakiej firmy bo ja mam płyn firmy farma ale coś mi się w nim nie podoba. Nieraz pokaże zapalenie nieraz nie. Np mam krowę gdzie na tacce nie pokazuje zapalenia ale jak leje do basenu to na sitku są małe farfocle. I co sądzicie o tym tester że Draminskiego na 4 kubki warty zachodu czy nie.
    • Przez Artek84
      Witam mam krowę teraz cielną 3 raz która po 1 i 2 cielęciu dawała po ocieleniu 20 l/dzień i jeszcze dość szybko z tego spadła a jej matka po ocieleniu tak do 35l/dzień daje i trzyma się w mleku. Moje pytanie takie choć przypuszczam iż mleka satysfakcjonującego mnie nie będzie ale jednak mam nadzieję i powiedzcie mi jaka jest wasza opinia w tej sprawie ???? Jej Matkę HF/MO kupiłem jako jałówkę wysokocielną i miała być niby zacielona  Norweską czerwoną czyli wychodziłoby krzyżówka HF/MO/NRF ale jakoś tego mleka od jej córki niema , jest jedna kwestia iż cielęta przynosi jak po norwegu chociaż zacielam ja RP bo jest nieduża 500 kg . Czy możliwe jest iż po 3 cielęciu da choćby 25l/dzień ???? Czy szkoda czasu bo nic z tego i sprzedać ????
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj