Laver

Claas Arion 510 czy Valtra n114?

Polecane posty

tomek15h    110

U mnie podobnie- 440 doposażona w hexa,miękką kabinę i elektrozawory  kosztowała nawet nieco więcej niż 510 .Poszedłem w 510 bo to o wiele masywniejsza konstrukcja w porównaniu z 120 konną 440. Obawiałem się trochę o silnik z bi-turbo,jednak pocieszam się tym że  w JD liderem sprzedaży jest 6120 m na tym samym silniku, no i mam znajomego serwisanta w  JD  który żadnych złych opinii na temat tego silnika nie wyrażał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

To prawda ,ale za to mam przynajmniej 20 Nm momentu więcej niż konkurencja przy porównywalnej mocy i pojemności silnika. A tak pół żartem pół serio to może turbiny będą wysiadały na raty ,będzie trochę lżej😉. A tak na marginesie ,podjąłeś już jakąś decyzję Sumek odnośnie zakupu ciągnika?

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ja!? Pani obiecała dzisiaj (tj piątek) rozpatrzyć moje czwarte poprawki. W poniedziałek ma zadzwonić z info czy mnie zaprosi na umowę. 

Ja stawiam na T6. Chyba, że 510tka wyjdzie znacznie lepiej. Ale znowu NH mam z Raitechu i pozostałe maszyny też mam brać u nich na jedno finansowanie. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

No to wytrwałości  w zmaganiach z arimir życzę .Powiem Ci że chciałem zakupić dwie maszyny(ciągniki) u jednego sprzedawcy,ale okazało się że w rozbiciu wychodzi o wiele korzystniej.Wyszło na to że to nie ja miałem skorzystać na zakupie 2 maszyn u jednego dilera tylko sprzedający. T 6 z DC  dawali mi za 270 tyś na twardej kabinie, Jak powiedziałem że zdecydowałem się na claasa to sprzedawca chciał mi dać t 6 poniżej ceny Ariona ale podziękowałem. Doradzam ostro negocjować i nie bawić się w sentymenty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

sumek666 T6 jaki model i na jakiej skrzyni? Dzisiaj wycenili mi T6.145 na skrzyni dynamic command, tuz, amortyzacja osi kabiny,  4 pary wyjść hydraulicznych, bez elektrozaworów, tempomat, system stop and go, podlokietnik regulowany elektrycznie, cena 250 netto może by coś jeszcze zeszli. Tylko tej skrzyni się trochę obawiam. Case maxxum 115 w podonym wyposażeniu tylko na skrzyni electrocommand 256 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Zobaczymy. Pewnie w tym roku nic się nie uda kupić chociaz mam nadzieję żeby zamówić po cenach przed podwyżkami. 

@Laver tak jak piszesz. Ja jeszcze chciałbym ewentualnie przedni WOM, 

opony standard marki Mitas lub Michelin. 

P.S. jak chcesz kogoś oznaczyć to wpisuj małpę @ przed jego nickiem 

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Mają zamówiony ciągnik w takiej konfiguracji, także za wiele nie da się zmienić. Jeśli teraz zamawialiby to cena około 300 netto, ale pewnie przedstawiciel trochę przesadził co do tej ceny. @sumek666 nie boisz się skrzyni dynamic command? Na forum jest kilku użytkowników którzy mają z nią problemy, podobno wymiana oleju jest też częstsza. W claasie z tego co przedstawiciel mówił  jest już podwyżka bo wchodzą ciągniki z normą euro V, zostały ostatnie sztuki ariona 510 w cis na starej normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Z tego co wiem to osób jest "jeden", a druga ma problem z WOM, ale milczy więc nie wiem co dalej. 

Nie obawiam się. @kamil18fmr ma też problem, ale problem ze szczelnością połączeń na korpusach. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj