Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

domel27    1

nie owija mi rowno sznurka lewa strona jest na brzegu sznurek jak na komputerze ustawione nawet na maxa ale od brzugu do polowy beli prawie wcale moze ze dwa szurki. wogole to komputer mi pokazuje na pusto lewa strone caly czas pelna komore prawa tylko pokazuje od polowy te kreski i rosnie wraz z nabieraniem masy tam sa jakies czujniki. wedlug mnie troche pozno sznurek podaje albo lapie ale na komputerze mam ustawione wszystko na maxa czy sznurek ilosc i od brzegu tez mam ustaawione zeby nie na samym brzegu byl sznurek zeby ssie nie zsuwal z beli i nie jest to wszystko tak jak powinno ze ladnie sznurek rozprowadzony 

opisalem ppo krotce co sie dzieje

emtecc    20

hmm ze sznurkiem to mało Ci pomogę bo żadnej belki nie owijałem sznurkiem. Po lewej stronie prasy za osłoną jest pręt który ogranicza aby sznurek nie spadł z belki. Ustawienia sznurka na sterowniku... zmienia się coś przy innych ustawieniach. Napisz jakie masz wartości dla poszczególnych ustawień. Zerkne jakie wartości są u mnie. Nabicie belki: po bokach prasy z tyłu są czujniki. Da się to wyregulować. Ja robiłem to tak: przejechałem około 30 metrów, później wrzucałem bokami materiał aby napiąć na max pasy boczne. Po tym poprzesuwałem obudowy czujników aby na sterowniku pojawiło się 6 strzałek

domel27    1

moje ustawienia to odleglosc sznurka od brzegu mam na max 25 , ilosc sznurka na brzegach max 5,0 , miekki rdzen to na 50. mam jeszcze pytanie ten lancuch z lewej strony co idzie od dolu na gorna zebatke ten dlugi to powinien byc napiety bo u mnie jest dosc luzny to jest jakis napinacz czy juz do wymiany bedzie. a o czujnikach to pisales tych u goty lewa prawa strona przy domykaniu klapy?

emtecc    20

czujniki lewa prawa strona raczej na gornej części komory. Nigdy na żywo 592 nie widziałem. Znajomy ma 550 to się przestraszyłem jak zobaczyłem ile tam różności np zamki na komorę. Moja bardzo różni się od 550 za to 580 czy 582 jest bardzo podobna i w podobnych miejscach ma usytuowane czujniki. Łańcuch powinien mieć napinacz bardziej w górnej części. Są wersje które same się napinają i są napinacze po których ślizga się łańcuch. Powinien mieć max 1 cal ugięcia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez emtecc
      Witam
      Chciałem zasięgnąć informacji jak u Was wygląda proces zbijania beli tzn jakie są wskazania manometru. Do tej pory w swojej prasie (570) nie miałem manometru. Po zainstalowaniu stwierdzam, że podczas prasowania ciśnienie nie jest jednakowe. Podczas szybszej jazdy utrzymuje mi około 220bar. Na uwrociach ciśnienie spada do około 150-170bar... zależy ile czasu minie gdy znów dostanie materiał. Czytałem, że ciśnienie może spaść (chyba, dokładnie nie pamiętam) o 45 stopni na skali manometru na 30 sekund... że to jeszcze norma.
      Czy u Was, gdy prasa nie dostaje materiału ciśnienie spada?
      Czy ktoś zna metodę na sprawdzenie zaworu miękkiego rdzenia i zaworu do regulacji gęstości beli... oba są na jednym obwodzie i jakoś nic sensownego nie przychodzi mi do głowy jak to zrobić, żeby któryś wykluczyć.

Ostatnio co zrobiłem to rozebrałem zawór gęstości beli... doszlifowałem grzybek i miejsce jego osadzenia na pasty zaworowe. Mogę stwierdzić, że szczelność poprawiła się znacznie ale nadal ciśnienie ucieka gdy nie jest podawany materiał.
      Wychodzi na to, że zawór gęstości beli  jest nieszczelny ale nadal pod znakiem zapytania zostaje zawór miękkiego rdzenia, który odcina obieg oleju od obwodu na którym znajduje się zawór przeciążeniowy 55bar używany do miękkiego rdzenia
    • Przez mechanizator72
      Witam, mam problem z moją prasą. Mianowicie ma ona problem z wciąganiem słomy przez co często lubi się zapchać. Zdarza się również przy prasowaniu trawy, jednak najgorzej jest przy prasowaniu słomy jęczmiennej. Przy słomie z pszenżyta prasa zapcha się tylko czasem (co i tak nie powinno się zdarzać) a przy prasowaniu jęczmienia jest to notoryczne. Co może być przyczyną?
    • Przez shiftmp3
      Witam mam problem prasa nie załącza owijania tzw, widzę że pompka chodzi bo pasek uciagniety ale i tak nawet nie drgnie aparat od sznurka ani od siatki. Prasa chodziła w tamtym sezonie do samego końca i dziś chciałem zwinąć kilka bel kończyny no i ani jedna bela nie poszła dobrze, co może byc przyczyną ? Pozdrawiam. 
    • Przez małoroly2018
      dzień dobry. mam prasę jonh deere 590 i ma naderwany jeden skrajny pas od wewnętrznej strony, naderwanie w poprzek pasa ok2,5cm. planuje nie długo ruszyć w siano i zastanawiam się co z tym zrobić. myslałem by to naderwanie zczepić spinką np ms na tych 2,5 cm by nie rwało dalej, a może przeciąć całkiem i zczepić, czy może nie ruszać tego i prasować aż kiedyś samo pęknie.? proszę o opinie doświadczonych posiadaczy. pozdrawiam.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.