Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Limousine

Witam Planuje kupić 30 mamek limousine i chciałbym sie dowiedzieć ile potrzeba mi kukurydzy (ha) przed kukurydzą siane by było żyto na kiszonkę do tego dochodzą wysłodki mokre około  2 tirów , przy oborze dysponuje około 70 arami pastwiska więc trzeba by było je dokarmiać w dzień. Dziękuje orz prosze o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krowa ważąca 550 kg fizjologicznie może pobrać 22 kg suchej masy wszystkich pasz objętościowych i mieszanek uzupełniających, ale na przykład u mnie jak zaczynaliśmy kilka lat temu jak jeszcze nie mieliśmy wozu paszowego to dostawały po 1/2 taczki na łebka (jakieś 20 kg dużo ale wtedy to była główna pasza) dla  30 mamek myślę że te 3 h starczy spokojnie  bo dokarmisz wysłodkami ale lepiej mieć w zapasie troche qq wiadomo różnie z tą pogodą u nas jak nie susza to powódź  ze skrajności w skrajność, ja trzymam na dzień dzisiejszy 50 sztuk w tym 21 krów mlecznych i sieje 6 h qq + na zimę musi mi zostać tak gdzieś 200 balotów sianokiszonki  jak mam mniej to kupuje na początku zimy bo taniej trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikfm3
      robie kiszonke z 7 ha. górne 10cm (pryzmy) jest dobre a następne 10 się psuje! co robie żle?
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich . Nie znalazłem podobnego tematu na forum . Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was probowal opasu byków na samej kiszonce z kukurydzy oraz sianokiszonce i sianie . Byki urosną na tym ??? Wydaje mi się że zależec mogło by to od rasy .. że np. dana rasa lepiej wykorzystuje pasze objętościowe. I jak taki system sprawdza się w żywieniu mamek ???
    • Przez Paatryk12dsa
      Witam, dokonałem głupiego zakupu...
      A mianowicie kupiłem 16 sztuk bydła w wadze 150-270kg i obawiam się że mi braknie paszy od jesieni tego roku do wiosny 2020. Posiadam 2 ha łąk i mam 1 ha przeznaczone pod kukurydzę, czy powinno wystarczyć na wykarmienie tylu sztuk? Czy posiać więcej kukurydzy?
    • Przez matijas67
      Witam 
      Mam do sprzedania byki, dwa limosuny i dwa ncb 
      I chce te dwie sztuki limusina sprzedać poubojowo ale nie wiem czy warto bo nie wiem w ilu % się wybiją i jaka cena za kg wyjdzie 😒 
      Wam w ilu % wybijaja się limusine?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj