jelcynwza

Siew trawy siewnikiem Bąk!

Polecane posty

jelcynwza    0

Witam wszystkich forumowiczów!!!

Jestem tu nowy a więc proszę o wyrozumiałość 😁

Panowie i Panie mam dwa pytania! A mianowicie planuje zasianie 5h mieszanka traw , aczkolwiek nie posiadam do tego zadania odpowiedniego siewnika ,więc był bym szczęśliwy gdybym uzyskał informacje jak ustawić siewnik nawozów typu Bąk i ile nawozu dawać na 10kg mieszanki trawy???! No chyba że nawoz to lipa i lepszy będzie piach!! Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie masz kogo na usługę nająć  żeby ci to porządnie wsiał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja sialem poznaniakiem z owsem  ,i raz z żytem   z rozsiewacza bedzie kiepsko  ,nawet pod agregat wiecej wyschnie kielkujac doradzam siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelcynwza    0

No niestety w naszej okolicy nikt nie ma takich siewników chyba że zwykle lejkowe to zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

poznaniak tez lejkowy ,jak masz mozliwość zasiania takim lejkowym   to to jest odpowiedni sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolkam72    28

Lejem to szkoda kasy na nasiona bo połowa na wierzchu będzie i ogólnie posiane by pewnie było jak po pijaku. Zwykły siewnik weź do tego 140kg owsa i 30-40 kg trawy na hektar zmieszaj to dokładnie i siej jak zboże.  Powschodzi bardzo ładnie i równo i najlepiej to ściąć na kiszonkę żeby zboże nie dusilo trawy. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
    • Przez martin0000
      Miał ktoś styczność z trawą z tej firmy? Co można o niej powiedzieć bo cena dość atrakcyjna.
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj