lukeboss

Minimalna powierzchnia działki rolnej dla ubezpieczenia dobrowolnego KRUS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukeboss    0

Witam, posiadam działkę 30 arów. Z czego 5 arów to działka budowlana na której stoi dom, pozostałe 25 arów to działka rolna zgodnie z tabela :
1604860000_1555163534_thumb.jpg

Na te 25 arów płace do KRUS ubezpieczenie dobrowolne.

Planuje oddać córce jako darowizna około 10. z tych 25. arów tej działki rolnej, zrobić podział działki, później ją odrolnić, zrobić warunki zabudowy, żeby mogła się na niej wybudować.


Czy jest jakaś minimalna powierzchnia działki rolnej dla ubezpieczenia dobrowolnego KRUS? Czy jak zostanie mi te 15 arów działki rolnej dalej będę mógł się ubezpieczać w KRUS?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeboss    0

Opłacam przez X lat dobrowolnie składki KRUS

Pytanie brzmi czy po oddaniu kawałka ziemi dalej będę mógł to robić dobrowolnie?

Czy jest jakiś zapis o minimum powierzchni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezczelny    0
Dnia 14.04.2019 o 18:18, Bartek933 napisał:

Chyba mieć pretensje. Naprawdę sądzisz że uzyskasz tam odpowiedź zgodną z prawem? Temat jest dla mnie aktualny, bo znajomy dostał odmowę. Podał powierzchnię poniżej 0,3 ha. Uważam że nawet na 5 arach można się utrzymać sprzedając zioła i warzywa bezpośrednio. Decyzja niezrozumiała. Pewnie się skończy sądem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To dzwoń do kurii, prawie 8 miesięcy od ostatniego wpisu a Ty do mnie z pretensjami wyskakujesz. No naprawdę Bezczelny


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Danielkoltun
      Witam , Na początek PROSZĘ o pomoc kogoś obeznanego . Sprawa wygląda tak że jest umowa ustna z właścicielem pola któremu płacę dzierżawę ja piszę o dopłatę i to wszystko . Dzisiaj przyszło pisemko że jest do zapłaty 5500 tyś za to że pan xxx od którego zbieram to pole nie płacił swojego ubezpieczenia , Może ktoś miał podobny przypadek ??? 
    • Przez DANDYS
      Witam , dorabiam na warsztacie ,czy ktoś podpowie, bo chcialbym byc na krusie ale pracodawca sie boi zebym pracował na czarno , coś tam czytałem ze mozna pracować na umowie-zlecenie ,nie przekraczając XXX dochodu , Moze ktoś rozjasnić sprawe ? 
    • Przez fifi155
      Witam 
      mam pytanie dotyczące ubezpieczenia budynków gospodarczych jakie firmy polecacie. bo ja miałem  w Generali  ubezpieczenie i wszystko było ok do puki nie przyszło do wypłaty odszkodowania za zerwany dach i dlatego moze macie spr ubezpieczyciela 
       
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
    • Przez Piszczu
      Jezeli jestem rolnikiem,oplacam obowiązkowy krus oraz korzystam z dofinansowań-młody rolnik oraz modernizacja gospodarstw rolnych i chciałbym sobie "dorobic" poza gospodarstwem to jest taka możliwość? Moge wtedy zawiesić krus,jeżeli w dofinansowaniach jest napisane,ze muszę być ubezpieczony w krusie? Jak to się ma do tego? Można to jakaś "ominąć "?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj