Misiek666

Kosiarka na bardzo nierówne łąki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Misiek666    2

Jak dotąd koszę łąki (15 ha) wiraxem 165 + c330 ale już szlag mnie trafia. Głośno, wolno I mało mocy. Szukam kosiarki do MF 3060, problem w tym, że łąki (a raczej łączki) to tragedia. Wąskie, miedze, nierówne, męka. Myślę nad dyskiem ~200cm (lely czy fella mają 205, reszta firm chyba większe?) najlepiej z kondycjonerem.

Myśleć dalej nad dyskiem czy wziąć większy złom typu wirax 185? Poradzi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Dyskówka 2metry bez sensu bo będziesz kosił tyle samo co 165bębnem bo na nierównych łąkach nie pogonisz,do tyłu nie skosisz więc na zakrętach dużo czasu stracisz a tych na małych kawałkach nie brakuje.Do MF bęben 1.85 albo 2.10 iaby do przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak łąki kiepskie, to dyskówka będzie problematyczna pod względem wykaszania, zawracanie i wygody cięcia. Chyba nie pozostaje nic jak rotacyjna, tyle że te garazowej roboty 2.10 m mają problem z korytami i na nierownościach koryta się gną. Tak więc ciężki temat.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

185 bębnówka będzie oki tylko bez hydrauliki bo z siłownikiem ma bardzo mały skok na nierownościach. W siłowniku jest za mała fasolka bynajmniej w Wiraxie 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

ale pytanie trzeba też zadać inne  - dlaczego te łąki są takie nierówne? Tato zawsze na wiosnę bronował odwróconymi bronami 20stkami lub włókował dwuteownikiem.
Może te łąki trza zaorać i ponownie posiać?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Na pytanie dlaczego są nie równe nikt Ci nie odpowie ale jeśli chcesz mieć jak na stole to innej opcji nie ma jak zrobić ja na nowo.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek666    2

A są jakieś dobre bębny z kondycjonerem? Gdzieś spotkałem się z opinią, że samasz z kondycjonerem się zapycha.

Co do łąk - są włókowane co roku (Krety), niestety ukształtowanie terenu jest dość zmienne - wgłębienia itd. Na dodatek jak napisałem to łączki po kilkanaście arów, między bruzdą a środkiem jest różnica w wysokości, dlatego nawet nie myślę o dysku 2,4m.

Nie było komasacji I jest żałosne rozdrobnienie. Co się dało to pozamieniane a reszty nie ruszę. Mam tylko kilka "kawałków" gdzie sensowna kosiarka 2,4m mogłaby być używana.

Edytowano przez Misiek666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZO-9
      Kupię Fortschritt e 514 mdw w bardzo dobrym stanie na szerokich kołach najlepiej z perkinsem
    • Przez sunday
      Witam.
      Czy orientuje się ktoś jaki olej lać do kosiarki Pottinger , niby na producent pisze że SAE 90 no ale nie za dużo mi to mówi bo mi wyskakują w różnych specyfikacjach.
      Jeśli by ktoś był w temacie to proszę o info.
      a taki by się nadał
      OLEJ TEDEX GEAR 80W90
      ??
       
    • Przez Kondzio342
      Witam stoje przed zakupem Kosiarki rotacyjnej. Do pokoszenia na raz okolo 7ha łąki. Szerokość 1.65. Koledzy jakies porady te firmy mam do wyboru. Chcialbym raczej nowa. prosze o opinie.
    • Przez warchest
      witam mam taki problem z rekordem czerwonym ktory polega na tym ze strasznie brudno młóci nam zboze najgorzej w tym roku było z pszenzytem gdyż bardzo duzo kłosów szło do zbiornika ogromne ilosci wrecz i w pszenice idzie duzo słomy i osiorów czyli plew . a znowu jak owies cieliśmy to tez bardzo duzo słomy szło w czym moze byc przyczyna ? rozmawiałem z pewnym mechanikiem i powiedzial ze byc moze górne sito trzeba wymienic bo mogło luzów dostać bo dolne sito jest dobre . jak myślicie czy to lezy przyczyna tylko w tym górnym sicie ze za duzo przepuszcza na dolne i dolne tego nie przeczyszcza dobrze czy jaka inna tego moze byc przyczyna ? bo przykładowo wymienie górne sito a jak nie bedzie to to co może być innego ? czy ktos tak miał z tym kombajnem  ? wkurza mnie ten kombajn bo ludzie nieraz duzo gorszymi złomami i czyściutko im młóci 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj