PaweLisowicz

Opryski na ziemniaki

Polecane posty

PaweLisowicz    88

Witam. Potrzebuję porady co do oprysku ziemniaków. Od kilku lat w ziemniakach mam przytulię czepną i z oprysków dostępnych w okolicy żadne opryski nie pomagają w 100% tego zabić. Tu pytanko jaki konkretnie oprysk polecacie, żeby zwalczyć tą przytulię? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Ostatnimi czasu używałem Sencor 600sc i średni efekt był.  Mowisz o titus 25? Jakie to dawki są, bo mi trzeba tylko na 20 arów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

tak Titus 25. 50-60g na hektar. kiedyś były opakowania na 33ary ale to musisz pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Dzięki za poradę. Rozejrzę się i pewnie muszę wypróbować, choć jeszcze dużo mam skrzypu polnego ale on jest mniej groźny dla liści. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Tylko chyba niektóre odmiany ziemniaka są wrażliwe na niego ,dopytaj w sklepie. Odnośnie dawki możesz wziąć większą tak abyś miał na przyszły rok ,patrz tylko na termin ważności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Heh panie ja mam jeszcze odmianę ziemniaków. U nas na ą odmianę mówi się "bronki"

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

O "Bronce" słyszałem :). Ja robiłem tak ,przedwschodowo Chwastox Extra ,potem w zależności od odmiany albo poprawka Sencorem/Titusem  przed wschodami albo po wschodach Sencor i na koniec coś na jednoliścienne. Pole może nie idealnie ale w miarę czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-moc    41

Dużo masz tych ziemniaków ja niepryskam tylko obsypuje obsypnikem a jak duże to zagusza trawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Z roku na rok zmniejszałem uprawę a od 2 lat nie mam nic, tylko teraz ostatnio płaciłem po 1 zł za kilo w sklepie.  Zobaczymy po ile będą w czasie sadzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Ja zawsze miałem pół hektara u siebie i pół hektara u dziadka bo miałem 2 świnie zawsze a teraz mam jedną i wystarcza 20 arów, ale myślimy jeszcze zmniejszyć do 10arów, bo więcej dokładam do interesu niż to warte.... i jeszcze w delegacji bd pracował to już całkiem nie bede miał kiedy to obrabiać:( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salata    0

panowie co stosujecie na chwasty przed wschodowo ,stosowalem afalon plus comand ale afalon wycofali z produkcji i teraz sie zastanawiam czym pryskac moze ktos podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Zależy jakie to są te chwasty. U mnie kupuje się sencor (biała butelka z niebieską etykietą) i na różne trawy i chwasty pomaga, tylko na przytulię czepna nie bardzo działa ale tak to czy to miałem. Nie można spryskać chyba i przed wschodem i po wschodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol6530    1

ja w tym roku bede pryskal arcade zastanawiam sie nad dawka 4lity lub 2litry arcade i 2litry chwastoxu zwyklego 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez BercikFarm
      Witam ! 
      Jakie stosujecie opryski w Rzepaku  "? (agrotechnikę  , na co pryskacie ) ? 
      Jakie macie plony ? jakie odmiany siejecie ?
    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj