Arektoma

Same Antares II- Falujace obroty

Polecane posty

Arektoma    0

Witam tak jak w tytule co może być przyczyną? 

Same antares II 1997r. silnik chłodzony powietrzem na elektrycznym regulator obrotów. Faluje obrotami od 500-750 na biegu jałowym, po dodaniu gazu w zakres 1500 i więcej problem ustępuje. Wymienione i wyregulowane rozpylacze na nowe, zawory również ustawione co prawda nie wiem jaki powinna być wartość ustawienia zaworów ale ustawiłem 0.35mm na zimnym wszystkie równo. Pompka zasilająca paliwo sprawdzona oraz wyczyszczona. Odpala po 2-3 obrotach rozrunika za każdym razem czyli moim zdaniem normalnie. Jest mała zależność jak był mróz tak około minus 7 to falowanie było zdecydowanie mniejsze a jak złapał lekko wyższa temp. To wracał do zakresu jak pisałem wcześniej. Błagam pomocy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem to wina regulatora obrotów. Przecież to proste ciągniki i tam nic innego nie pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafał11    3

Gustaww a co mogłoby się popsuć w tym regulatorze obrotów bo zauważyłem też u Siebie ten problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominato    0

Kolego sprawdź spreżynke znajdującą sie w środku regulatora czy jest odpowiednio naciągnięta mianowicie odkreć zaślepke na imbus na regulatorze i na uruchomionym silniku delikatnie reguluj imbusem zobaczysz czy coś to pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukrad    0

Mam ten sam problem. Udało się  Panu go pokonać? Jeśli tak to jaka była przyczyna tych falowań? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Trochę odkopię temat i jak panowie jakie były dalej perypetie z falowaniem mam to samo w lambo 956 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek784    0

Witam, udało się jakoś ogarnąć temat? Mam taki sam przypadek + do tego zmienia obroty pod obciążeniem elektrycznym ( kierunkowskazy, stop)Panowie widać nieaktywni długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj