Skocz do zawartości
mielczarek46

mercator 75 stół do rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

chciałbym spytac czy jesli ktos posiada kombajn mercator to w jaki sposób kosi rzepak czy uzywa stolu czy moze sama kosa boczna. czy ma ktos informacje o tym gdzie mozna kupic nowy lub uzywany i jakie sa koszty. dziekuje :rolleyes:

Przemko    20

Kolego do koszenia jest potrzebny stół, co z tego że będziesz miał same kosy boczne skoro i tak motowidła wymłuci Ci przed hederem większość plonu, wiec lepiej go kupić szybko się zwróci.

A stołu najlepiej poszukaj na allegro, możę coś trafisz :rolleyes:

tylko wlasnie. na allegro znalazlem kilka ofert dzwonilem okazuje sie ze jest problem nie dorabiaja do takiego napedu kosy głownej. i teraz nie wiem czy wogóle istnieje mozliwosc dorobienia do mercatora. bo kiedys slyszalem ze ktos kosil bez stolu moze to wyniklo wlasnie z tego ze nie dorabiaja dlatego chce sie dowiedziec jak wyglada zbiór rzepaku mercatorem u innych osób :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl

farmer7745    11

Nie sieję rzepaku i nie mam z tym doświadczenia, ale na usługi kupiłem (prawie) stół choć jeszcze nie mam go w domu.

Jest to chyba oryginał bo przyjechał z kombajnem z zachodu a gościu nie używa go.Ma dwie elek. kosy szer. 3m co muszę przerobić a głębokość 60 cm.

Też dzwoniłem po firmach i w sumie jest tak jak pisałeś.

Mam instrukcję do MERCATORA ale to tylko teoria.

dzieki za odpowiedz. a jesli mozna by wiedziec ile mniej wiecej kosztowal ten stol. bo ostatnio znalazlem numer do goscia gdzies kolo poznania i mi mowi ze uwaga okolo 10 tys za stół(i tak tanio podobno) do kombajnu ktorego kupilem za 20 tys. wydaje mi sie troche duzo pieniedzy. A moze ktos posiada uzywany na zbyciu lub jakies namiary na kogos byl bym wdzieczny. I jeszcze pytanie odnosnie instrukcji czy jest wniej tez jakis opis odnosnie koszenia rzepaku?

farmer7745    11

Instrukcja jest w j. niemieckim i są tam opisane wszelkie nastawy podzespołów.

Ta cena za ten stół to chyba z przekładnię SZUMACHERA.

Vril    1

U nas stoły samoróbki z takim przekazaniem napędu prawie wszyscy mają i wszyscy są zadowoleni.

O ile zrobiłeś to w miarę dokładnie to nie będziesz miał kłopotów.

U mnie 3 sezon stół z takim napędem będzie chodził -Dominator88.

nunu85    82

kolego, należy ci sie tytuł górnika roku.

ps

jak marnie zrobione, albo z marnego materiału, to wszystko pęknie.

ja w merkatorze stół z takim rozwiązaniem uzytkowałem dobre 10 lat, teraz go rozszerzyłem i używam w dom98 i złego słowa nie powiem.

tylko trzeba dobrze to zrobić. ja mam na takim ułożyskowanym wałku od bizona (a ie na śrubie prawdopodobnie 12 jak widac na zdjeciu) i to jest rozwiązanie wręcz pancerne

kolego, należy ci sie tytuł górnika roku.

ps

jak marnie zrobione, albo z marnego materiału, to wszystko pęknie.

ja w merkatorze stół z takim rozwiązaniem uzytkowałem dobre 10 lat, teraz go rozszerzyłem i używam w dom98 i złego słowa nie powiem.

tylko trzeba dobrze to zrobić. ja mam na takim ułożyskowanym wałku od bizona (a ie na śrubie prawdopodobnie 12 jak widac na zdjeciu) i to jest rozwiązanie wręcz pancerne

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.

Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....

A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego

Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez wojtek918
      Witam. Moim problemem są wibracje podczas jazdy na przyspieszeniu ( jak przyspieszacz jest na maksa lub w położeniu prawie na maksa) nie zależenie czy jest to 1 czy 2 czy 3 bieg a także niezależnie od tego jakie są obroty silnika. Wibracje te są strasznie wkurzające bo sprawiają wrażenie jakby kombajn miał się zaraz rozpaść. Jak pracuję bez przyspieszenia to wszystko jest w porządku. Co może być przyczyną takiego stanu. Kombajn to Claas dominator 86.
    • Przez Lukasz82
      Szukam informacji na temat wydajności dominatora 56? Podajcie ile ton na godzinę skosi jakiego zboża albo ile ha/godz przy jakim plonie. Jakieś opinie też można dorzucić.
    • Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??