Gość

Remont rozsiewacza amazone ZAE 602

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?

IMG_20190314_113240291.jpg

IMG_20190314_113546983.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

rozebrać nowe uszczelniacze łożyska olej i po temacie , to nie helikopter, czyżby dwutalerzowy rzucał na ciągnik bo osłonę widzę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Troszkę rzucało i podorabiałem samemu z blachy. A te uszczelniacze i uszczelki pod pokrywę gdzie dostanę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Uszczelniacze kupisz bez problemu, a uszczelki można dociąc samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

https://www.e-skladnica.pl/pl/c/Amazone/951 http://wiktor-sklep.pl/category.php?id_category=279&ps_full_site=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

To wogóle pójdzie rozebrać, łożyska się porospadają napakuj tam smaru agri i tawotu i przeżyje ten rozsiewacz, ja już  jeżdżę 6 sezon na samym tawocie bo wszystko inne ucieka mam amazone zam a wysiewam rocznie

 ok 150 ton nawozów  i w mojej już są spore luzy ale wszystko się kręci, pancerne te maszyny 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

W moim ZA E były luzy na wałkach talerzy odkąd go kupiłem i siałem tak kilka lat. W końcu rozebrałem i do wymiany były tylko górne łożyska bo ich praktycznie już nie było i oczywiście wszystkie trzy uszczelniacze. Reszta jak nowa. Górne łożyska w przekładni są słabo smarowane, tym bardziej jeśli da się tam za gęsty olej. Nie wiem czy nie lepiej było by tam dać łożyska kryte. Możliwe, że wytrzymały by dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
11 godzin temu, MF675ursus napisał:

Jakby były pancerne, to nie miałbyś luzów...

Nie ma ludzi nieśmiertelnych i maszyn . Miałem rozsiewacz nowy uni i po 10 latach był w stanie agoni pękała rama łańcuch  mocowanie przekładni, a amazonkę kupiłem  bodajże 15 letnią za 5 tys  i mam ją 12. Wygląda już jak wygląda ale robotę robi i z pola nie trzeba zjeżdżać. Za siebie już zapłaciła wymieniłem tylko krzyżaki na wałku i te 2 sprzęgiełka plastikowe po 40 zł. Żadko spotyka się maszynę. Prawie 30 letnią żeby pracowała przy tak niewielkich nakładach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

hej prosze o kontakt na priv mam kilka pytań o rozsiewacz

Edytowano przez dzikiWschód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jondir989
      Orientuje się ktoś ile kosztuje rozsiewacz Amazone ZA-M 1001 profis z komputerem amatron 3? 
    • Przez Jzfffthedeere
      Witam! Posiadam rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M 1500. Mam problem z regulacją tarcz wysiewających, mianowicie trudno jest mi określić ich typ, a także znaleźć jakiekolwiek dane dot. regulacji znajdujących się na nich łopatek. Bylibyście w stanie pomóc? Z góry dzięki 
       
      Pozdrawiam!
    • Przez tworek05
      Mam problem z rozsiewaczem Amazone ZA-U 1501 rozsiewa za dużo na boki a za mało za tył traktora , talerze są białe, a łopatki o wymiarach 240na215 może wie ktoś dlaczego tak sieje?
    • Przez BELARUS820BX
      Witam wie ktoś jak ustawić siewnik amazone D4 typ 30 nie jest on mój tylko porzyczony i nwm jak ustawić to siewu owsa pomorze ktoś
    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj