Gość adrian

Kara z Arimr!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość adrian   
Gość adrian
witam, dostałem dziś decyzję o doplatach z których wynika że dostałem kare za podanie 2 szt opasow które przekroczyły 2 lata o 6 i 10 dni. Dranie szukają kasy. A jeszcze w 2017r napisali do 1 szt że został przekroczony wiek 24miesiace i nie biorą go pod uwagę w wyliczenie dopłat a w tym już kara. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przepisy dokładnie precyzują wiek , więc pretensje miej do siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

chyba od tego roku bo jeszcze 2017 dostałem tylko info że nie biorą tej sztuki do dopłat i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Nie , nie od tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

I mam, że nie dopatrzylem ale z drugiej strony od razu karac finansowo za 2 szt. Założyłem ten temat właśnie po to żeby ludzie nie popełnili mojego bledu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Równie dobrze można powiedzieć, że chciałeś wyłudzić dopłaty i zrobiłeś to celowo. Za pierwszym razem potraktowali cie ulgowo, za drugim kara 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, mk9422 napisał:

Równie dobrze można powiedzieć, że chciałeś wyłudzić dopłaty i zrobiłeś to celowo. Za pierwszym razem potraktowali cie ulgowo, za drugim kara 

Ciekawe czy nie za trzecim ??B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To nie kara, a brak nagrody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian napisał:

witam, dostałem dziś decyzję o doplatach z których wynika że dostałem kare za podanie 2 szt opasow które przekroczyły 2 lata o 6 i 10 dni. Dranie szukają kasy. A jeszcze w 2017r napisali do 1 szt że został przekroczony wiek 24miesiace i nie biorą go pod uwagę w wyliczenie dopłat a w tym już kara. Też tak macie?

Co "roku" przepisy się zmieniają. Składając wniosek sprawdzaj go 3razy a nawet więcej. W dopłatach "przepisy są po to żeby je łamać" nie działają. Twój błąd, ja tu winnych nie widzę oprócz Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Te 24 miesiące ma nie skończyć na dzień składania wniosku ? Wszystkie sztuki podajecie do dopłat czy 20szt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lem1991   
Gość lem1991
18 minut temu, Azor07 napisał:

Te 24 miesiące ma nie skończyć na dzień składania wniosku ? Wszystkie sztuki podajecie do dopłat czy 20szt ?

Na 15 maja . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

A można wiedzieć ile kary ci "wcisnęli"?  Czy po prostu zabrali do 2 sztuk kase?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez mariuszd93
      Witam obecnie większość państw świata zrezygnowała z najwyższej formy kary – kary śmierci. 30 zniosło ją w praktyce, a więc albo nie wydawało wyroków śmierci w ciągu ostatnich 10 lat i zamierza nadal trzymać się tego moratorium albo oficjalnie ogłosiło jego wprowadzenie. Na dzień dzisiejszy na świecie jest 130 krajów, które zniosły karę śmierci prawnie lub w praktyce. 68 nadal ją stosuje.
      Według statystyk najwięcej skazanych jest w Chinach, gdzie od 2009 r. najwyższą formę kary wykonuje się nie poprzez rozstrzelanie, a przez śmiercionośny zastrzyk.
      Na świecie jest praktykowanych łącznie siedem rodzajów kary śmierci: rozstrzelanie, powieszenie, ukamienowanie (niektóre kraje muzułmańskie), śmiercionośny zastrzyk (USA, Filipiny, Tajlandia), krzesło elektryczne (USA), ścięcie głowy i komora gazowa.
      Na przykład rozstrzelanie jest jedyną metodą wykonywania kary śmierci na Białorusi, która pozostaje w Europie wyspą, jeśli chodzi o dopuszczalność legalnego pozbawiania życia. Rozstrzelanie i powieszenie są również metodami wykonywania kary śmierci w KRLD.
      Powieszenie jest stosowane jako jedyny lub jeden z kilku dopuszczalnych przez prawo sposobów zadawania śmierci w wielu krajach, a między innymi w: Japonii, Iraku, Afganistanie, KRLD.
      Ścinanie głowy mieczem ma miejsce w jurysdykcjach poddanych szariatowi (islamskiemu prawu religijnemu). Było także wykonywane przez bojowników islamskich podczas amerykańskiej inwazji na Irak. Zgodnie ze stanem z 2005 r. Arabia Saudyjska, Jemen i Katar miały prawa zezwalające na ścinanie głowy, jednak wiarygodne doniesienia o jego stosowaniu istnieją tylko w przypadku Arabii .
       
      Niezależnie od sposobu czy uważacie że powinna być przywrócona w Polsce ?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj