Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
7 minut temu, radekz200 napisał:

@pedro2 ale teraz mam już ofertę poważna 2 cielaki 75% nrf 

F2E808C6-5B3A-4F3F-B419-A117842A20AC.jpeg

Ja bym wolał tego trzeciego😍te dwa to czerwone Hfy nawet mniejsze 800 brutto max

Edytowane przez Berthold
Opublikowano
27 minut temu, Ursus932 napisał:

To już każdy niech sobie sam odpowie po co mu byki 😃 i ile na tym zarabia

To według Ciebie z produkcji roślinnej też nic nie zostaje? Jak wyliczyłeś te 400 zł?

Sami piszecie że 400 nie mówię że nie zostaje przestań mi wciskać coś czego nie powiedziałem.

Opublikowano

A niech każdy sobie liczy opłacalność po swojemu. Zresztą ja nie zamierzam nikomu udowadniać czy mu się coś opłaca czy nie i tak samo mi nikt nie będzie wyliczać czy mi się to opłaca. Czas najwyższy zakończyć ten wątek bo na opłacalność ma wpływ tyle czynników że tak jak pisałem wcześniej nawet nasze rządy nie podejmują się wprowadzenia podatku dochodowego bo można tak policzyć że wyjdziesz zawsze pod kreską a nie nad.

Opublikowano (edytowane)
37 minut temu, radekz200 napisał:

@pedro2 ale teraz mam już ofertę poważna 2 cielaki 75% nrf 

F2E808C6-5B3A-4F3F-B419-A117842A20AC.jpeg

Parka czy jałoszki? Umaszczenie pasi, tylko teraz to ja mleka nie mam, przybył byczek i na dniach kolejne wycielenia... 60kg mają oba? 

Edytowane przez pedro2
Opublikowano (edytowane)
22 minuty temu, gadzet napisał:

Sami piszecie że 400 nie mówię że nie zostaje przestań mi wciskać coś czego nie powiedziałem.

Kolego to gdzie ja napisałem że 400? Czytaj moje odpowiedźi , podałem że zostanie więcej produkując u siebie  a ile to w każdym gospodarstwie będzie inaczej , żadnych kwot nie podałem bo każde gospodarstwo ma inne koszty i warunki 

Edytowane przez Gość
Opublikowano

Jo jo odchowam trochę i po tysiaku zawołam 😁 zobaczymy. Trafiła mi się okazja simy dwa po 50kg,  z tym że okropnie grzybicy dostały, ale to nie problem. No i za tysiaka, ale mleka bym musiał kupować zaraz... 

Opublikowano
34 minuty temu, Ursus932 napisał:

Kolego to gdzie ja napisałem że 400? Czytaj moje odpowiedźi , podałem że zostanie więcej produkując u siebie  a ile to w każdym gospodarstwie będzie inaczej , żadnych kwot nie podałem bo każde gospodarstwo ma inne koszty i warunki 

Ja też nigdzie nie napisałem że nic nie zostaje i też jestem zdania że każdy ma inne koszty i warunki więc nie wiem czemu się do mnie przyczepiłeś A to że ja koszt produkcji liczę po kosztach rynkowych substytutów potrzebnych do uzyskania produktu koncowego to chyba moja prywatna sprawa.

  • Like 1
Opublikowano
1 godzinę temu, gadzet napisał:

Czyli co Ci co produkują tylko zboża śpią na pieniądzach bo skoro koszt wyprodukowania to 400 a średnia cena rynkowa byle czego to 600 to ładnie zostaje w portfelu i po co te byki.

Chłopaki ile zostaje ze zboża to możecie sprawdzic +/- oglądając kanał na Yt słomka bodajże robił rozliczenie ile jest nakładu na hektar i ile zbierzesz bo w jednym roku zostanie 200 zł a w drugim 300 dołożysz i wszedzie tak jest czy mieso czy mleko czy sady warzywa itp 

Opublikowano
1 godzinę temu, tumiwisizm napisał:

Liczy się to, co się aktualnie skarmia. Dajesz swoje - podstawiasz swój koszt wyprodukowania. Dajesz kupione - podstawiasz koszt kupna(czyli tak na prawdę koszt produkcji + marża sprzedającego a że wyprodukowanie kosztowało z 40zł a marża 110... no to trudno, taki rynek :D )

Dochodzi do tego temat "wyceny magazynu". Możesz mieć 10 bel o wartości 40zł i 10 bel o wartości 150zł. Czyli razem 20 bel o wartości 1900zł, ale w żadnym wypadku nie można podstawić wtedy "średniej ceny" 95zł za belę, bo przy takim rozrzucie(40-150zł) wyjdzie że na wszystkich bykach nie zarobiłeś nic albo zarobiłeś "całe g" a to nie prawda! Tematy takie jak hodowla opasów powinno się rozliczać jako produkcję w toku, jak wyhodowałeś i sprzedałeś do stycznia 5 byków na swoich belach po 40zł za sztukę to koszt wyprodukowania jest niższy niż tych które hodujesz teraz. Niby proste i oczywiste ale realnie mało komu chce sie to liczyć. Innymi słowy - można sprzedać w roku 10 byków i na każdym zarobić trochę inaczej. Raz na wozie raz pod wozem.

Koszty produkcji to jak tabliczka mnożenia, nie ma że ktoś sobie wymyśli że u niego 2x2 to 7 i juz 

Dając swoje można liczyć koszt produkcji ale trzeba by dodać do kosztów nie uzuskany dochód z sprzedaży pasz tzn. różnicę kosztu produkcji i ceny rynkowej. Zpewnościa lepiej jest jak najwięcej przerobić plonów w gospodarstwie szczególnie nie dużym.

 

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)
12 godzin temu, Yoda napisał:

To skoro jest tak dobrze to po co ten cały cyrk dzisiaj na drogach?

mogli rozwijac sie z głowa i za swoje to by teraz nie szukali winnego, chcieli sie szybko dorobic, nabrali miliony kredytów a teraz po drogach jeżdzą i szukaja jelenia który im kredyty umoży ...  to jest Polska tutaj nie wolno inwestowac milionów w rolnictwo bo to samobójstwo ...

jak nieraz mówie ze dana maszyna kosztujaca 300 tys warta jest realnie 100 tys to sie ze mnie smieją, a teraz ci postepowi co sie ze mnie smieją po drogach jeżdzą bo nie dają rady ...

Edytowane przez ozzborn
Opublikowano
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Nie no dogadamy się 😛 mleko w proszku można kupić 🙂

Można, ale nie po to krowy trzymam... Jaki wtedy sens. A i przyrosty na krowim bez porównania

Opublikowano

W duuużej większości gospodarstw warunkiem uzyskania jakichkolwiek plonów jest hodowla czytaj "gówno" winszuje wszystkim, którzy myślą, że na  5 i 6 kl bez gówna coś urośnie... Zawsze można spróbować tego biznesu, 2-3 lata i do mopsu po konserwy 

  • Like 2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz2347
      Czy wie ktoś gdzie na necie można znaleźć arkusze z tej olimpiady z odpowiedziami????
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez KarolinaNowicka
      Centralne Targi Rolnicze 2017 + IV Forum Sektora Wołowiny
      Kto się wybiera??? 

      Podobno są dofinansowania do autokarów, ktoś coś wie?
      Pozdrawiam!
    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez ciszu
      Witam serdecznie,
       
      Zwracam się do Was z prośbą, ze względu na wysoką rozbieżność i dezinformacje co do śladu wodnego dla wyprodukowania kg mięsa wołowego. 
      Proszę Was o potwierdzenie  czy prawdą jest, aby wytworzyć kg wołowiny należy zużyć w całym procesie produkcyjnym aż 21 829 razem (szara, niebieska, zielona)?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v