Gość

Pomoc w wyborze siewnika.

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam potrzebuje pomocy przy wyborze siewnika.

- szerokość 3m.

- cena do 40.000 zł

- ciągnik case 5140 z dwoma parami wyjść hydraulicznych ( dodatkowo mogę przesterować z przedniego tuza ).

- najlepiej nabudowany na bronę wirową.

- na redlicach stopkowych bądź talerzowych ( w tym przypadku dobrze by miał kółka kopiujące ).

- pojemność zbiornika jest dla mnie bez różnicy.

- klasy ziemi od I do IVa, gleby średnie.

- wysiew nasion drobnych.

-ścieżki przedwschodowe.

- sterowanie siewnikiem z kabiny operatora.

Szukam już od jakiegoś czasu typu siewnika który by mi podpasował i puki co znalazłem  amazone AD303 z KE 303  z kwotą sie mieszczę. Proszę Was o opinie o tym siewniku, na co zwrócić uwagę. Podsuńcie swoje pomysły, jestem otwarty na propozycje, nowe siewniki polskich marek na razie zostawmy w spokoju. 

Czekam na pomysły. Pozdrawiam

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

raczej na glebie 1 i 2 klasie zapomnij żeby 110km dało rade z wirnikiem. U nas na 1,2 to 150km i czasami jak gdzieś bardziej zbita ziemia lub glina to dostaje ostro po tyłku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5410

Dobra ziemia nie znaczy ciężka w uprawie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Spokojnie da radę no chyba że bedziesz rył na 25 cm to wtedy może i 200 KM zabraknąc

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spokojnie powinien dać radę, pola bez większych wzniesień. I jak kolega pisze nie mam glin. Może podsuniecie choć jakąś markę lub opinie o tej amazonce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Mam AD 302 plus KE303 serie 200  chyba jedna z nanmocniejszych bo są jeszcze 250 /175.125 moja stara ale od rolnika z francji u niego obsiała 1500 ha u mnie już 200 bez żadnej awarji i zero luzów lub przecieków Dałem 4000 EUR plus koszta zakupu i transportu1200 EUR Szukaj z wałem gumowym Choć packer u mnie się nie oblepia i nie pcha ziemi nawet na piachu fi 500 a jedzie ma nim siewnik ze zbożem 600kg Miałem poprzednio na hydropaku i już nigdy nie wiecej tylko nabydowany. Siewnik nabudowany odioąc i zapiąć szybciej niż z hydropakiem

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykly    0
Dnia 25.01.2019 o 20:47, AleksanderX napisał:

Mam AD 302 plus KE303 serie 200  chyba jedna z nanmocniejszych bo są jeszcze 250 /175.125 moja stara ale od rolnika z francji u niego obsiała 1500 ha u mnie już 200 bez żadnej awarji i zero luzów lub przecieków Dałem 4000 EUR plus koszta zakupu i transportu1200 EUR Szukaj z wałem gumowym Choć packer u mnie się nie oblepia i nie pcha ziemi nawet na piachu fi 500 a jedzie ma nim siewnik ze zbożem 600kg Miałem poprzednio na hydropaku i już nigdy nie wiecej tylko nabydowany. Siewnik nabudowany odioąc i zapiąć szybciej niż z hydropakiem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykly    0

I co dwa razy wjechać i będzie taniej ? Czy chodziło ci o zapięcie agregatu bo nie zrozumiałem ? Też myślę o zakupie zestawu  ale jak czytam na tym forum wynurzenia wszystkich to jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marek46ha
      Witam,
      Którą owijarkę samozaładowczą polecacie z własnej praktyki na większy areał UZ.
      Z tych bardziej solidnych to zastanawiam się nad mchale 991 High speed, mchale 991BE, kuhn rw 1400, lely attis pt 160, coś z Elho ewentualnie jeszcze coś innego?
      Niektórzy zwracają uwagę na to żeby owijarka zbierała bele czołowo idąc zaraz za prasą. Rozumiem ten argument, ale jeżeli ma sie dosc krótkie działki i zazwyczaj wchodzi sie z owijarką po ok. pól godziny to chyba standardowe podnoszenie beli też bedzie solidne i się sprawdzi?
      Bardzo podoba mi sie patent stawiania beli pionowo po owinięciu.
      Generalnie najbardziej podchodzi mi mchale. Z tym że cena bardzo wysoka i gdzieś tam słyszałem że mchale ma jakieś swoje słabe punkty. Tylko że ta osoba nie potrafiła sprecyzowac o co chodziło. Sporo moich znajomych ma elho ( bodajże silomatic 1010) wprawdzie je zachwalają, są tańsze ale nie wiem czy lepsze.
      Uważacie że warto brac owijarkę w topowym wyposażeniu?
    • Przez rafalt1717
      Witam, może zacznę jakie prace miałby wykonywać ciągnik. Jak wiadomo podstawowe prace np. orka, 2 lub 3 skiby, a głównie to prace związane z uprawą porzeczek czyli pryskanie, bronowanie, kosiarka i praca z kombajnem starszego typu. Ciągnik ma być długowieczny tzn. już raczej nie będzie wymieniony. Ma być to żywotny traktor jakiego każdy by sobie życzył. Rocznie będzie robił 200mth. Budżet to około 25000zł. Teraz propozycje nad którymi się zastanawiam:
      - Perkins 3 cylindrowy z MF 135, silnik sprowadzony ze skandynawii, całkowicie wyremontowany, przed remontem 3000-8000mth, nowa kabina z nałożonymi błotnikami, nowa maska, ogólnie wszystko nowe oprócz silnika, który jest jeszcze pomalowany
      - MF235/255, w takiej cenie są w różnym stanie wizualnym, czasami bez szyb lub innych chociaż nie wygląd jest najważniejszy, przebiegi też są różne bo w granicach 4000mth
      -Ursus 2812/3512, polski wytwór na który zwracam uwagę chociaż nie wiem czy warto, są droższe i mają przebiegi po 2000-3000 lub wzwyż, słyszałem, że przy ursusie po 5000-6000mth trzeba brać się za remont, a fergusony znoszą nawet 13000mth.
      Czekam na wasze opinie. Osobiście trzymam się pierwszej wersji, ale chcę poznać wasze zdanie. Uzasadniajcie swoje wypowiedzi tylko nie na zasadzie, bo ja takiego mam i jest dobrze. To w niczym nie pomaga. Pozdrawiam
    • Przez wojtek161
      mam pytanie do jakiego ciągnika założyć tura do 330 czy 360 to są moje 2 ciągniki w gospodarstwie chodzi mi o sterowanie linką ? odp
       
      + i -
       
      czy pompa oryginalna da rade i tp
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam serdecznie
      Planuje zakup pługa używanego. Obecnie mam 3 skibowego Nimeyera 3x40 ale brak mi już do niego cierpliwości... boszka do rąk i ciąć Zainteresował mnie model VD z kvernelanda na "śrubowych" odkładniach. Z tego co wyczytałem bardzo ładnie orze, regulowana szerokość orki, konstrukcja mocna a zarazem niska waga, no i niskie zapotrzebowanie na moc podobno 4 skiby 90KM daje radę. Mam Renault Ares 550 95KM + turbo tego nimeyera wcale nie czuje spokojnie poradziłby sobie z 4 skibą z przodu komplet obciążników nic nie buja itp. i teraz mam pytanie lepiej kupić 3 skibowy czy 4 skibowy. Jeśli 4 to raczej vd85 a jak 3 to vd100 ziemie mam mozaikowate trochę górek, glina, lżejsza ziemia, trochę "złota" ogólnie 3 i 4a klasa. Doradźcie mi bo sam już nie wiem 3 czy 4 czy sobie ares poradzi ???
       
       
      Pozdrawiam
    • Przez piotrp213
      witam wlasnie sprzedalem dotychczasowy kombajn mialem new kolanda 1545 i chce kupic nowszy
      zastanawiam sie nad claasem dominatorem 98 sl lub 88sl john deerem 1177s2 w hydro lub new holandem tc54 chedery nie wieksze niz 4,5 metra zastanawiam sie co wybrac roczniki clasa i john deera 91 a new holand mlodszy ceny porownywalne do 110000 ogladalem juz kombajny i nie wiem co wybrac ktory bedzie lepszy mial wieksza wydajnosc jak ze spalaniem i awaryjnoscia
      prosze o pompc i wasze sugestie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj