GAbroo

Pronar 1221A II

Polecane posty

GAbroo    0

Witam. Prosiłbym o opinnie użytkowników co do tego traktoru, nie interesują mnie teksty typu "znajomy ma i...." proszę o rzetelne opinnie urzytkowników ich awaryjność (czy coś sie poprawiło od I seri) i co sądziecie o tym ciągniku do pługu kverenladt 4 obracalny na największych skibach (ziemia od 2 do 6) będzie też chodził w agregacie 4.20m, talerzóka, rozrzutnik (ok 9t) na około 40 ha. z góry dzięki B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja kuypilem w grudniu 1221A i tak

trzeba odrazu hamulce wyregolowac zeby sie tarcze nie spalily jak u mnie to sie stalo .

na placu sprawdz wszystko czy dziala wskazniki swiatla .

z plugiem nie bedzie zadnego oproblemu bo ja mam gassnera tez duzego

i agregat unia kombi 5,6m

no i polzawieszana talerzowke brix 3m

acha i konkretnie pompie hydrauliki daj w dupe na poczatku bo najprawdopodobniej jest zalozona zwykla i przy ciezkim plugu wysiadzie

tak jak u mnie po 3 ha ale zalozyli wzmocniona i teraz juz jest wszystko ok

z ta pompa to nie tylko u mnie bylo prawie kazdy w mojej okolicy mial wymieniona

te 1221A II tez

ale ogolnie to te ciagniki sa ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomio1983    0

witam. uzytkuje pronara 1221 II A półtora roku. Awarie jakie wystąpiły to awaria krzyżaka w przednim moście, wysiadła pompka od wspomagania sprzegła. z hydrauliką narazie nie ma problemu(rozdzielacz bosha z ehr) poza tym że tylnie lagi były za mocno dopasowane i trzeba było przestawic na otworach bo przy podnoszeniu maszyn które mają szeroki rozstaw zaczepiania, lagi sie blokowały i maszyna nie była uniesiona całkiem do góry, stanowiło to problem zwłaszcsa przy pługu obrotowym. silnik ciagnie i to jest jeden z nielicznych plusów ciagnika. mankamentem jest też to że przy talerzowaniu sciernisk chlodnica predko łapie kurz i zabrodzenia od dolu bo nie jest zabudowana a zeby ja dokładnie wydmuchać to trzeba sie troche nakręcić bo trzeba wymontować chłodnice od interkulera i klimy. przy maszynach które wymieniłeś spokojnie sobie poradzi bo moc ma, tylko te wykonanie ale coś za coś ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajar    1

Witam mam pronara 1221AII od roku 140 mh oprócz wyżej wymienionych wad to umie zaczął cieknąć olej z wałka przedniego napędu przy skrzyni biegów,i znowu czeka mnie wycieczka do serwisu.Mam pytanie cz lepiej by było gdybym wyrzucił interkuler i wstawił chłodnice oleju czy wymienił pompę oleju na mocniejszą i zalał gęstszym olejem bo olej się grzeje i kiepsko podnosi?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deutz130    13

Witam chciałbym się dowiedzieć jakie jest spalanie w pracach typu orka, transport pronara 1221AII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek82    1

A jakie jest rozwiązanie wom'u . Czy takie samo jak w I serii.

Edytowano przez pronarek82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ciachoxtx
      Witam , tata orał pole i chcąc wyjechać z bruzdy traktor nagle zablokował tzn. może ruszyć ciut do przodu ciut do tyłu i blokuje takie aby centymetry 10 % obrotu koła skrzynia biegi wchodzą bez zarzutu co może być przyczyną ?
    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj