Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
4 minuty temu, Zbyszek3939 napisał:

bynajmniej

Nie to słowo chciałeś napisać. Zapewniam Cię . 🧐

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
Dnia 1.08.2019 o 23:07, Zbyszek3939 napisał:

przy   15   wilgotności niech sobie z tych 8 tonach  przynajmniej  0,5 tony z hektara odejmie 

hahaha o tak? 15% znaczy że zawiera 15% wody, 8t x 1% = 80kg wody za każdy procent. to według ciebie jak by zbił pszenicę na 9% to by spadło z 8t na 5t? lollll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Może, aczkolwiek, poniekąd cena utrzymuje się na chu..wym poziomie .

Edytowano przez mano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Sprzedane dwa kursy do Zimna cena 650 brutto a drugi po potrąceniu za wilgotność to 630. Powiem szczerze chyba w czerwcu pisałem, że ceny na zamojszczyźnie będą z 5tką z przodu a tu zaskoczenie. Pomyliłem się ale takie pomyłki to każdemu życzę.  
Teraz tylko trzeba czekać na zimę i wzrost cen, żmijkę przestawić i z szuflą się przeprosić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

szufla,worki ,waga i po 700 zl sprzedaje..........w lokalnym skupie 600 + vat.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965
10 godzin temu, suffeks napisał:

hahaha o tak? 15% znaczy że zawiera 15% wody, 8t x 1% = 80kg wody za każdy procent. to według ciebie jak by zbił pszenicę na 9% to by spadło z 8t na 5t? lollll

nie zrozumiałeś  mnie mi chodzi o to że pszenica im wilgotniejsza to tym lżejsza nasyp na przyczepę   pszenice o wilgotności 12   a nasyp na przyczepę o 15  procent wilgotności  tyle samo i  zważ   i    tej o wilgotności 12  procent będzie  na przyczepie wagowo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

Pszenica paszowa 600zł, pszenica zwyczajna 630zł, pszenica konsumpcyjna 650zł. Ceny netto, BBI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
3 godziny temu, Zbyszek3939 napisał:

nie zrozumiałeś  mnie mi chodzi o to że pszenica im wilgotniejsza to tym lżejsza nasyp na przyczepę   pszenice o wilgotności 12   a nasyp na przyczepę o 15  procent wilgotności  tyle samo i  zważ   i    tej o wilgotności 12  procent będzie  na przyczepie wagowo więcej

Serio? Całe życie byłem przekonany, że jest dokładnie odwrotnie. 
Aż sprawdziłem na necie i faktycznie według badań gęstość spada wraz ze wzrostem wilgotności. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

Bo mokrzejsza jest bardziej napeczniała i na hektolitr wchodzi mniej ziaren

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek393    20

Woj. Malopolskie z 8 ha w polu stoi mi 3ha. Wiem ze to przy Waszych areałach to nic ale caly mój zarobek czeka na pogode a tej nie widac. Wszysto w magazyn i czekamy na lepsze ceny. Pszenica daje prawie 6t/ha. Owies pozal sie boze- gestosc okolo 35, pszenicy 77-79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w Małopolsce kolego leje! albo oberwania chmury ale cały tydzień wali deszczem że w pola nie da się wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To ja chętnie przygarne ten deszcz. Bo już na polach pusto. Została fasola, kukurydza i buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

zeby to lalo to bym jeszcze przebolal -parenascie cm ziemia spokojnie przyjmie ale u mnie -kra- to popaprze chwile i tyle dobrego a robota stoi, w piatek wieczorem konczyli rzepak i mlocili owies i znowu przerwa, ja mialem dzisaj kosic a od rana ze dwie chmury, pare minut deszczu a ziemia lekko wilgotna.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

ampol merol stańkowo war.-maz. konsumpcja 680 . Miałem zasianego Juliusa wiernie plonuje 7,3t/ha.  Jednokrotne talerzowanie po rzepaku i siew agregatem talerzowym z siewnikiem talerzowym .Nie widzę spadku plonowania po uproszczeniu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

 Juliusa pszenica jak z ochroną jest duże wymagania ma coś więcej można napisać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Wygląda słabo kiedy rośnie(nie ma wyglądu zdrowej rośliny) choroby trzeba trzymać na smyczy u mnie były cztery zabiegi ochrony. To jedyna wada tej odmiany. Skracanie 0,4 l modusa i dał rade. Nawożenie  N-180kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

u mnie julius siany z kwalifikatu pierwszy i ostatni raz, strasznie podatny na choroby. Gdzie patras i ozon zdrowiutkie , julius już coś łapał.

co do cen ,śląskie lokalne skupy pszenżyto 500, pszenica 600zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Już wcześniej pisałem Julius to porażka nie odmiana, Musi mieć laboratoryjne warunki aby oddać plon  na poziomie normalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7
8 godzin temu, artur125 napisał:

u mnie julius siany z kwalifikatu pierwszy i ostatni raz, strasznie podatny na choroby. Gdzie patras i ozon zdrowiutkie , julius już coś łapał.

co do cen ,śląskie lokalne skupy pszenżyto 500, pszenica 600zł brutto

A jak plonowały bo szukam odmiany na nowy sezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj