donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tumiwisizm    442
Rolnik7343 napisał:

2 godziny temu, debrzyna napisał: Do tego wieszaki na wiaderka ze smoczkiem i jest super Wieszasz i pija i to w pozycji naturalnej a to podobno jest ważne  eee naturalna nie naturalna ... wiadro w koryto i tak samo pije "naturalnie"

Tez do tej pory tak robiłem ale zacząłem poic ze smoczkiem i widzę że cieleta są zdrowsze i zywsze, ostatnie 3 sztuki nie mają w ogóle biegunkę bo pijąc w ten sposób powstaje rynienka przelykowa i mleko leci od razu do trawienia zamiast fermentowac i kisic się w zwaczu. Trzymam po 2 szt w kojcu i po prostu wieszam wiaderka, nie trzeba nic trzymać i czekać

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2032

Gdyby ktoś z was był zainteresowany to poszukam tych wiaderek ,wieszaki tez pewno znajdę do niektórych trza by smoczki nowe dokupić Oddam za koszt wysyłki Około 10 szt pewno gdzieś sie poniewiera One uratowały mi życie 😊   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

Rolnik7373 Ty gdzieś z okolic WPZ jesteś jak dobrze pamiętam, chcesz smy?

Która część wpz jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7362
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

@pedro2 To m,ało słyszałeś i chyba nie wiesz jak ważna jest siara. Gdy mi cielak nie chce pić wkładam rurę i leję 3-4 litry. Prosty patent na "sondę" cienką rurę powietrzna od dojarki wkładam w grubą a w nią lejek i gotowe. 

Sonda jak najbardziej, ale nie wlewać do pyska tak jak kolega opisał. Chyba się zgodzisz? 

@Bercik92 kto Ci tyle proponował za te byki? Dzisiaj chłopak z Mściwuj byl u mnie zadatkował jałówkę i też mówił, że dają mu po 7 zł brutto byki +-750kg więc nie jesteś sam

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1315
44 minuty temu, soltys48 napisał:

Która część wpz jesteś?

już sprzedane:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2210
22 minuty temu, pedro2 napisał:

Sonda jak najbardziej, ale nie wlewać do pyska tak jak kolega opisał. Chyba się zgodzisz? 

@Bercik92 kto Ci tyle proponował za te byki? Dzisiaj chłopak z Mściwuj byl u mnie zadatkował jałówkę i też mówił, że dają mu po 7 zł brutto byki +-750kg więc nie jesteś sam

Z Miastkowa (nie pamiętam nazwy firmy)

Edytowano przez Bercik92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
3 godziny temu, pedro2 napisał:

Cielak powinien pić że smoczka przez jakiś czas, kształtuje się wtedy rzuchwa, mięśnie itd. u mnie 2-3tyg smok, potem łeb w  wiadro, po palcu raz drugi i pije sam. A jak raz nie wypije to nie zdechnie, za to szybciej zalapie przy kolejnym pojeniu. 

Siarę wlewać jeszcze takiej metody nie słyszałem... Proszenie się o problemy bo nie trudno zalać, do zapalenia płuc niedaleka droga

tyle lat sie tak poi i nigdy nic żadnemu cielakowi sie nie stało ;) znajomy kiedyś "utopił" cielaka ale to sie w wnerwił bo nie chciał pić i mu na siłę wlał

3 godziny temu, gregor1284 napisał:

Rolnik7373 Ty gdzieś z okolic WPZ jesteś jak dobrze pamiętam, chcesz smy?

ja CZN ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
1 godzinę temu, ab23 napisał:

już sprzedane:ph34r:

Dobry towar był ?

 

Ile szacujecie?

20190314_130733.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja  już dostawiam na Cielaki dwa kolejce luzem w sumie dojdzie mi z 15 sztuk da mi to wydłużenie okrese na manewrację cenowe do 2 mc :D  a to już bardzo dużo  nie jak teraz że się coś ocieli i trzeba sprzedać byka bo nie ma miejsca . Siara jest bardzo ważna ale nie wyobrażam sobie sondować cielę posiadam i z drwa razy to robiłem i nigdy wiecej wystarczy podać magnez i żelazo a odruch ssania sam jest od bardzo dawana nie nie mam z tym problemu cielaki praktycznie po 15 minutach są gotowe wychlać z 2-3 litry siary na raz  chyba że ktoś stosuje metodę SANO siary na raz nawet od 4już do 5 litró podają a wtedy faktycznie trzeba na chama lać 

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzek89    112
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Dobry towar był ?

 

Ile szacujecie?

20190314_130733.jpeg

Na zdjęciu wydaje się być bardzo długi. 950- 1000kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862

Biernacki po raz kolejny leci sobie z wypłatami

 

 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam limousine 800kg i handlarz był u sąsiada i zawołałem go i dawał 7,80 nie sprzedałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogii    29

Dzisiaj przez grupę sąsiad sprzedawał do OSI byki po 12,75 O. Krowa 11,50 O. Cena na byki niższa 20 gr niż tydzień temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1315

sołtys to był blef  , dziwny dzien dzwonią za bykami  Podyma 7,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filin    5

W wtorek sprzedane 2 hf laczna waga 1490 cena 7.60 sasiad sprzedal mieszanca 730 kilo po 8.00 i jalowke tez mieszanca waga 700 kilo po7.70 zl

Edytowano przez Filin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
3 minuty temu, ab23 napisał:

ja

czy słaby?łyknąłem jak młody pelikan

3 minuty temu, juzek89 napisał:

To ile na twoje oko ma ?

Nie wiem ciężko mi określić a łapać mi się go nie uśmiecha.Ojciec żyć nie daje żeby je sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj