donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
5 godzin temu, ozzborn napisał:

najwiecej zostaje jarkowi 🤣 tylko jakos dziwnym trafem nigdy nie przedstawił profesjonalnych wyliczen opłacalnosci ... a ma sie niby za profesjonaliste .... 

Taki profesjonalista co pieprzy że mamkę utrzyma za 125 zł miesiecznie :D Nie przedstawi wyliczeń opłacalności bo mu ojciec nie pokazał faktur - pozostaje chwalenie się wozem paszowym tatusia w internecie i opowiadanie bajek o pałacach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweł98    11

byki się opłacają i tyle w temacie 

Edytowano przez paweł98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko1970    21
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Za lm 100% 700kg netto mówił, że 9zl netto. "Ale u was w okolicy takiego bydła nie ma" podejrzewam, że gdyby mu takiego pokazać to i tak by wystękał 8.5 max 😋 czekamy, na razie ciśnienia nie ma

A jak u nich z płatnością nie ma problemów? Na ich  wadze to samo było? Mógłbyś podać nr?

znam temat jego gatki ;)..patrze na to co płaci za podobny towar jak ja mam albo zapraszam na wycenę - z ceną się nie wyrywa i tyle 

dzwoń na firmę podaj lokalizację to dadzą namiar... bo nie wiem czy  ci sami pracownicy   będą kupować u Ciebie 

z wypłatą kasy nigdy nie było problemów a handluje z nimi parę lat ...14 dni max 

mieli wagę na klapie, ale warzone było jeszcze raz na bazie skupu na wadze stacjonarnej (elektronicznej ) i  pasowało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4444
1 godzinę temu, paweł98 napisał:

byki się opłacają i tyle w temacie 

Tak samo jak się opłacają mogą się nie opłacać......

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
2 godziny temu, paweł98 napisał:

byki się opłacają i tyle w temacie 

Konkret odpowiedź i to mi się podoba .Mimo ,że nie mam byków na tą chwilę ,lecz mam zapas kiszonki,sianokiszonki i siana na dwa lata  dla ładnego stadka 😊


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
2 godziny temu, paweł98 napisał:

byki się opłacają i tyle w temacie 

To jaki zysk Ci przynoszą, żeś taki wyrywny? 

Edytowano przez donweter1989
Uzupełnienie danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, paweł98 napisał:

byki się opłacają i tyle w temacie 

Tak samo jak świnie tyle że nie każdemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
7 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Kolego jakby nie zostawało to bym nie opasal bydła tak jak wiekszasc na tym forum:) Zreszto po co trzymasz Ty byki jak nic z nich nie zostaje??? Znamy juz twoja teorie ciekawe kiedy Ci sie ferie skoncza:) Wiec do usłyszenia pewnie w wakacje:) 

ferie ? w czasach gdy ja miałem ferie to ty na ksiedza wołałeś zorro 🤣

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Żeby kolejny sposób super żywienia wymyślił dla bydła;) Pewnie symulator już się znudził albo jak zawsze już się nie opłaca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Partyzant85 napisał: 5 godzin temu, ozzborn napisał: najwiecej zostaje jarkowi 🤣 tylko jakos dziwnym trafem nigdy nie przedstawił profesjonalnych wyliczen opłacalnosci ... a ma sie niby za profesjonaliste ....  Taki profesjonalista co pieprzy że mamkę utrzyma za 125 zł miesiecznie  Nie przedstawi wyliczeń opłacalności bo mu ojciec nie pokazał faktur - pozostaje chwalenie się wozem paszowym tatusia w internecie i opowiadanie bajek o pałacach  Ty pasujesz idealnie do Ozzborna;) I do jakiej szkoły mam iść bo żona się moja pyta bo podobniesz ferie miały mi się skończyć;) hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ty sie najpierw cytowac naucz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

pasać to mozna gesi .... czytanie ze zrozumieniem już ogarnąłeś ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

w Wielkopolsce ludzie nagminnie przestawili się bądź  przestawiają z trzody na opasy, tylko powiedzcie mi ile tak naprawde zostaje ze sztuki jeśli kupuje się 3 tygodniowe ciele za 1200 zł, i całe żarcie idzie przez koryto bo mało kto ma  łąke czy pastwisko żeby bydło wypasać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

co do zysków to niech jarek sie wypowie...

ja tylko powiem ze w przypadku opasów to nie ma innej opcji jak żarcie z koryta bo trzymanie opasów na łace to nieporozumienie, na łace to tylko mamki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
7 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Nie zawsze trzeba mieć cielaka z zakupu;)

Panowie ale swój Cielak to zysk z krowy, pomimo że swój nie jest on za darmo. Mleczarze mogą sprzedać albo opasac ciele, jakby sprzedali       ( przykładowo za tysiąc) maja 1000 w kieszeni, jak cielaka zostawią do opasu to tak jakby ten 1000 wydali na niego . Jak ktoś ma krowy mamki niewątpliwie ma zysk z posiadania  swojego cielaka ale musi utrzymać i wykarmic krowę przez cały rok...  Co innego pastwiska i swoje odsadki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

więc chętnie bym poznał opinie tych którzy sie tym profesjonalnie zajmują cielak 1200 weterynarz, mleko z worka, sianko, granulki, potem kicha z kuku wysłodki i coś treściwego i tak przez dwa lata... i pewnie zostaje niewiele i jest tak jak ze wszystkim ....zarabia się na ilości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Ty się lepiej wypowiesz na ten temat bo podobniesz twoim zdaniem ja dokładam;) Ty masz super wyliczenia i żywienie hahaha... A najlepiej powiedz od razu że się nie opłaca hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
16 minut temu, thefarmer napisał:

w Wielkopolsce ludzie nagminnie przestawili się bądź  przestawiają z trzody na opasy, tylko powiedzcie mi ile tak naprawde zostaje ze sztuki jeśli kupuje się 3 tygodniowe ciele za 1200 zł, i całe żarcie idzie przez koryto bo mało kto ma  łąke czy pastwisko żeby bydło wypasać ?

I co z tego. Jak się za dużo ludzie dorobia to wymyśla Bse albo niebieskie języki.czy wołowina rakotworcza.co było jak zafalszowali Konina.na wszystko mają sposób.na drób na trzode.wszystko po to by cenę zbic

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
3 minuty temu, thefarmer napisał:

więc chętnie bym poznał opinie tych którzy sie tym profesjonalnie zajmują cielak 1200 weterynarz, mleko z worka, sianko, granulki, potem kicha z kuku wysłodki i coś treściwego i tak przez dwa lata... i pewnie zostaje niewiele i jest tak jak ze wszystkim ....zarabia się na ilości....

Myślę że przy prowadzeniu racjonalnej hodowli o średniej skali powinno zostać 1000 plus... Ile plus to zalezy...  Więc tak tylko skala hodowli pozwala na godziwy zarobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj