donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
donweter1989    2932

Przesada to jest, że bez badania na hak i jako dobra pełnoprawna wołowina, a chłopu czapkę drobnych z wielkich żalem i łaską. Ale jak znam życie dziennikarze za co innego się wezmą, a my jak zwykle po d*pie dostaniemy. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekzetor    19
10 godzin temu, zkordalski napisał:

Z leżakami i tak był problem i będzie nadal nie ma co ztym zrobić gdzie to sprzedac by chodź trochę kosztu cofnąć a tu teraz zaś afera idz Pan w h*j . U nas ceny za takie to  klasa (zdycha) 1zł1kg klasa (zyje coś pękło przy porodzie ) 1.5zł za 1kg klasa (żyje  porażenie po porodowe nie wstaje spaśnięta sztuka ma sie dobrze) 1.8zł 1kg  i nic wiecej nigdy nie było jak sie udało 1000zł to max ale zawsze z tym jest problem .

Zawsze  można     zabić  w domu  w legalny  sposób 

10 godzin temu, soltys48 napisał:

macie problem teraz, takie sprawy to po cichu, NIe twierdzę ,ze takie mięso powinno trafiać  do spożycia przez ludzi ale czy nie mogłoby chociaż w karmę dla psów  iść??

Każdemu kto trzyma nie raz trafiłą sie taka szt.I odpowiedzcie sobie sami czy nie boli oddać taką sztukę do "stokłosy"na spalenie?

Czemu  do  stokłosy  ???.  U nas  zbiera  Hetman  padlinę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niemieckie lobby.Niemcy złożyli propozycję na utylizację świń ze stref to i przy okazji bydło by zutylizowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
12 godzin temu, soltys48 napisał:

Ja ja

Nawet tragicznie nie było

Sprzedałem

kiedyś je kupiłem:D

A to czemu w kondycji pastwiskowej? Zastanawiam się,za bezcen je kupiłeś i nie przylozyles się do ich końcowego tuczenia, czy po prostu taki gen słaby się trafił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2019‎-‎01‎-‎16 o 17:11, pedro2 napisał:

donweter1989  a co Ty myślisz ze na "normalnej "ubojni kazda sztuka jest badana .Może jesdna na 500 albo 1000.Znam temat  doskonale kiedyś w tym siedziałem

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4444

Na porządnej ubojni badana jest każda.Ubuj rozpoczynają od wejscia lekarzy i kończą gdy lekarze kończą.Wiadomo było wtedy na którą chłodnię idzie bydło,czy na izolatkę,czy na wypad ,,za burtę''Tyle że to tak zza granicą.Nie wierze że w Polsce tak rzadko badają.Może i się mylę,bo w sumie na jednym przykładzie nie ma co zbytnio się sugerowac.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726

@pedro2   Dalej szukasz małych jałóweczki to mam dla Ciebie dzisiaj się urodziła jeerseyka pewnie całe 25 kg cena do uzgodnienia  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

U mnie kolega miał SM krowy i brałem czasem od niego byczki ale sprzedał kretyn i nakupił własnie jerseya i teraz dzwoni zebym byczki zabierał bo handlarze daja mu po 200zł hahah...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Baks00 napisał:

Na porządnej ubojni badana jest każda.Ubuj rozpoczynają od wejscia lekarzy i kończą gdy lekarze kończą.Wiadomo było wtedy na którą chłodnię idzie bydło,czy na izolatkę,czy na wypad ,,za burtę''Tyle że to tak zza granicą.Nie wierze że w Polsce tak rzadko badają.Może i się mylę,bo w sumie na jednym przykładzie nie ma co zbytnio się sugerowac.......

To jest tak zmontowane żeby wyglądało jak ma wyglądać a nie jak jest

W wiosce jak kręcili Ojca Mateusza to policja w odcinku z posterunku jechała na sygnale a tak naprawdę z pod mojej pryzmy z gnojem😆

znajomy do Sokołowa zdał 20 byków.kolczyki dał w reklamówce dla kierowcy.To potem zapierdałał do Tarnowa kolczykować bo wet na zakładzie wszystko do utylizacji przeznaczył

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

@pedro2   Dalej szukasz małych jałóweczki to mam dla Ciebie dzisiaj się urodziła jeerseyka pewnie całe 25 kg cena do uzgodnienia  

Za 50zl wezmę, trochę odchować i w kiełbasy pójdzie 😎


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4444

Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym,miał na tygodniu krowę leżaka.Handlarz co był powiedział że nie wezmie ,bo jest afera,pozatym woli nie ryzkować.No i  co dalej z taka krową?No ale chyba i krowa się wystraszyła bo po 2 tygodniach wstała......

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

To przez tą aferę wszystko, nawet krowa się wystraszyła.. w mojej okolicy są handlarze i ubojnie co leżaki biorą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19783
4 godziny temu, Tomekzetor napisał:

 

Czemu  do  stokłosy  ???.  U nas  zbiera  Hetman  padlinę 

Stokłosa to tylko przykład 

2 godziny temu, wiko napisał:

A to czemu w kondycji pastwiskowej? Zastanawiam się,za bezcen je kupiłeś i nie przylozyles się do ich końcowego tuczenia, czy po prostu taki gen słaby się trafił?

To były sztuki w 29 miesiącu, wariat co nigdy dachu nie widziały 

Zdrowie ważniejsze 

Z ceny jestem bardzo zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wogóle handlarz nie ma prawa brać leżaka.i nas ubojnia przyjeżdza na miejsce.strzela w łeb i takie przewozi dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128
41 minut temu, bobienko napisał:

o jest tak zmontowane żeby wyglądało jak ma wyglądać a nie jak jest

W wiosce jak kręcili Ojca Mateusza to policja w odcinku z posterunku jechała na sygnale a tak naprawdę z pod mojej pryzmy z gnojem😆

znajomy do Sokołowa zdał 20 byków.kolczyki dał w reklamówce dla kierowcy.To potem zapierdałał do Tarnowa kolczykować bo wet na zakładzie wszystko do utylizacji przeznaczył

Dokładnie, czuć w tym materiale jakiś przekręt i ustawkę, na początku kręcone niby z ukrytej kamery i w wielkiej konspiracji a na koniec efektowne ujęcia z dronów itp. Niemiecka propaganda i tyle a cel jest jasny i dla nas niestety niemiły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

A propo uzdrowienia leżaka krowy przyjechał do mnie handlarz po byki załadowaliśmy i w tym czasie przyjechał też jego kierowca drugim autkiem mniejszym na którym miał krowe od kogoś którą wciągneli na samochód bo leżała kilka dni i u mnie chcięli ją przeciągnąć na ten duży samochód aż tu po szarpaninie nagle krowa wstała i sama powoli przeszła także czasem sie nie śpieszta ze sprzedażą takich krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zależy co jej jest bo jak coś pęknięte to już raczej nie wstanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7244

Przecież jest jak wół napisane, że zatrudnił się w ubojni żeby pokazać jak to się za drzwiami odbywa. Jak ktoś chce to da radę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
2 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

U mnie kolega miał SM krowy i brałem czasem od niego byczki ale sprzedał kretyn i nakupił własnie jerseya i teraz dzwoni zebym byczki zabierał bo handlarze daja mu po 200zł hahah...

jak widze jerseya to sie zastanawiam czy ktos kiedys w przeszłosci nie skrzyżował bydła z sarną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Ktoś sprzedawał ostatnio byki hf x sm waga między 700 a 850 ile wołać ? Moja ostatnia partia

IMG_20190113_095024_BURST1.jpg

IMG_20190113_095024_BURST1.jpg

Edytowano przez ZUCH1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Rozrzut wagowy masz spory. Taka krowa w dobrej kondycji od 5 do 6 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj