andzin

sianokiszonka

Polecane posty

wiesaw    3

A trawa była taka sama jak wcześniej? A zbijana tak samo jak sianko czy może mocniej?


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

@Henius91 a właśnie ma, gdy siano nie jest do końca wysuszone tak jak być powinno to prasujemy na mniejszym zgniocie i się nie psuje, a gdy było by bardziej dobite zgniło by na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Zapałiło by Ci sie jeżeli to byłaby otawa(2 pokos) to gwarantowane masz, ja pierwszy rok jak kupilem belarke to tez 2 skos liczylem na sucho wezme a potem wszystkie bele ze stodoly na podworek na jakies 3 tyg.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kobra też głupoty gadasz .... Ja zbijałem w tamtym roku siano na maxymalnie skręconym zaworze w JD 550 były tak zbite jak sianokiszonka (właśnie drugi pokos) i nawet grama się siano nie popsuło :) ... Ostatnio sąsiadowi zbiłem dosłownie zielone niby siano aż ojciec się śmiał że to na sianokiszonkę jest... A tu zdziwienie wielkie bo nic a nic się nie zagrzało :) .... Co do pytania ile wyjdzie siana ile sianokiszonki to wszystko zależy jak zawór ustawisz na prasie ja z 1 ha zrobie na maksymalnym skręceniu zaworu z 8/10 belek a siana mogę zrobić 20 belek zależy wszystko od zaworu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VarioSpeed    1

+sianokiszonki że ma więcej tych odżywczych + iże nie trzeba mieć dachu na nią + zbiera się turem a nie własną siłą rąk - wychodzi trochę drożej niż siano A siano + to taniej wychodzi - więcej pracy trzeba - przynajmniej 3 ludzi przy zbiorze robić - dach trzeba mieć na ten koks.

A to siano trzeba w kostki robić nie można w bele? :)

Jeśli jest tylko pogoda to ja robię belki na siano :) Nie mam bydła więc siano zawsze sprzedaje na wiosnę i belki idą jak bułeczki :) Kiszonkę jedynie robię z łąk torfowych bo tam stoi woda i nie ma szans na suche;)

Do zebrania siana potrzeba dobrej pogody przez 3 dni max. 4dni i po południu można belki robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Trawa ładna jak co roku. No kiszonka mocno zbita jak należy a wychodziło o około 10 bel mniej na tej samej łące. Ile teraz czasu potrzeba żeby się zakisiła i można dawać dla bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sza    2

Witam.

Jak rozwija się belkę z prasy pasowej zmienno komorowej bez noży? Kiszonka i słoma lekko się odwija czy trzeba naszarpać się z tym widłami? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

belka rozwija sie jak dywan warstwami takimi jakie byly nawijane na belke, jak do komory wpadalo wiecej slomy to i warstwa grubsza jak mniej wpadalo to warstwa ciensza, rozwijalem tylko belki ze slomy na kurniku wiec swietna sprawa przyspiesza to scielenie o jakies 30% w porownaniu z malymi kostkami nie mowiac juz o okraglych ze stalokomorowek bo to porazka, pracownik mnie chcial ganiac widlami jak mu wrzucilem pare belek slomy robionych z nozami, po rozcieciu siatki robi sie stozek. Powiedzial ze do tego to trzeba mu jakis duzy koszyk kupic do roznoszenie tej sieczki, od przyszlego roku bedzie musial sie przyzwyczaic do tego bo sieczka pod kuraki duzo lepsza.

 

Mam pytanie, ile sianokiszonka owinieta folia moze lezec, rok, dwa da rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Nalezy tez wziac pod uwage jakiej uzuwa sie folii do owijania sianokiszonki.To tez ma duzy udzial w dlugosci przechowywania balotow, ale zazwyczaj 2 lata powinna wytrzymac folia, choc pisza na opakowaniach ze nalezy zuzuc pasze w przeciagu 12 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

chodzi o to ze zamierzam zbierac trawe z 60ha, bede produkowal brykiet glownie ze slomy ale siano tez sie nada, ale trzeba sie liczyc z tym ze nie zawsze mi to siano wyschnie wiec wtedy moglbym robic kiszonke, i pytanie czy mialbym zbyt na to po prasie pasowej z nozami dodatkowo i ile moge wolac za taka belke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj