Kris1976

zakupy maszyn

Polecane posty

Kris1976    48

Panowie pytanie o poradę 

1. Kupno agregatu https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowy-dziekan-orion-apollo-herkules-dociskowy-transport-CID757-IDvyLy5.html  który z tego linka myślałem nad 3 zdjęciem, myślałem na łapami serca ( jak to potocznie mówią )

2. kupno włoki polowej https://www.olx.pl/oferta/wloka-lakowo-polowa-6m-4-rzedy-CID757-IDtpt8x.html#cc383c9778;promoted

3. wszytko bedzie pracowac z ciagnikiem Mtz 82 

4.maszyny nie moga byc wieksze niz 3,20 m taki wjazd posiadam 

5. Co do włóki to będzie używana tylko do włókowania pola po orce klasa ziemi to I i II

 

Edytowano przez Kris1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

agregat 3,2 do MTZ to dość . włuka może być szersza ,a jak jest szersza to jest składana Nie kupuj narzędzi pod wymiar bramy bo to nieporozumienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

wiesiek63zmc napisał:

agregat 3,2 do MTZ to dość . włuka może być szersza ,a jak jest szersza to jest składana Nie kupuj narzędzi pod wymiar bramy bo to nieporozumienie

Ale z tego linku warto brać włóke czy inna,oczywiście że składaną bramę nie można już poszerzyć bo jest kuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ja mam 3,2m bometa do Mtzta i powiem szczerze że to jest maks chcąc robić z odpowiednią prędkością. O ile na ciężkiej ziemi lata na luzie, o tyle na piachu ciągniki się topi a przedni wał potrafi pchać ziemię. Całe szczęście mam tylko kawałek takiej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weekend123    0

Siema, czy tym agregatem będziesz chciał uprawiać glebę przed siewem? (tzn. osobny przejazd agregatem a osobny siewnikiem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

A czy zwykłym agregatem uprawowym da się inaczej? No chyba że ja o czymś nie wiem. 

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

weekend123 napisał:

Siema, czy tym agregatem będziesz chciał uprawiać glebę przed siewem? (tzn. osobny przejazd agregatem a osobny siewnikiem)?

Żeby robić to na raz to jest zestaw uprawowo siewny, uprawowym się wjeżdża po orce przed siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Włóka  spoko a ten agregat to jakaś porażka jakies rzemiosło. Polukaj na olx sa ładne agregaty uprawowe uzywki zachodnie za śmiesze pieniądze. Chociaz robota bedzie przyjemna a jakośc wykonia i trwałość  materiału napewno lepsze niz te nowe wynalazki z garażu u (Janusza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

Szron88 napisał:

Włóka  spoko a ten agregat to jakaś porażka jakies rzemiosło. Polukaj na olx sa ładne agregaty uprawowe uzywki zachodnie za śmiesze pieniądze. Chociaz robota bedzie przyjemna a jakośc wykonia i trwałość  materiału napewno lepsze niz te nowe wynalazki z garażu u (Janusza).

Nie rzemiosło tylko ktoś chciał zrobić wszystko. Na pojedynczej ramię a tak... Hmm.. No w sumie da ale licho to wygląda lepiej zbudowany jest Herkules gdzie cena troskę wyższa ale na podwójnej ramię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris1976    48

Szron88 napisał:

Włóka  spoko a ten agregat to jakaś porażka jakies rzemiosło. Polukaj na olx sa ładne agregaty uprawowe uzywki zachodnie za śmiesze pieniądze. Chociaz robota bedzie przyjemna a jakośc wykonia i trwałość  materiału napewno lepsze niz te nowe wynalazki z garażu u (Janusza).

kolego możesz mi coś podesłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radek5314
      Czy ktos moze polecic dobra chemie do mycia ciagnikow i maszyn  przed zima, cos mniej zracego niz Dimer, chodzi tu o zaschniete błoto?
    • Przez Pele94
      Witam. 
      Mam takie pytanie czy ktoś z was korzystał z finasowania fabrycznego albo miał okazję się z tym zapoznać. 
      Mianowicie chodzi mi o zakup nowych maszyn rolniczych na Modernizację. Umowę z agencją mam już podpisaną lecz nie posiadam wystarczających środków na zakup maszyn (słyszałem że ta forma nie wymaga zabezpieczenia hipotecznego gospodarstwa a zabezpieczeniem są zakupione maszyny ) .  Słyszałem ostatnio właśnie o tej formie zakupu ale chciałbym się z tym bardziej zapoznać. A może macie jakieś inne propozycję związane z zakupem maszyn np: kredyt
      Czekam na wasze propozycję. Pozdrawiam  
    • Przez thomas015
      Witam, może mi ktoś wyjaśnić jak ARiMR liczy dobór maszyn na gospodarstwo?
      Mam 15 ha pola i np o jaki ciągnik się mogę starać?
    • Przez Famer21
      Witam, zapewne takie temat już istnieje, ale nie potrafię znaleźć jakiego sprawdzonego środka używacie do mycia maszyn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj