Sokol2

Metal Fach 10t -Hamulec pneumatyczny zamiast hydraulicznego

Polecane posty

Sokol2    141

Witam, kilka lat temu kupilem nowy rozrzutnik metal fachu 10t z hamulcami hydraulicznymi poniewaz posiadałem wtedy mf 3080 bez pneumatyki... dopłaciłem za te hamulce cos ok 2500zł (tak faktycznie to sie zastanawiam za co ta dopłata)... fregusona sprzedałem kupiłem nht5 z pneumatyka a rozrzutnik został  z hydraulicznymi... Jak tanio rozwiązac ten problem bo bez hamulcy przy takim obciażeniu to na górach nie ciekawie... zastanawiam sie czy można podłaczyć te hamulce normalnie do traktora pod wyjscie na hydraulike i w razie czego wajchą zachamować?? Czy idzie to jakoś tanio przerobić na pneumatyke czy trzeba cały zestaw kupowac?? A może ktos chciał by sie zamienic na takie hamulce??stan bdb jak nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

a czy tam nie bedzie czasami za duże ciśnienie?? nie wiem jakie jest w hamulcu ale wydaje mi sie ze jest nizsze ale nie wiem nie znam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

No nie wiem czy podobne w ciagniku moze dochodzi do 180-190 bar na hydraulice a pneumatyka ma do 8 bar. A poza tym to bardzo nie wygodne i wymagające ciągłego wyczucia. A co jak na drodze bedziesz musiał gwałtownie hamować? Rozerwie Ci coś w hamulcach ciśnienie. Jedz do sklepu z częściami i powiedz jaki masz problem i coś dobiorą. Są przecież hamulce pneumatyczno-hydrauliczne do przyczep wiec pewnie w rozrzutniku tez sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

złącze to nie problem. dlatego pytam czy ktos tak juz robił bo nie chciał bym czegos nie potrzebnie urwac. pytałem to oferuja cały zestaw na pneumatyke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no a co Ci maja innego zaoferować? chyba wiesz jak zbudowane są oba układy i chyba zauwazyłeś że nie mają nic wspólnego.... no chyba że dziwnym trafem masz te siłowniki gazowo- olejowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Ale przy rozrzutniku jest hamulec hydrauliczny, a pomysł jest aby podłączyć go pod wejście hydrauliczne bo hamulcowego brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Ciśnienie hamulca hydraulicznego to max 150 bar, im bardziej się wciska hamulec tym ciśnienie rośnie, pod hydraulikę bym nie proponował bo będzie zbyt gwałtowne hamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez akv
      Jaki pług kupić z używanych obrotowy z regulacja szerokości za rozsądną cenę. Na 30h.
    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez maly2000
      Witam!
      Przyszła zima więc trzeba ogarnąć pewne tematy. Moja renia maga się z pewnym problemem. W ciągniku cały czas krąży w obiegu olej hydrauliczny czemu towarzyszy specyficzne wycie które najmocniej słychać w okolicy tylnego lewego koła. Kilku znawców mi to potwierdziło, ale nikt nie chce się z tym bawić. Efektem tego jest znaczne grzanie oleju oraz silne zapocenie a nawet wycieki z gniazd hydrauliki zewnętrznej. Wydaje mi się, że zabierać to może również kilka koni bez potrzeby. Z lewej strony na skrzyni za kołem znajduje się jakiś zawór rozdzielczy który również jest zapocony. Dodam iż ciągnik posiada ładowacz czołowy. Jak będę go mył postaram się zrobić zdjęcia i zobrazować. Ma ktoś jakiś pomysł?
    • Przez adamek1942
      Witam czy jest możliwość wywalenia tej obrotnicy i połączenie tych wszystkich przewodów węzami ???
    • Przez pala92
      Witam. Jaki polecicie ciągnik zamiast forterry 125? traktor ma pracować z dużą sadzarka do ziemniaków (przy zetorze mam z przodu 700+150kg i pełną sadzarka koła w górę) więc traktor musiał by być dość cięzki, bedzie pracował jeszcze przy sianiu nawozów rozsiewacz ok 1600l przy formowaniu ziemniaków przy kopaniu ziemniaków z duzym kombajnem i będzie również siał zestawem upr-siew. Dodam że może być trochę słabszy tak ok 105-115km
      Zastanawiam się czy najlepszym wyborem nie będzie znowu forterra cl 110? cena podstawa katalogowa ok 175 netto co o tym myslicie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj