Polecane posty

NewVario    39

Witam, podczas koszenia dziś zapaliła mi się kontrolka ciśnienia oleju w claasie dominatorze 85 z silnikiem mercedes om352A, mam dodatkowy zegar od ciśnienia oleju i on pokazuje na wyoskich obrotach po 2 godzinach pracy 4 bar, i w takich warunkach również załącza mi się kontrolka ( nie świeci bystrym czerwonym światłem, tylko takim półczerwonym światłem, do tego podczas jazdy potrafi gasnąć. Co może być przyczyną ? W ciągniku miałem podobnie i po wymianie czujnika problem zniknął, czy tu może być to samo ? Jaki ma być tam czujnik ciśnienia ? Może być taki zwykły od 30 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja mam silnik perkinsa, ale jeżeli gaśnie podczas jazdy to podczas koszenia olej nagrzewa się zbyt mocno - chodnica oleju czysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Raczej czysta, przedmuchiwałem go kompresorem. Podczas jazdy ona mi tak miga, przygasa, czasem zgaśnie, świeci się niemrawo :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to raczej czujnik, jak zegar pokazuje 4 bary - chyba że oszukuje. temperatura wody ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Ten kombajn to nowy nabytek, zadzwonię jutro do starego właściciela ale tak zegar 4 bary pokazuje, temperatura płynu chłodniczego nie dochodzi do połowy zegara oryginalnego. Dziś jak wymieniałem pasek od alternatora to zwróciło moją uwagę to, że przy czujniku było sporo zacieków oleju ale nie ruszałem tego. Może się wykańcza :P Skosiłem hektar rzepaku i zobię wymianę olejów i filtrów, ile tam powinno oleju wejść ? Bo skapało mi za godzinę połowę 20 litrowej bańki :P - wydaje mi się mało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

:)

to raczej normalna ilość

kolega ma taka maszynę (mój jest trochę większy) i jest zadowolony - normalne że po zakupie trzeba coś dołożyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Już widzę przepaść, chociaż przesiadłem się z nowszego bizona :) , wreszcie mogę kombajn ustawić na rzepak i nie bać się, że źle ustawiłem :P Masz sita żaluzjowe? Jeśli tak to czy kosisz na obydwu zamkniętych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

mam takie sita, ale nie wiem jak są ustawione na rzepak (kombajnista to robi) - jutro sprawdzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
wymien czujnik oleju ja mialem podobnie z dwa lata temu wyminilem czujnik i jest ok ewentualnie dla pewności wkrec zegar z wezem

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Dzięki Wojtal, Dzięki Aro ;) widzę, że nie ważnie czy dominator 85 czy 150 ustawienia do rapsu są takie same :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
    • Przez marrat
      Witam. Świeci kontrolka w jcb 526. Wie ktoś od czego to jest ?

    • Przez ahael
      Czy ktos wie co sygnalizuje ta kontrolka migajaca na czerwono?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj