Szymek889

Dominator 80 nierówno podnosi heder i motowidla

Polecane posty

Szymek889    0

Witam, posiadam kombajn claas dominator 80, mam problem z nierównym podnoszeniem heder tzn widać że pierwszy podnosi siłownik z prawej strony po chwili dopiero lewy przez co heder jest przekoszony, tak samo dzieje się też z podnoszeniem motowideł najpierw podnosi się z prawej strony dopiero po chwili z lewej. Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Czy może być to rozdzielacz? Miało by to związek z hederem i motowidłmi?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Jeżeli chodzi o heder to trudno podpowiedzieć , ale jeżeli chodzi o motowidła to prawdopodobnie trzeba odpowietrzyć prawy siłownik , odkręcasz śrubkę w górnej części siłownika i podnosisz motowidła dźwignią w kabinie aż wycieknie olej i powinno być ok


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek889    0
26 minut temu, Marecki2922 napisał:

Po odkreceniu właśnie tej śruby leci spieniony olej, oznacza to że cały czas układ jest zapowietrzony? Gdy odkrece śruby te które są przy przewodach i nacisne wajche od podnoszenia to leci olej bez pęcherzyków powietrza 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wij2323    0

U mnie w dominator 68 jest tak zawsze z motowidłami po zimie . Najpierw podnosi się lewa strona a pózniej prawa. Kilka razy podniosą i opuszczę i samo się odpowietrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2778    8

jesli chodzi o caly heder to albo jest jeden silownik zapowietrzony, wtedy radzilbym zrobic kilka razy ruch gora dol gardziela najlepiej jak heder odpiety tak zeby jak najwiekszy zakres ruchow zrobila. Moze gdzies siedzi troche powietrza a takie poruszanie gardziela powinno wypchnac powietrze z silownika. Ewentualnie druga opcja, o ile jest to rozwiazane tak jak w troche nowszych dominatorach jest taka, ze silowniki sa zle zamocowane. Z prawej strony silownik powinien byc w tych otworach blizej srodka gardzieli a nie na samym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez michalnh
      Witam,
       
      Mógłbyś mnie ktoś poratować i powiedzieć jakie są wałki odbioru mocy w hederze 6,1m model 820 w kombajnie JD 2266, chodzi mi o markę, oznaczenia fabryczne bądź nr katalogowy czy zdjęcie tabliczki znaminowej wałków. Ewentualnie może ktoś wie gdzie takie wałki można kupić w dobrych pieniądzach ?
       
      Z góry dzięki za info.
    • Przez jaculek13
      Witam. Panowie czy ktoś walczył z wyskakującym pierwszym biegiem w dominatorze 88s, pewnie bez wyciągania skrzyni biegów się nie obędzie. 
    • Przez kondzio13k
      Witam przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy i chciałbym porady czy ten kombajn wydoła z przystawką 6 rzędową podaną w linku. 
      Z tego co wynalazłem w internecie i po numerach silnika to mam 170km.  
      https://www.olx.pl/oferta/przystawka-heder-do-kukurydzy-geringhoff-pc-6-rzedow-doinwestowana-CID757-IDxeHvi.html#39f7f1184a
    • Przez xXKarolXx
      Witam. Mam problem z hydraulika  mianowicie Pompa podnosi tylko jak sie skreca kołami lub rusza  , tur się podnosi gdy skręńcam kołami  , a jak nie to nie działa i wywala błędy i blokuje , tak jak by nie pobudzało pompy , a jak skręceńce to pobudzi i wszystko działa jak należy , dodam ze tur opada szybko , a czasmi potrafi stać całą noc i nie drgnie w czym może być problem pacjent fendt 716 vario  tms z 2005r tur tuz wom pomoże ktos ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj