Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik85

Co oznacza ta kontrolka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik85    5

Witam mam pytanie co oznacza ten bład w Fendzie 308 1998 r Jak to wyświetla to jest jeszcze sygnała dzwiękowy . post-8356-127300870747_thumb.jpg

• Thanks 1

Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

JD1052    85

Jest to komunikat o hamulcu tarczowym na wale napędowym(ten od przodu), też mi sie to świeci, ale tylko czasami na postoju i przy małych szybkościach, nie jest to jakiś ważny błąd, jak musisz jeździć to zaklej syrenke taśmą żeby cie nie wkurzała :) Z tego co sie wyczytałem w instrukcji to jest jakiś problem z zaciskami/klockami/tarczą.

• Thanks 1

Tomcio88    0

A może by tak jeszcze zajrzeć do tego hamulca. Może klocki są zdarte i trzeba wymienić? :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik85    5

Dziękuje panowie tak właśnie myślałem . Trzeba będzie zajrzeć

Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Grzesiex    1

Klocki hamulcowe hamowania osi przedniej osiągnęły graniczne zużycie.

kosti68    16

Jesli to zluzyte klocki hamulcowe to wymien je mozliwie szybko. Niestety klopot w tym ze wiekszosc mysli jak JD1052 i ignoruje problem, a pozniej to juz cala tarcza do wymiany.... i z 200 zl. robi sie 1300zl....albo i wiecej

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

prox7441    5

Jest to komunikat o hamulcu tarczowym na wale napędowym(ten od przodu), też mi sie to świeci, ale tylko czasami na postoju i przy małych szybkościach, nie jest to jakiś ważny błąd, jak musisz jeździć to zaklej syrenke taśmą żeby cie nie wkurzała :) Z tego co sie wyczytałem w instrukcji to jest jakiś problem z zaciskami/klockami/tarczą.

z tym zaklejaniem to mnie rozśmieszyłeś do łez.... widać znasz się na rzeczy...

:)

• Haha 1

JD1052    85

Ziomek czego chcesz, jakbyś miał dużo roboty i mało czasu to na pewno robiłbyś takim traktorem, widać, że wolisz, aby słuch Ci ucierpiał od tego brzęczka....może ty nie wiesz jaki on jest głośny?

kosti68    16

Na poczatek trzeba sobie zadac pytanie, po co jest ostrzeżenie z brzęczkiem? Nie po to zeby denerwowac,ale po to zeby ostrzegac przed zaistnialym problemem. I to wlasnie pierwszy powod zeby zatrzymac ciagnik sprawdzic co jest i jak najszybciej usunac usterke. Za ignorowaniem ostrzezenia nie przemawia nawet brak czasu gdyz jesli usterka jest powazna to istnieje prawdopodobieństwo ze jeszcze bardziej uszkodzimy ciagnik a co za tym idzie, maszyna bedzie jeszcze dluzej "wylaczona z ruchu" a i koszty beda horrendalne. Po drugie , nawet jesli usterka nie jest powazna to po zaklejeniu brzeczka i ignorowaniu ostrzezenia moze wystapic kolejna powazniejsza usterka ktorej nawet nie zauwazymy gdyz brzeczek i tak "wydziera morde" od paru godzin....

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

macin87    55

Chłopaki szkoda sobie d... zawracać takim- głupiemu to i za pomocą łopaty nie wytłumaczysz

Ale dobre z tym zaklejaniem :):):) - nie dość że ciągnik informuje co jest nie tak to chcesz to lekceważyć- trzeba sobie było jakiego "ursaka" kupić

prox7441    5

Ziomek czego chcesz, jakbyś miał dużo roboty i mało czasu to na pewno robiłbyś takim traktorem, widać, że wolisz, aby słuch Ci ucierpiał od tego brzęczka....może ty nie wiesz jaki on jest głośny?

spoko niezły z Ciebie luzak.... widać że awaria jest dla Ciebie to jest wtedy jak sprzęt stanie i się nie da jechać a jak jeszcze jedzie to plaster na kontrolkę i kable urwać od brzęczyka i gazu hehe... :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez omega
      witam planuje zakup fendta 309 lsa z rok 83r.. wyglad i tam techniczny wyglada na ok tylko jest mały problem z wrzucaniem ostatniego biegu delikatnie zgrzyta  ale nie wyskakuje...  Prosze o jakies wkazówki tej przyczyny....
      pozdrawiam
    • Przez Kuba284
      Witam 
      Nie działają mi półbiegi w fendtcie 309 i wywala błąd 5.1.02 oraz 5.1.06
      Po kilku dniach przestał działać EHR oraz przyciski na błotniku od podnośnika.
      Czy to może być spowodowane uszkodzeniami kabli w wiązce?
    • Przez Kuba284
      Witam!
      Chciałbym się dowiedzieć gdzie jest pojemnik na wspomaganie w fendtcie 309.

Mam problem. Na desce rozdzielczej jest wykrzyknik nie ma błędu i piszczy. Co to może być??? Wspomaganie???

• Przez piott308
      witam mam problem z fendtem dzis gdy jechałem ze wzniesienia ciagnik zgubił bieg tzn myslałem ze bieg wyskoczył ale jednak nie 
      z  biegów 1  2  3 nie chciał wogule ruszyć    biegi działały tylko 25 30 40 
      po zgaszeniu ciągnika i ponownym rozruchu wszystko wróciło do normy ale tez tylko chwile i dalkej to samo 
      błedów na komputerze 0 
      co sie mogło stac

• Przez Mateusz0188
      Cześć,
      Mam, pewien problem z moim Fendtem, chciałbym prosić o pomoc jeśli ktoś miał już taką dolegliwość.
      Problem polega na tym, że przy podłączeniu przewodu hydraulicznego do ciągnika, przy próbie użycia hydrauliki (np. podniesienie podbieracza w belarce), przewód wypada z gniazda (mam szybkozłącza), efektem jest twarde gniazdo od strony ciągnika, trzeba gasić traktor ,ruszyć dzwignią w przód ,tył żeby zmniejszyć cisnienie i podłączyć wtyczkę na nowo po czym znowu przewód wyskakuje. Zwykle taką operacje muszę powtórzyć kilka razy żeby ta wtyczka siedziała.
      Zastanawiające jest dla mnie to, że jak już się uda wsadzić wtyczkę, że nie wyskoczy to ona już nie wyskoczy w ogóle i siedzi dotąd aż sam jej nie wypnę. Mam trzy pary wyjść w ciągniku, każda para ma tę przypadłość. Nie jest to wina maszyny bo z innym ciągnikiem nie ma tego problemu, poza tym przewód wyskakuje bez względu czy jest to beczka, kosiarka czy belarka. 
      Wydaje mi się, że gdyby gniazdo było uszkodzone to raczej jedno a nie wszystkie naraz.
      Spotkał się ktoś z was z podobną usterką?